Між ВЦА та відкликанням в.о. мера – що чекає на запорізьку владу? 

Зображення завантажується

Чи варто очікувати, що Регіну Харченко виключать зі «Слуг народу»? Ні, імовірність цього наближається до нуля. Набагато вірогіднішим є запровадження в місті військово-цивільної адміністрації

Особливо якщо депутати не будуть «слухняними». 

Учора, 20 травня, після сесії міськради, фракція «Слуга народу» оголосила, що планує позбавити Регіну Харченко депутатського мандату. Пост з фотокопіями з протоколу оприлюднила депутатка міськради від СН Інна Пенчук.

Що може відбутись, якщо (і коли) цей процес дійде до кінця?

У підсумку пані Харченко не зможе бути в.о. міського голови: вона є виконуючим обов’язки мера саме як секретар міськради. А секретар міськради – це, насамперед, депутат міськради.

Але імовірність цього дуже мала. Адже позбавлення депутатського мандату – це процес на багато сходинок. На кожній з них опонентам в.о. мера треба буде докладати чимало зусиль.

Ми вирішили описати детальніше, які «сходинки» має пройти цей процес, щоб усі наші читачі розуміли, як працює цей механізм. Раніше ми писали про відкликання взагалі, а зараз розглянемо на конкретному прикладі.

Отже, фракція «Слуга народу» на чолі з Інною Пенчук офіційно звернулася до обласної парторганізації «СН», щоб вони розпочали процес відкликання Регіни Харченко. Адже саме «область» офіційно висунула її в кандидати майже чотири роки тому.

В обласній структурі «СН» має за два-три тижні зібратися партійна конференція і розглянути це звернення. Це і буде перша «сходинка».

Як кажуть неофіційно, колишній секретар міськради Анатолій Куртєв покладався на заступництво Давида Арахамії як керівника партії «Слуг». Але ще більше за Арахамію важить Офіс Президента. Саме Офіс призначив у Запорізьку область голову ОВА Івана Федорова, який і провів «спецоперацію» зі зміщення Куртєва. Федоров замінив на популярну Регіну Харченко «токсичного» посадовця, якому постійно згадують скандал з гумдопомогою, Мунварту, бруківку тощо.

Відтак, голова обласної структури Павло Мельник і підконтрольні йому члени конференції швидше за все, будуть більше зважати на позицію ОП, ніж на образи однопартійця Куртєва та своїх депутатів з міськради.

Друга «сходинка». Навіть якщо Анатолій Куртєв зможе «вибити» з обласної партійної конференції резолюцію про відкликання депутатки Харченко, рішення мають затвердити у центральному офісі партії. Там будуть проведені ще одні збори, на яких (і, до речі, на місцевих теж) Регіна Харченко також матиме можливість висловити свою позицію. До речі, медіа теж мають право доступу на ці збори – закон прямо про це говорить.

Наступні «щаблі»: рішення (якщо воно буде) від центрального офісу партії поїде на міську виборчу комісію. МВК повинна його визнати, прийти на наступну сесію міськради і повідомити, що Регіна Харченко вже не депутат.

Виборча комісія може зібратись і розглянути рішення за місяць, а може за 10. До МВК входять представники парламентських партій, і вони можуть прийти, а можуть не прийти на засідання. Відтак, тут також є можливість «підвішування» виключення. Прецеденти є: в Запорізькій районній раді відкликаний депутат спокійно ходив на сесії більше року.  

Крім того, голова Запорізької ОВА Іван Федоров має всі можливості, аби неформально заблокувати роботу виборчої комісії, умовивши частину її членів не приходити на засідання.

І, власне кажучи, про позицію Івана Федорова. Уже давно говорять, що йому буде легше і спокійніше мати справу з міською владою саме як з військово-цивільною адміністрацією – централізованою та упорядкованою структурою. Це легше, ніж тримати контроль над 40 депутатами, домовлятися з ними, зважати на їх бажання, аби вони дійшли до сесійного залу і проголосували за чергові правки до бюджету чи за якесь земельне питання. Тому в разі загострення конфлікту серед «Слуг» йому легше звернутись до Офісу Президента з пропозицією створити у Запоріжжі міську ВЦА.

Якщо на цей момент фракції, які зараз дають голоси за необхідні рішення («Єднання» Буряка, «Нова політики» з «Мотор Січі», частка «слуг» і позафракційні заборонені ОПЗЖ-шники) на щось образяться і перестануть давати голоси, то це лише додасть ваги проханню Федорова. Системна криза влади, не можуть домовитись, очільник міста не може вирулити, фронт поруч, треба робити ВЦА.    

Що найсумніше в цій історії? 

Виборці на всі ці процеси виборці аж ніяк не впливають. Та їх не дуже і питають.  

Сергій Сидоров

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі