Що робити, якщо житло на ТОТ зруйноване обстрілами – коментар юриста

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Надія отримати компенсацію за зруйноване на окупованій території житло є, вважає депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко. Юрист розповів “Запорізькому центру розслідувань” про відповідний законопроєкт, а також про своє бачення процесу

За словами Сергія Лишенка, документом, який має регламентувати відшкодування, є  прийнятий в першому читанні законопроект  №11161. Він спрощує отримання компенсації за зруйноване житло для людей з тимчасово окупованих територій та із зони бойових дій. 

Наразі документ готується до другого читання – до нього вносять подані попреденьо правки. Згідно з поточною версією, якщо людина має докази руйнування житла, їй мають виплатити компенсацію на неокупованій території. 

Якщо ви маєте житло на ТОТ і воно було зруйновано, це необхідно зафіксувати. Потрібні будь-які докази – наприклад,  фото або відео, зняті сусідами, які залишилися на тимчасово окупованій території. Втім, за словами Сергія Лишенка, вимоги ще можуть конкретизувати.

Насправді я не люблю коментувати законопроекти до їх прийняття. Тому що дуже часто законопроект, який був в первинній редакції, дуже сильно може відрізнятися від того, що приймуть. Подивимося, яку редакцію в подальшому ухвалять, які саме будуть необхідні докази

Сергій Лишенко, юрист, депутат Запорізької обласної ради

За словами адвоката, кошти на компенсацію за зруйноване житло, скоріше за все, будуть надавати міжнародні фонди і організації.

Втім, на думку Сергія Лишенка, на відшкодування повинні були б мати право не лише ті, чиї домівки були знищені. За його словами, ВПО, з якими він спілкувався, також воліли б разово отримати компенсацію за житло на ТОТ – і продовжити життя, яке уже почали в інших містах. Адже невідомо, коли буде деокупація і що може статися під час неї.

На  думку юриста, в ідеальному варіанті  люди повинні мати право вже зараз продати своє житло на ТОТ державі. 

Умовно кажучи, є квартира на тимчасово окупованій території. Людина повинна мати право продати цю квартиру державі зараз за визначеною законом процедурою. І потім, після деокупації, вона не матиме права на цю квартиру, бо вона вже належить державі. Це право людини – вирішувати, чи хоче вона за собою зберегти це майно на ТОТ і після деокупації туди повернутися, чи людина вже влаштовує своє життя на новому місці, і їй потрібні  кошти, які можна отримати від продажу житла.

Сергій Лишенко, юрист, депутат Запорізької обласної ради

Втім, поки про таку компенсацію не йдеться. Тож юрист радить відслідковувати стан своєї нерухомості на ТОТ, аби у випадку проблем розраховувати на міжнародну підтримку.

Читайте також: “Брехня пропаганди: “піклування про безпеку” таки виявилося “заманухою” на ТОТ Запорізької області

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі