Російська пропаганда стверджує, що українські компанії стають токсичними для британців: чому це маніпуляція

Зображення завантажується

Новий сезон серіалу “Втома від України” від російських пропагандистів. Існуюча вже давно проблема перетворилася для них на свіженький привід створити враження, що українські компанії нібито стають токсичними для британців. Що відбувається насправді і чому про це потрібно було говорити вже давно – читайте далі.

Російське “РІА “Новості” сьогодні опублікувало новину про те, що британські банки примусово закривають рахунки британських же компаній, які працюють з Україною (http://surl.li/kdfkd). 

У тексті росіян ідеться про те, що причини закриття – “побоювання, пов’язані із санкціями стосовно росії і питаннями відмивання грошей”. Британські банки нібито зазвичай відмовляються відкривати рахунки, якщо передбачається будь-яка торговельна угода з Україною. Таким чином, пропагандисти створюють враження, що у Британії сприймають українські компанії як токсичні, пов’язані із російськими та ті, що відмивають гроші.

Втім, вже трохи нижче доводиться розшифрувати: ідеться, власне, про компанії на окупованих територіях.

“Банки заявляют, что напрямую торговля с Украиной не запрещена, однако осуществление операций с рядом компаний, которые находятся на неподконтрольных Киеву территориях, является сложным, в частности из-за того, что при выполнении финансовых операций могут возникать задержки” (мовою оригіналу).

Таким чином, британські банки не стверджують, що саме українські компанії пов’язані із відмиванням грошей або є токсичними. Росіяни вчергове зманіпулювали. 

Але про що ж насправді мова в оригіналі?

У топі американського видання Politico зараз – стаття із гучним заголовком “Британські банки остерігаються компаній, що торгують з Україною” (http://surl.li/kdele). Привід для неї – лист співголови Британсько-української торговельної палати Бейта Томса до економічного секретаря Королівської Скарбниці Великобританії, датований ще 26 липня. У ньому згадуються численні скарги від компаній, чиї рахунки були закриті через угоди в Україну. 

У Британії нарешті почали говорити про аж надто суворі обмеження, які деякі банки встановили для транзакцій на українські рахунки. І це справді так. Наприклад,  дуже складно проводити фінансові операції із західними компаніями (як британськими, так і американськими) у Запоріжжі. Частина області окупована росіянами, тож транзакції навіть до організацій, які зареєстровані в неокупованому обласному центрі, практично завжди проходять додаткові перевірки. 

Але справа не у проблемах з українського боку, а саме в окупації: банки додатково перевіряють, чи не пов’язаний адресат із підсанкційними компаніями або особами. Власне, у статті Politico цитують анонімного експортера до України, який зауважує, що йому доводиться працювати із більш жорстким переліком правил, ніж того бажає навіть британський уряд – просто через нервове ставлення банків до підтримки бізнесів, які генерують продажі за морем. 

Проблема справді існує і не є новою – новим є те, що про неї почали говорити на загал. А це може бути першим кроком до її вирішення.

ВИСНОВКИ:

  • Американське видання Polico опублікувало текст, який вказує на давню проблему – занадто формальне і боязке ставлення британських банків до операцій із українськими компаніями, особливо територіально близькими до окупованих територій. 
  • Проблема потребує вирішення вже давно, тож те, що про неї почали говорити на широкий загал – добра ознака.
  • Російська пропаганда зманіпулювала текстом, створивши враження, що проблема, власне, в українських компаніях, які нібито сприймаються як токсичні і ті, що відмивають гроші. Насправді ж британські банки бояться взаємодії із компаніями з окупованих росією територій, які і справді можуть використовуватися для обходу санкцій і відмивання грошей. Тобто проблема не в Україні – вона в росії.

Читайте також: Російські військові імітують бойові дії на території ЗАЕС

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі