Мешканець Токмака, який пішов у кіберполіцію окупантів, отримав 13 років ув’язнення заочно

Зображення завантажується

Підприємець з Токмака, який після окупації міста почав працювати у поліції окупантів, отримав 13 років позбавлення волі. Судовий процес проходив заочно, адже фігурант перебуває на тимчасово окупованій території

Як дізнався Харківський антикорупційний центр з порталу «Судова влада», засуджений – Сергій Фурсов. За інформацією з аналітичної системи Youcontrol, він з родичами є співзасновником приватного підприємства «Нік». Це місцевий інтернет-провайдер. У 2020 році він безуспішно балотувався до Токмацької міськради від ОПЗЖ.

Як ідеться у вироку Хортицького районного суду Запоріжжя, Фурсов проросійськи налаштований, тому у квітні 2022 року погодився обійняти «посаду» начальника відділу у Токмацькій поліції. А саме працював начальником відділення інформаційних технологій, зв`язку та захисту інформації.

На суді мешканці Токмака, які виїхали з окупації, засвідчили, що Фурсов перейшов на бік ворога. Місцевий мешканець, який до повномасштабного вторгнення неодноразово скуплявся у магазині обвинуваченого, підтвердив, що бачив його в «народній міліції». Зі слів чоловіка, його затримали окупанти й тиждень тримали в ізоляторі. Коли випустили, бачив на території відділку Фурсова зі зброєю. Також він розповів, що обвинувачений роздавав окупантам телефони з сім-картами.

Інспектор патрульної поліції міста Пологи розповів, що після окупації таємно зустрічався з колегами. Від них чув, що Фурсов почав працювати начальником кіберполіції в окупантів.

Ще один місцевий житель розповів, що бачив обвинуваченого у формі з російськими шевронами та зброєю біля будівлі, яку зайняла міліція окупантів. Він пересувався у тонованому бусі, який зі слів місцевих, використовували представники ФСБ.

Слідство також надало суду матеріали негласних слідчих розшукових дій – зняті з телефону одного з окупантів зарплатні платіжки працівникам окупаційної міліції. Серед них документи й про нарахування оплати Фурсову.

У підсумку суд визнав фігуранта винним у зайнятті посади в правоохоронному органі окупаційної влади. Суд призначив Фурсову 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Настільки ж йому заборонено обіймати посади у правоохоронних структурах та органах влади. Відбувати покарання він буде після затримання.

Додамо, що Телеграм-канал «Токмак це Україна», повідомляв – Фурсов і до повномасштабного вторгнення проявляв свою проросійську позицію. Нібито його фірма-провайдер блокувала у місті українські інтернет-ресурси (сайти ОУН, архівні й історико-освітні українські ресурси та інформаційні медіа України).

Анастасія Зубова

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі