Повертають відчуття “вдома”: історія пари з Маріуполя, що перевідкрила бізнес у Запоріжжі

Зображення завантажується

Життя після Маріуполя. Втрата домівки, бізнесу, спогадів й планів на майбутнє. Наталія і Максим Вороновські евакуювалися до Запоріжжя. Кожний день пара відновлює сенси для інших через свою роботу.  

Продумати все до деталей, врахувати звички і особливості, відновити щасливі спогади. Все задля того, що відтворити відчуття “вдома” для інших. Максим виготовляє меблі, дружина – розробляє дизайн інтерʼєрів. Як через свою роботу вони відтворюють важливі сенси – у нашому репортажі

У Запоріжжі родина Вороновських відкрила майстерню й студію. Майстерня – простір, де Максим створює проєкти. Він власноруч розробляє і збирає меблі. Студія – простір, що є прообразом затишної домівки. Все у ній створено руками Максима й Наталії. Тут вони зустрічають гостей.

Майстерня. Місце втілення ідей

Ранок Максима Вороновського починається з відкриття майстерні. Запах деревини і фарби поєднується з ноткою аромату кави. Чоловік разом з помічниками обговорює план на цей день. Починається робочий процес. 

Майстерня у якій працює Максим Вороновський. Авторка фото – Вероніка Хорольська

У цій сфері Максим вже багато років. Починав свій шлях із посади збірника меблів. Каже, спочатку просто шукав роботу і не надавав значення своїм вмінням. Пізніше став провідним дизайнером у Маріуполі. 

Максим Вороновський у майстерні. Травень, Запоріжжя. Авторка фото – Вероніка Хорольська

 

Тепер продовжує свою роботу тут – у Запоріжжі. Обʼєднавши багато років практики з умінням бачити сенси і втілювати їх у своїх витворах.  

Заготовка. Авторка фото – Вероніка Хорольська

Майстерня поділена на кілька робочих зон – робота з деревиною, шліфування й обробка, робота з залізом. По один бік – деревʼяні зразки, а по інший – залізний каркас стільця. Промінь травневого сонця підсвічує каркас, наче підсвічує його.

Це прототип стільця. Ми його розробляли кілька разів. Врахували все — перевірили зручність, ергономіку, розмір. Так відтворили ідеальний прототип. За ним будуть виготовлені стільці для нашої студії

Розповідає Максим Вороновський про прототип як приклад принципів його роботи — зручно, перевірено та надійно, індивідуально.

Концепція майстерні –  втілити будь-який задум у життя. Максим може відтворити предмет інтерʼєру з розповіді, фото і навіть за відео з ТікТок. За роки практики він виконував різні нестандартні задачі. Одні люди хочуть відтворити щось цікаве з Інтернету, чого не придбаєш у магазині. Інші — зробити щось “під себе”. 

Все починається з ідеї. Ви розповідаєте, що саме ви хочете. Я відмальовую зображення. З часом ми складаємо детальний проєкт, який пропонуємо затвердити, і після цього починається сам процес

Максим Вороновський

Всі предмети інтерʼєру майстер робить своїми руками. У роботі йому допомагають два помічники. Окрім розробки проєкту і його виконання, Максим може розробити техзавдання для будівельників. До прикладу, вказати, де мають бути встановлені розетки, як треба покласти кахлі. Підбирає матеріали, фурнітуру, кольори. 

Майстеня VEKTOR меблі . Авторка фото – Вероніка Хорольська

Далі робота переходить до його дружини — Наталії.

Студія. Простір натхнення

Студія «Територію гармонійного інтер’єру». Авторка фото – Вероніка Хорольська

Запах домашньої випічки і свіжих квітів. Маленький, але затишний простір, який поєднує роботу Максима й Наталії разом. Інтерʼєр розробила дружина, а чоловік змайстрував меблі. Робота ще не завершена – у процесі стільці. Пара розповідає, що облаштували її за принципом квартири-студії. Тут є кухня, обідня зона та зона відпочинку.

Заходите – і ви бачите приміщення, де можна жити. Кожна річ тут для чогось, і вона служить, і працює, і має своє значення.

