Що за паркан з’явився поряд з бібліотекою?

Зображення завантажується

На вихідних в телеграм-каналі “Это Запорожье” запостили відео будівельного паркану з питанням – чи законне будівництво, чи ні, і що воно взагалі. “Запорізький центр розслідувань” вирішили зробити не звичайну новину, а питання-відповіді

Де саме побудують? 

Побудують трішки збоку і ближче до проспекту від обласної бібліотеки, на газоні поряд з зупинкою транспорту та торцем будинку, 144, по Соборному проспекту. Або якщо офіційно – кадастрова ділянка № 2310100000:01:007:0046, площею 0,1846 га 

Хто будує? 

Дніпровська фірма “Долина”, яка існує вже багато років. 

Що там побудують? 

Черговий “громадсько-торгівельний комплекс” – згідно з цільовим призначення ділянки та декларації на підготовчі роботи. 

Чому так сталося? 


Скоріш за все, фірмі стало задорого тримати землю без використання. Договір оренди уклали у 2013 році, тоді на рік треба було сплачувати 58 тисяч гривень. Півтора року тому міська рада виграла суд в “Доліни” з внесення коригувань в договір оренди зі значно вищими цінами. Тепер вони мають сплачувати за цю землю в чотири рази більше – 218 тисяч гривень на рік.

Чому так можна? 

Тому що земля довкола усього будинку, 144, віднесена до земель торгівлі і громадського харчування – згідно Генплану, прийнятому у 2017-му році. І тому що ділянку відведено й договір укладено з цим цільовим призначенням. Але, якщо подивитись на зонінг, який має деталізувати генеральний план, то ділянка знаходиться на території житлової змішаної забудови, себто містобудівна документація дещо суперечлива. Вибачте, якщо заплутали, але так воно часто трапляється у світі офіційних паперів.      

Це взагалі законно?


Зараз замало інформації для такої оцінки. Але, якщо це була пуста ділянка, без жодного майна – а там усі ці роки був просто газон, ви ж пам’ятаєте – то варто з’ясувати усім небайдужим, чи проходив конкурс на право оренди цієї землі у 2013-му році, і взагалі, як виділяли землю. І знову ж таки, див.вище – “всьо не так однозначно” з зонінгом і генпланом.  

Що з цим робити? 

Вибачте, коротких чітких відповідей у нас немає. Є лише довгі і нудні – не голосувати за депутатів, які призначають посадовців, що виробляють такі генплани. І судитися рік-півтора, якщо черговий “торгівельно громадський комплекс” поряд з будинком не потрібен його мешканцям.

Читайте також: Забудовник Park Residence виграв апеляцію і зняв арешт з ЖК

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі