МАНІПУЛЯЦІЯ: як росіяни грають цифрами щодо прийнятої ООН резолюції про “референдуми”

Зображення завантажується

Ніколи такого не було і от знову: російські інформаційні помийки, aka Телеграм-канали, пишаються тим, що нібито 3 мільярди людей утрималися від голосування за засудження незаконних дій РФ з анексії українських територій. Розповідаємо, що до чого

Росіяни намагаються втримати інформаційний фон на тлі відверто поганої для них новини: Генасамблея ООН засудила так звані референдуми, які Росія влаштувала на тимчасово окупованих українських територіях. Резолюцію підтримали 149 зі 193 членів Генасамблеї, 5 держав проголосували проти, а ще 35 втрималися від голосування. І ось з останнього приводу росіяни вирішили влаштувати собі невелику “перемогу”.

Так, Телеграм-канал із відносно невеликою аудиторією (майже 60 тисяч підписників) видав чудове:

Легким пером автори написали що, буцімто, понад 3 мільярди людей (маючи на увазі жителів країн, які втрималися від голосування) не підтримали, але і не проголосували проти анексії Росією нових українських територій.

Така математика не витримує жодної критики, адже на засіданнях Генасамблеї голосують представники країн, які представляють не стільки волю народу, скільки позицію керівної партії, кожна з яких має свої мотиви, амбіції та приховані смисли. Необхідно розуміти, що кожна держава-член ООН переслідує насамперед власні інтереси. І, звісно, перед тим, як голосувати, представники країн-членів ООН не проводять жодного опитування серед населення. 

Тобто повідомлення вищезгаданого Телеграм-каналу про те, що від голосування утрималося аж 3 мільярди людей, це доволі безграмотно зроблена маніпуляція. 

Звідки взялася цифра у три мільярди? Нагадаємо, що підтримали Україну 143 країни зі 193 членів Генасамблеї ООН. П’ять держав (Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа) проголосували проти. Решта 35 утрималися під час голосування.

Серед країн, що утрималися були Індія та Китай. Сумарна кількість населення цих країн складає ті самі ТРИ мільярди. Тобто для того, щоб применшити свою політичну поразку, пропагандисти РФ «створили факт», який би вражав масштабністю.

Крім того, країни, що допомагають Україні зброєю та санкціями проти країни-агресорки – переважно країни Європейського Союзу та США, тоді як багато держав, наприклад, Африки чи Латинської Америки, або підтримують Росію, або займають нейтральну позицію. Чудовий приклад: Еритрея, яка ще у березні підтримала російську сторону щодо резолюції, яка вимагала від країни 404 негайно забратися з України, а цього разу опинилася в когорті тих, хто утримався від голосування. Еритрейці зрозуміли, що поставили не на ту конячку?

Утриматися від голосування – означає зайняти нейтральну позицію, про що свідчать і дані з академічного тлумачного словника, де сказано:

Простими словами – намагатися всидіти одночасно на двох стільцях.

Такими інформаційними вкидами росіяни намагаються розмазати правду про те, що понад 70% країн-членів ООН підтримали Україну та вчергове дала політичний сигнал про те, що будь-яка країна, навіть якщо вона вважається потужною, не може робити все, що їй спаде на думку.

P.S. А тим часом Україна намагається взяти все від ситуації із дипломатичними невдачами Росії. Наприклад, пан Сергій Кислиця, постійний представник України в ООН, в іронічній манері відреагував на результати голосування:

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі