Молодь: навіщо обирати владу тим, кому тільки виповнилось 18 (або трішки більше)

Зображення завантажується

Для декого місцеві вибори в цю неділю стануть першими. І їм треба йти – адже попри 18 чи 19 років, їм ці вибори теж потрібні. Ми точно знаємо, навіщо йти до виборчої дільниці та чому самі твій голос є важливим.

Згідно з законом, право голосу на виборах мають усі, які до дня виборів досягли 18 років. В Україні, як і в інших країнах, головною проблемою є пасивність молоді під час виборчих процесів. Вони зазвичай намагаються уникати теми політики та не бачать будь-якого сенсу обирати. Зокрема, через те, що поняття “політика” є трохи абстрактним для нас і ми можемо не розуміти, як наш голос впливає на подальші процеси в країні, місті й навіть в нашому житті.
Отже, поговоримо про те, на що впливає місцева влада в розрізі життя молоді.

Концерти та фестивалі – життя міста 

Концерти, фестивалі, ярмарки, толоки, свята – це ті, події які згуртовують молодь Запоріжжя. І дають гарну можливість для доступного відпочинку разом з родиною та друзями. І чимала частина заходів в місті фінансуються з бюджету, тобто з наших податків і за наш кошт – крім тих, що проходять у цілком приватних будівлях.  

Міська рада розв’язує питання, щодо бюджету та джерел фінансування. Якщо щось відбувається просто неба, на площі чи вулиці, то міська влада теж долучається – як організатор, що надає дозвіл на проведення таких заходів. 

Саме тому, обираючи місцеву владу ми голосуємо за наше дозвілля, за можливість святкувати та цікаво проводити вільний час, за можливість підвищення культурного життя Запоріжжя, слухати музику, яка нам подобається й  розвиватись в рідному місті.  

Розглянемо на прикладі Запоріжжя. Вже третій рік поспіль в нашому місті проходить музичний фестиваль “Khortytsia Freedom”, окрім нього, започаткували й “Zaporizhzhia Jazzy”

Тобто, коли ми обираємо місцеву владу – мера та депутатів рад, ми повинні пам’ятати, що вони вирішують не тільки далекі економічні питання, але й ті, що стосуються нашого відпочинку. 

Транспорт 

Навряд чи у вас буде одразу машина, і на навчання до університету чи коледжу, або вже на роботу, вам доводиться їздити на тролейбусі чи маршрутці. Місцева влада відповідає не тільки за муніципальний транспорт – тролейбуси чи великі автобуси. Вона укладає договори з приватними фірмами-перевізниками за кожен маршрут – що 62-й обслуговує умовний ТОВ “Транс-авто”, а 89-й – ТОВ “Міські перевезення”. 

В договір на обслуговування маршруту входять чітко прописані умови – не тільки про технічний стан маршруток, але й про режим їхнього руху. Щоб ви об 11-тій вечора змогли поїхати з центру на Космос чи Бабурку, не витрачаючи гроші на таксі. 

Доброустрій – парки, зони відпочинку

Парк потрібен усім, а місцева влада відповідає за те, щоб в ньому було усім комфортно. За те, щоб в ньому був майданчик для тренажерів, ділянка для скейтерів, і все інше для спорту. І не тільки для спорту – а ще для спокійного відпочинку, просто посидіти на траві. 

Це ж стосується й велосипедів. Наприклад, Запорізька міська рада на сесії розглядає питання й щодо розвитку нормальної велоінфраструктури, що потрібна для зручного й безпечного пересування на велосипедах. Це актуально в час пік, коли ремонтують плотину, аварії на мостах тощо.

Існує також програма “Громадського бюджету” – можливість для громадян впливати на розподіл частини бюджетних коштів, коли ми обираємо, що буде збудовано безпосередньо в нашому дворі чи поряд. Влада бере участь в організації цієї програми, але громадяни можуть і мають впливати на це, пропонувати свої ідеї й голосувати за те, що буде важливим саме для них.

Якщо ви вже з дитиною

В день виборів це може стосуватись вас з дуже малою ймовірністю – але ми обираємо владу на п’ять років, і за ці роки з вами може трапитись усе завгодно, включаючи народження дитини. Отже, потрібно усвідомлювати ще й такий варіант. 

Якщо ви вже молода мама, або тато, то вам доведеться взаємодіяти з місцевою владою набагато більше, ніж ви вважаєте. Взаємодія починається з пересування дитячого візка по місту – як часто вам треба нахиляти або підіймати його, долаючи бордюр. Адже саме міська влада вже декілька років має слідкувати, аби нові будівництва чи ремонти були більш інклюзивними, зручними – мали ухили на бордюрах для дитячих візків, людей з інвалідністю, або просто пенсіонерів.

Коли дитина почне ходити сама та гуляти, повстане питання дитячого майданчика у вашому дворі чи поряд з ним – наскільки він новий і комфортний, чи цікаво на ньому дитині і безпечно.    

Місцева влада відповідає за лікарні, куди вам доведеться водити дитину дещо частіше, ніж ви сподіваєтесь. І не тільки за якість лікарні, але й за наявність в ній необхідних для вас лікарів.

Коли ви поведете дитину до дитячого садка, то вам необхідно, аби можна було потрапити в той, що поряд з вами. І щоб в ньому була пристойна їжа, аби ваша дитина захотіла її  з’їсти, а не ходила голодною.   

Соціальні програми 

Тепер слід зазначити і те, що молодь може співпрацювати з органами місцевого самоврядування, брати участь в соціальних процесах, а також отримувати допомогу від міста. І це є наше право.

Наприклад, з 2011-го року в Запоріжжі запрацювала Міська молодіжна рада. До її складу входять представники молоді міста. Серед них представники закладів вищої освіти, ПТУ, громадські організації, молодіжні лідери підприємств. Молодіжна рада бере активну участь у розробці та реалізації міських молодіжних програм, працює за різними напрямками, які сприяють розвитку міста.

Учасники ради збираються на сесії та обговорюють результати роботи, створюють проектні комісії з формування плану молодіжних заходів та відповідного бюджету на кожен рік.

В Запоріжжі така рада займалась й матеріальною підтримкою обдарованої молоді, міською програмою молодіжного кредитування житла, проведення міських молодіжних заходів.

Наприклад, більш детально про програму “Доступне житло” – це можливість для молодих родин побудувати власне житло скориставшись програмою молодіжного кредитування. Можливо, така програма не для всіх, проте це лише одна з багатьох. 

У підсумку. Існує дуже багато причин, чому молоді потрібно голосувати, бо від кожного з нас залежить наше життя і життя нашого міста. Вибори – це не просто абстрактна річ, яка десь далеко від нас, це наш вибір, як і що буде відбуватися у нашому місті. Тому перший й важливий крок – зробити усвідомлений вибір. Другий – проголосувати, не залишатись осторонь виборчого процесу, а висловлювати свою позицію, бо саме ми вирішуємо, яким буде майбутнє.
Ми ж навели лише декілька прикладів того, що вирішує місцева влада і чому потрібно зробити свій усвідомлений вибір, але вона також впливає на низку інших речей. Деякі з них більш детально в іншому тексті. 

Вероніка Хорольська

Читайте також: Реклама, агітація і день тиші: навіщо воно

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі