“Спіймай мене, якщо зможеш”: як працюють депутатські приймальні мажоритарників Запоріжжя

Зображення завантажується

Народний депутат  – це не лише про створення законопроектів і голосування в сесійній залі. Невід’ємною частиною обов’язків нардепа, особливо мажоритарника, є робота з виборцями. Отримати інформацію про проблеми, намагатися їх вирішити, розуміти чим живе той чи інший регіон ну і намагатися бачити його не лише крізь вікно броньованого позашляховика. 

Можливості для ефективної і системної комунікації у народних депутатів є. І в першу чергу цю можливість можна реалізувати через створення власних приймалень – місць, куди виборці можуть звернутися зі своїми питаннями. Приймальні за законом народним обранцям виділяють безоплатно. Тож здавалося б – бери і створюй.

Загалом, з дев’яти нардепів із Запорізької області цим правом офіційно скористалися лише троє. Запорізька міська рада для цього на сьогоднішній день передала в оренду чотири приміщення. Втім, навіть наявність приміщення не завжди є запорукою роботи. 

Ми перевірили, як працюють приймальні і наскільки вони відкриті для громадян. 

Приймальні – місце розв’язання проблем громадян?

Отже, лише троє народних депутатів звернулися до міськради і отримали приміщення. Це Геннадій Касай, Сергій Штепа і Роман Соха. Цікаво, що інформацію про графік прийому і власне адреси приймалень на сайті ВР та на своїх сторінках зазначили лише двоє. Факт доволі кумедний, бо для того, щоб прийти на прийом до народного депутата – було б непогано знати куди й коли. Втім, про це трохи згодом. 

Геннадій Касай представляє виборчий округ №74, в який входять Комунарськийта частина Олександрівського району. За ним закріплено одну приймальню по вулиці Чумаченко, 32. Це перший поверх Комунарської райадміністрації. На офіційному сайті Верховної ради не зазначено інформації з номером кабінету та відсутній графік проведення зустрічей.

У самій райадміністрації, де і розміщено приймальню, більше інформації ми також не знайшли. Знайти потрібний кабінет – це цілий квест. На дверях немає ні таблички, ні будь-чого іншого, що б свідчило – тут приймає народний депутат.

За словами працівниці адміністрації Касай приймає у закріпленому за ним кабінеті під номером 107 або ж у ось цьому скляному приміщенні.

Графік проведення зустрічей – відсутній. Ну, принаймні нам його знайти так і не вдалося попри те, що відповідно до календарного графіку Верховної Ради депутат повинен працювати з виборцями наприкінці кожного місяця. На офіційній же сторінці нардепа у Facebook анонси зустрічей з’являються лише час від часу.

Роман Соха представляє виборчий округ №75, який об’єднує Дніпровський і Заводський райони міста. За ним закріплено дві приймальні. Вони обидві працюють за графіком з 10 до 17 кожного робочого дня. Перша розташована по вулиці Бородінська, 1А, що на першому поверсі будівлі Дніпровської районної адміністрації.

Друга розташована на першому поверсі будівлі Заводської районної адміністрації – по вулиці Лізи Чайкіної, 56. 

Тут ситуація краща. Адресу і графік роботи приймалень можна дізнатися як на сайті Верховної Ради, так і на сторінці нардепа у Facebook. Соха доволі часто публікує фото з зустрічей з громадянами і дає додаткову інформацію. 

Втім, потрапити до адміністрації можна лише за попереднім записом – через карантинні обмеження “червоної зони”. 

Сергій Штепа представляє виборчий округ № 77, в який входить Шевченківський та частина Олександрівського району. Нардеп отримав приміщення на першому поверсі райради Шевченківського району – по вулиці Моторобудівників, 34. Приймальня працює тричі на тиждень. Штепа розмістив інформацію на сайті ВР, а окрім того нардеп постійно оновлює інформацію і на офіційній сторінці в Фейсбук. Його приймальня має позначення на дверях та графік роботи.  

А що в інших обранців з регіону? Ми пройшлися по офіційних профайлах нардепів, що обиралися з різних округів Запорізької області в пошуках цієї інформації.

Євгеній Шевченко (округ № 76), Олександр Кабанов ( округ № 85), Сергій Мінько( округ № 80), Олександр Пономарьов (округ № 78), Павло Мельник (округ № 81), Марина Нікітіна (округ № 82) інформації про приймальні і їх графік не розмістили. 

Втім, з правила завжди є виключення. В нашому випадку – навіть два. Перше – народна депутатка Юлія Яцик, яка представляє округ № 79, що об’єднує місто Енергодар, Кам’янсько-Дніпровський, Великобілозерський, Василівський райони та частину Оріхівського району. На сайті Верховної ради інформація про приймальні знайшлася. Депутатка їх має аж чотири – але не в Запоріжжі, а у Василівці, Енергодарі, Оріхові та Кам’янці. Щоправда, час та дні прийому у всіх чотирьох приймальнях вказані однакові, тож зрозуміти коли і де саме можна поговорити безпосередньо з народною обраницею – не дуже зрозуміло. 

Друге виключення – Марина Нікітіна. Депутатка вирішила проблему відсутності реальної приймальні доволі нестандартно. На своїй сторінці в Facebook вона писала про “Приймальню в смартфоні”. У цьому дописі йдеться про можливість зв’язатися з нардепкою, заповнивши онлайн-форму. Депутатка представляє округ №82, який охоплює Гуляйпільський, Вільнянський, Запорізький, Новомиколаївський, Пологівський райони та частину Оріхівського району Запорізької області. 

Іронічним і вже дуже звичним виглядає той факт, що виборці цікавлять народних депутатів в основному перед виборами, коли боротьба за голоси, а отже і мандат – ще попереду. Далі на довгі роки нардепи “забувають” про громадян, знову згадуючи про них лише після завершення каденції і на порозі нового скликання. Що ж, ефект бумеранга ще ніхто не відміняв.

Вероніка Хорольськавперше для “Bihus.info

Читайте також: В Запоріжжі збудують багатоквартирний будинок поблизу Прибережної магістралі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі