ТОП-3 брехливі обіцянки окупантів про покращення життя в окупованій Запорізькій області

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Життя у так званих “нових регіонах РФ”, насправді – тимчасово окупованих територіях України, скоро стане кращим. Дуже скоро і набагато кращим. Про це постійно читають мешканці тимчасово окупованої частини Запорізької області. Насправді окупанти полюбляють роздавати обіцянки, а потім їх не дотримуватися. Головне – опублікувати новину чи пропагандиський ролик. Що буде далі – неважливо. “ЗЦР” зібрав брехливі обіцянки окупантів, які за останні місяці так і не справдилися 

Традиційно вкажемо, що перевірка реальної ситуації на ТОТ ускладнена відсутністю вільного доступу до офіційних даних РФ та їхньою вірогідною фальсифікацією. Тому ми орієнтуємося на повідомлення та коментарі самих місцевих мешканців. Хоча вони можуть бути заангажованими, але відображають фактичний стан.

Брехня №1. Нові ліфти для бердянців

Ще у лютому 2024 року окупаційна влада гучно оголосила, що окуповані території сукупно отримають 300 нових ліфтів. Бердянцям обіцяли встановити 22 підйомники. На диво, у березні навіть відзвітували про запуск перших трьох і монтаж ще п’яти.

Як розповідали пропагандисти, ці ліфти – зі значно вищою вантажопід’ємністю та швидкістю, ніж попередні. Працюють вони тихіше, а надійність та безпека їх вища. Покращення? Ні.

Запустити ліфти запустили, але пропрацювали вони недовго.  Як пояснили місцевим мешканцям, для їх роботи необхідні документи аж із Москви – а їх немає. Потрібен акт прийому, який повинна скласти експлуатаційна комісія. Потім ліфти реєструються у “Госгортехнадзорі”. Тільки після цього їх можна запускати.

Коли саме таки відбудеться довгоочікуваний запуск аж 8 нових ліфтів, і досі невідомо. Як і те, чому ліфти таки відпрацювали кілька днів без необхідних документів. 

Тим часом жителі ТОТ знову вимушені підніматися пішки.

Але окупаційна влада  не переймається проблемами людей: сюжет зняли, фоторепортаж зробили. Що ще треба?

Брехня №2. Маркетплейси на тимчасово окупованих територіях

На території так званої “Новоросії” нібито запрацюють великі російські маркетплейси – Ozon та Wildberries. Російські чиновники пообіцяли це ще в березні цього року.

Джерело: пропагандистський телеграм-канал

Навіть самі маркетплейси спростували цю інформацію. 

Джерело: пропагандистський телеграм-канал

Пресслужби компаній заявили, що на тимчасово окупованих територій немає необхідної інфраструктури, щоб відкрити відділеня маркетплейсів. 

Найближче місце, де працюють великі онлайн-магазини – це тимчасово окупований Крим. Як розповіли нам мешканці ТОТ Запорізької області, вони пристосувалися так: товари можна замовляти з Ozon та Wildberries, а потім (звичайно, за окрему плату) вам їх доставлять з найближчого офіційного пункту до вашого населеного пункту приватні перевізники. Навіщо це потрібно? Деякі речі на ТОТ просто не купиш інакше. Наприклад, ліки.

Брехня №3. Необхідний запас ліків на ТОТ

Місяць тому окупаційна влада розповіла, що в тимчасово окупованій частині Запорізької області зроблений необхідний запас ліків. Мовляв, тепер жителям ТОТ не доведеться чекати на поставки або замовляти рідкісні ліки.  

Окупанти відзвітували, що за останні два роки на тимчасово окупованій території Запорізької області з’явилося 146 аптек та аптечних пунктів, завдяки чому купувати ліки стало простіше.

Джерело: окупаційний телеграм-канал

З моменту “створення” запасу пройшло вже більше місяця – а жителі ТОТ продовжують шукати способи, як знайти собі ліки. Особливо якщо мова йде про дефіцитні. Адже у вільному доступі та аптечних пунктах важко знайти бодай щось, не говорячи вже про якість.  

Один зі способів таки лікуватися – це замовлення через маркетплейси Ozon та Wildberries до найближчого офіційного пункту, а потім доставка кур’єром. Місцеві кажуть, що так замовляти ліки виходить значно надійніше, ніж купувати в аптеці,  навіть враховуючи додаткову оплату кур’єру. 

Джерело: коментарі у чаті ТОТ

Ще один спосіб знайти необхідні ліки для жителів тимчасово окупованої території – це так звані “передачки” з України та Європи.

Таким чином, і ця обіцянка окупантів покращити життя не спрацювала. 

Окремо зауважимо на тому, що окупанти хизуються 146 аптеками, відкритими на тимчасово окупованій території – нібито це зробило ліки доступнішими. Перевірити цю статистику неможливо. Але тільки на території одного Бердянська до повномасштабного вторгнення функціонувало більше 50 аптек, які і досі позначені на мапах Google. Після вторгнення помітна частина закрилася – або перереєструвалася. Імовірно, саме такі перереєстровані аптеки і були зараховані окупантами у перелік нових.

ВИСНОВКИ:

  1. Обіцянки зробити життя на ТОТ краще – величезний пласт роботи пропаганди. Мета – створити враження, що ситуація на ТОТ стабільна, заохотити тих, хто виїхав, повернутися, а для росіян намалювати картинку, у якій в Росії все добре.
  2. Такі обіцянки роздаються практично щодня, і ставлення мешканців ТОТ до них зазвичай дуже скептичне, що видно з їх коментарів.
  3. Якщо перевірити виконання обіцянок за якийсь час, виявляється, що значна їх частина не виконується. Ну а великі дорогі роботи з ремонтів та реконструкцій, які таки виконуються, несуть у собі значну частину корупції і нелегального заробітку для виконавців.
  4. Окремо зазначимо, що окупанти маніпулюють кількістю “відкритих” за два роки на окупованій частині Запорізької області аптек, хоча до них, імовірно, включені ті, що були змушені перереєструватися за правилами окупаційної влади. Насправді ж до окупації тільки в одному Бердянську функціонувало більше 50 аптек, і “покращення” мережа не потребувала.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі