Мітинг в Запоріжжі – репетиція зими, що вже близько

Зображення завантажується

У Запоріжжі відбувся наймасовійший за останні роки стихійний мітинг проти відключень світла. Більше трьох сотень людей вийшли під Запорізьку ОДА. Запоріжці вимагали або рівномірних відключень, або щоб світла було більше. Посадовці ОДА намагались щось пояснити, але в цілому сторони залишилися «при своїх», втомлені і незадоволені

Чому це сталося?

1. Бо людям в Запоріжжі погано. Справді погано, через спеку і через обстріли

2. Бо розвалили ДніпроГЕС, який давав електрику насамперед для міста. А ЗАЕС все ще в окупації. У нас немає зараз власної генерації, всі кіловатти в запорізьких розетках «немісцеві».  

3. Бо є проблеми не тільки з генерацією електрики, а й з її передачею. Згоріли великі трансформатори струму на ключових лініях, і передача електрики з західних АЕС до сходу та півдня ускладнена.

4. Саме в Запоріжжі велика кількість тих будинків, які заживлені від «критичної інфраструктури» та не вимикаються. Тому що в Запоріжжі спочатку будували заводи, а потім будинки довкола них. Чимало будинків заживлені від заводських підстанцій. І так, сьогодні на акції було багато людей з Шевченківського району, де деякі багатоповерхівки  під’єднані до «оборонних» «Мотор Січі», «Прогресу», «Іскри». А тому невдоволених такою нерівністю сусідів зі звичайним під’єднанням теж більше.    

5. Бракує «бази порівняння». Багато розмов про захід України зі світлом (хоча Трускавець має графік не кращий, ніж Запоріжжя). Набагато менше – про Київ, де світло також  подається дуже «дозовано». Або про Київську область, де його фактично ще менше, ніж у графіку, через часті пошкодження електромереж.  

Чи був мітинг результатом «російського ІПСО»?

На певний відсоток і на початку – так. Байка про те, що «Україна продає електрику за кордон, поки українці сидять без світла», має саме російське походження.  

Але чимало людей на мітингу просто стомлені і хочуть більше світла.

У чому проблема влади?

Ні, не в тому, що вони крадуть струм з розеток і продають його на польських барахолках. І навіть не в тому, що крадькома прокладають ЛЕП до своїх будинків.

А в тому, що назвати щось дискомфортне «російським ІПСО» не вирішує проблему. Особливо коли цей дискомфорт для людей триває вже декілька тижнів.

Чому б не розглянути приклад ДТЕК, які у зиму блекаутів розповідали чи не про кожний дім, який відключили від критичної інфраструктури і перевели на графіки? Чому б, нарешті, електрикам ЗОЕ, які проводять планові ремонти обладнання, не розклеїти про це оголошення – щоб люди знали, чому у них немає світла і коли воно з’явиться? Ми не можемо відбудувати ДніпроГЕС – але розповідати про все, що відбувається, можливо.

Що буде далі?

Місцева влада отримає «ататат» від Києва за те, що не змогла усунути стихійний мітинг невдоволених заздалегідь. Бо видовище в цілому вийшло некрасиве.

СБУ піде відпрацьовувати по людях, які найпомітніше виступали на мітингу – перевіряти, дізнаватись, викликати «на поспілкуватись», шукати російський слід або його відсутність. Готуймося до хвилі тік-токів про переслідування владою.

Що треба робити?

Зрозуміти, що мітинги не зможуть змінити реально існуючу ситуацію.

Зараз відключення на піку, і згодом годин з електрикою буде більше. Інший пік очікують вже ближче до зими. І готуватися до нього треба всім.

Владі – перевіряти, чи все працює в пунктах незламності, «Обленерго» – продовжити від’єднувати житлові будинки від «критичної інфраструктури» і хоча б ліпити на двері сповіщення про  вимкнення, коли проводять додаткові роботи.

ОСББ – налаштовувати автономну генерацію тепла та електрики, провайдерам – ставити оптоволокно, пересічним громадянам – купити пауербанк, LED-стрічку для освітлення, мати запас води… і згадати досвід попередніх вимкнень.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі