МАНІПУЛЯЦІЯ: росіяни знищили півтори сотні українських С-300 – майже як три системи ПВО довкола Києва
За даними щоденних брифінгів Міноборони РФ російські військовослужбовці менше ніж за 3 місяці повномасштабного вторгнення в Україну знищили 155 ЗРК станом на 20 травня. При цьому, в деякі з травневих днів одразу по цілому українському дивізіону. Ми перевірили цю статистику і дізналися наскільки ці цифри реальні, зважаючи на те, що саме від цих комплексів залежить можливість України захищати своє небо – збивати ракети і літаки.
Данні:
Зведений підрахунок знищених С-300 за даними брифінгів Міноборони РФ, які оприлюднюються на російському телеграм-каналі “Оперативные сводки”.
Разом з початку вторгнення, за твердженням росіян, було знищено 155 ЗРК, саме пускових, без локаторів.
З них 111 – в перші десять днів, потім декілька з початку березня до кінця квітня, і ось зараз, у травні, росіяни вийшли на “ударні темпи знищення” – іноді по дивізіону ЗРК на день.
Перевірка:
С-300 – це зенітно-ракетний комплекс (ЗРК) середнього радіуса дії. В українській армії вони вважається найбільш потужними. І потрібні для “прикриття” неба України від ворожих ракет та літаків. Для прикладу, ще за довоєнними відкрити даними навколо Києва є 5 дивізіонів С-300: Нові Петрівці, Бровари, Ревне, Данилівка та Підгірці. Вони здатні вражати цілі на дальності від 75 км та на висоті до 27 км.
За даними щоденних брифінгів Міноборони Російської Федерації ворог активно знищує ЗРК. Наприклад, тільки у травні маємо таку статистику:
01.05: уничтожены 2 С-300
02.05: уничтожены 4 С-300
06.05: уничтожена 1 ПУ С-300
09.05: уничтожена 1 С-300
12.05: уничтожена 1 ПУ С-300
15.05: уничтожено две ПУ С-300
18.05: уничтожен дивизион С-300
19.05: уничтожен дивизион С-300
Як бачимо, 18 та 19 травня російські військові знищили цілий дивізіон, а це, за штатним розкладом, цілих 12 пускових установок. Якщо виходити з цієї кількості і узагальнити дані, то отримаємо цифру – 155 знищених ЗРК с 24.02 по 20.05.
Для порівняння це майже ТРИ (точніше – 2,7) бойові склади повітряної оборони (ПВО) навколо Києва, виходячи з наведених нами вище 5 дивізіонів.
Водночас ПВО продовжує захищати небо. Наприклад, 22 травня протиповітряна оборона збила російську ракету у Фастівському районі Київської області.
На цю ж дату, 20 травня 2022 року, за даними Генерального штабу ЗСУ загальні бойові втрати противника з 24.02 по 20.05 орієнтовно склали:
Станом на 89-й день, Президент Володимир Зеленський у своєму звернені зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення на Україну було здійснено понад 3 тисячі авіаударів:
«За неповні три місяці було вже понад 3 тисячі авіаударів російських літаків та гвинтокрилів. Яка ще країна витримувала такий масштаб ударів?»
Раніше, 29 квітня, Повітряне командування “Південь” повідомляло:
“ЗРК С-300 ефективно виконує свою роботу проти значної частини об’єктів російських окупантів та може збивати літаки, крилаті та балістичні ракети на дистанції від 5 до 150 км. При цьому, не важливо, на якій відстані летить ціль – 10 метрів або 27 км.“
Російських літаків в українському небі зараз майже немає – вони з’являються лише у прикордонних районах, штурмова авіація використовується лише на лінії фронту. Росіяни завдають ударів ракетами, з кораблів або стратегічної авіації, яка навіть не заходить до українського повітряного простору.
Також, кількість збитих ракет та літаків збільшується, а значить їх стало збивають над небом України і ЗРК працюють. А наведені росією цифри значно перебільшені.
Читайте також: Російські бізнеси в Запоріжжі, Ч2: трансформатори підсанкційного мільярдера
Матеріал підготовлено в рамках ініціативи «Мережа регіональних проектів з протидії дезінформації» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) при менторстві ресурсу «БезБрехні»
Обговорення