Галина Данильченко: “9 травня священний день” – про колаборантку та її помічників

Зображення завантажується

Проросійська політична діяльність, викрадення людей, присвоєння гуманітарної допомоги, заборона українського теле- і радіомовлення та англійські санкції. “Запорізький центр розслідувань” продовжує розповідати про колаборантів, які погодилися співпрацювати з окупаційною владою.

Понад місяць, як в Мелітополі, столиці української черешні, з’явилася колаборантка Галина Данильченко, яка проголосила себе в.о. голови міста. Жінка щодня намагається проводити зміни і “подавити” все українське. Так, 11 квітня, Данильченко зробила звернення для російського видання “Риа-новости” про те, що цього року місто святкуватиме 9 травня з особливим розмахом. Хто така Галина Данильченко і хто в місті вже почав з нею співпрацювати далі в нашому матеріалі. 

Що відомо про Данильченко

Галина Данильченко двічі займала депутатське крісло у Мелітопольській міськраді від проросійської партії “Опозиційний блок”. Вперше на місцевих у 2015-му році і тоді ж Данильченко стала секретарем ради, вдруге жінка отримала мандат у 2020-му, хоча набрала менше ніж 300 голосів. До цього Галина Вікторівна представляла “Партію Регіонів”, а також була помічницею нардепа Євгена Балицького. 

Окрім політичної діяльності жінка є керівницею Благодійного фонду “Єднання”, який був створений у 2013 році. Засновником фонду значиться Юліан Семенко, який у 2015-му претендував на крісло мера. До речі, у 2019-му він шукав роботу на посаду експедитора або оператора-приймальника вантажів. Водночас як і Галина Данильченко, Семенко є людиною сім’ї Балицьких. Про проросійську діяльність екснардепа і депутата Балицького, а також його співпрацю з окупантами ми писали раніше. 

Галина Данильченко є директоркою фірми “Мелітопольський завод підшипників ковзання”, який також належить до Групи родини Балицьких. Раніше, саме ця фірма привласнила понад 2 мільйони доларів кредитних коштів держбанку. 

Наразі, під керівництвом Данильченко відбуваються всі процеси в місті. Жінка заборонила українські газети, радіо- та телемовлення, привласнює гуманітарну допомогу, намагається налагодити російські закони в місті. Жінка навіть потрапила у санкційний список Великобританії.

Про свою діяльність вона щодня звітує для рф. Наприклад, 13 квітня, на ютуб каналі “Южный плацдарм” жінка дала брифінг і розповіла, як добре розвивається місто в окупації. 

За два дні до того, Данильченко повідомила про масштабне святкування 9 травня. До слова, 9 травня 2017 році, згаданий вище Балицький, якого прокуратура звинувачувала у сепаратизмі, разом з Данильченко організували провокаційну ходу вшанування “безсмертного полку”.

Проросійські помічники

Звісно ж попри те, що саме Галина Данильченко “офіційно” керує процесами в місті, вона не єдина колаборантка. Ми зробили короткий список тих, хто наразі зрадив Україну і взаємодіє з окупаційною владою. Цей список не є остаточним. Він продовжує поповнюватися, однак ми згадали основних “героїв”, які впливають на життя Мелітополя зараз

Олена Шапурова. З освітою в місті “допомагає” Олена Шапурова директорка промислово – економічного технікуму. У 2020-му році поліція підозрювала жінку у підробному працевлаштуванні з метою вигоди та розтрачанні бюджетних коштів. Тоді Шапурову на час усунули з роботи, але потім змінили запобіжний захід. 

Зараз жінка має запустити навчальний процес по російській програмі. Шапура залякує батьків та учнів, погрожує їм виключенням, а педагогів схиляє до співпраці, обіцяючи нарахування зарплати з 1 квітня.

Олександр Фалько. З цим напрямком бізнесу і ринків допомагав Олександр Фалько – депутат мелітопольської міськради від “Опозиційний блок” (однопартієць Данильченко). 

Раніше, у 2013-му, він подавався на посаду першого заступника Мелітопольської міськради. Також чоловік обыймав посади заступника директора КП “Запоріжринок” і директора КП “Мелітопольжитлосервіс”. 

Наразі чоловік привласнював кошти по всім комунальним підприємствам міста Мелітополя. Однак, нещодавно колаборант був затриманий

Сергій Золотарьов. Ще один з депутатів від “Опозиційного блоку” погодився співпрацювати з окупантами. Чоловік є одним з засновників фірми “Агроарсенал-3”, що займається продажем запчастин. 

Днями він шукав керівників бібліотек і вимагав надати доступ до приміщень. Однак, 14 квітня, його також затримали

Нагадаємо, що Мелітополь знаходиться під тимчасовою окупацією з 26 лютого 2022 року, коли війська рф захопили адміністрацію міста. 

Читайте також: Що відомо про депутата Євгена Балицького, який співпрацює з окупантами

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Добірка вироків освітянам Запорізької області за співпрацю з росіянами – Громадське Місце Запоріжжя
26.10.2023 16:40

[…] центр розслідуваньраніше писав, що у 2020-му році поліція підозрювала Шапурову у […]