Наталія Вороновська, дизайнерка інтерʼєру

Наталія Вороновська – дизайнерка інтерʼєрів. Вона знає, як зробити затишним і функціональним будь-яке житло. Має інженерну освіту. У своїй роботі прискіплива до деталей. Прагне досягти найкращого результату. 

У студії лаконічний інтерʼєр – світлі панелі, мінімалістичне наповнення, свіжі квіти, багато свічок ручної роботи. Вони додають образу завершеності. Здебільшого, тут пара зустрічає гостей, щоб обговорити нові замовлення й показати свою роботу. Гості надають перевагу виробам, які можна “відчути на дотик”.

Проте студія слугує й простором для натхнення. Час від часу Наталія проводить майстер-класи зі створення свічок. 

Ароматерапія. Свічки як спосіб повернутися і йти далі

Десятки свічок різних форм й ароматів. Милі й подекуди кумедні тваринки, квіткові метелики, писанки. 

Відкриваємо двері студії – і очі натрапляють на білі й рожеві бутони квітів на кухонному столі. Соєвий віск повторює завитки пелюсток і створює відчуття, немов ці квіти тільки-но розкрилися від перших променів сонця.

Наталія Вороновська розробляє дизайн, проте робить й елементи для нього. Зокрема, свічки, аромадифузори, саше. Їм майстриня надає особливого значення.

Багатьом людям довелося переїхати, покинути домівку, залишивши там відчуття затишку. У нашому житті є аромасценарії. Вони мають значення. Зараз ми не можемо повернути свій дім, але ми можемо відтворити його там, де ми є. Зокрема, за рахунок ароматів

Наталія Вороновська, дизайнерка інтерʼєру

Аромати викликають спогади й почуття. У світі не існує машини часу, проте, чуючи улюблену мелодію, ми можемо переміститися на свій шкільний випускний або пригадати відчуття від зустрічі з особливою людиною. 

Так працюють у нашому житті й аромати — нагадують про миті. Миті дитинства, де ми прокидаємося у будинку бабусі в неділю і відчуваємо запах свіжих пиріжків. Миті, де ми щасливі, схвильовані, розчулені. Особливі для нас миті.

Багатьом людям довелося переїхати, покинути домівку, залишивши там відчуття затишку. У нашому житті є аромасценарії. Вони мають значення. Зараз ми не можемо повернути свій дім, але ми можемо відтворити його там, де ми є. Зокрема, за рахунок ароматів

Наталія Вороновська, дизайнерка інтерʼєру

У колекції майстрині – близько ста форм і кілька видів екологічних матеріалів. Дизайнерка постійно працює над вдосконаленням і різноманіттям ароматів. Експериментує й розробляє їх сама.

Маріуполь. Життя після

Перша студія Вороновських була відкрита у місті на березі Азовського моря – Маріуполі. Велика і простора, неподалік від Донецького академічного драмтеатру. 

Двері для своїх гостей студія відкрила у січні 2022 року, незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

У квітні родина змогла виїхати до Запоріжжя. І, попри все, розпочала свою історію тут. Під час інтервʼю Максим поділився, що зробити перший крок допомогли клієнти, які роками залишалися “своїми”. 

Вже через кілька місяців після переїзду люди з різних міст почали звертатися до родини з проханням зробити той чи інший виріб. Чоловік повернувся до виготовлення меблів, а також став учасником кількох державних грантових проєктів. Їх коштом вдалося придбати деякі інструменти для майстерні. Наталія почала розробляти плани з відкриття студії, працювати з дизайнами та вести соціальні мережі бізнесу.

Максим і Наталія вбачають місією свої роботи відновлювати відчуття “як вдома” для інших. Адже, як ніхто, самі знають, як це – втратити власний дім і місяцями чекати на можливість повернутися. Проте життя у цій історії перемагає. Вони продовжують жити і давати сенси. 

Ми створили цей матеріал як учасники Мережі «Вікно Відновлення». Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win.

Обкладинка — фото з архівів родини Вороновських.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі