Маніпуляція російських ЗМІ про перелякані “суперхижаком” КА-52 США

Зображення завантажується

Як із кількох відео від пропагандистів та одного твіту Міноборони Великобританії створити міф про перелякані російською зброєю США? Беремо огляд з американського сайту та прикрашаємо коронними маніпуляціями від РІА “Новости”. На виході маємо черговий шедевр про “суперхижака” – російський бойовий гелікоптер КА-52. Так, саме той, який останніми днями постійно з’являється у зведеннях ЗСУ – у рубриці “знищено”. Як одами “суперхижаку” прикривають реальні проблеми армії рф – читайте далі.

Російські пропагандисти з РІА “Новості” вирішили почати новий тиждень із бадьорих новин. Вони зробили максимально вибірковий переклад тексту з американського сайту 19FortyFive (http://surl.li/ifbyf). Поробка від пропагандистів отримала промовисту назву: “В США испугались российского “суперхищника”, уничтожающего отряды ВСУ” (мовою оригіналу, http://surl.li/ifcaa). 

Розчарування настає вже на підзаголовку. Виявляється, “перелякані США” – це один, ще й не найвідоміший, американський сайт, який нібито назвав російський гелікоптер “суперхижаком”. Чому? Бо “российский вертолет Ка-52 “Аллигатор” успешно наносит удары по подразделениям Вооруженных сил Украины” (мовою оригіналу). На додачу пропагандисти вибирають із американської статті технічні характеристики гелікоптеру і перекладають одну цитату – про те, що російські пілоти “приспосабливают свои охотничьи навыки” (мовою оригіналу). 

То що ж, в Америці злякалися того рідкісного факту, що щось із російської техніки і справді здатно виконувати свої задачі? Насправді ні. Стаття на 19FortyFive геть не така перелякана, як хотілося б російській пропаганді. Втім, дещиця тенденційності у ній таки є. 

Власне, текст написаний у зв’язку із тим, що декілька аккаунтів, які і сам американський автор визнає прокремлівськими блогерами та пропагандистами, поширили відео із кабіни КА-52. На відео гелікоптер знищує танк – імовірно, ЗСУ. Пропагандисти особливо підкреслюють, що пілоти виглядають розслабленими, тобто виконують рутинне завдання. 

Ще один привід для написання огляду на російський літальний засіб – твіт Міноборони Великобританії (http://surl.li/ifcir). У ньому повідомляється, що до Бердянську доставили 20 КА-52, що нібито дає росії перевагу у повітрі на півдні України.

То чи вважає автор огляду, що КА-52 – то “суперхижак”? Насправді російські пропагандисти зачепилися за гру слів. Автор використовує фразу “An Apex Predator”, яка буквально перекладається як “хижак, що полює на верхівках”, у переносному значенні – “концентрований” хижак. Такий підзаголовок оглядач використав для підрозділу, у якому перераховує озброєння гелікоптеру. 

Що ж, приладдя КА-52 і справді використовується у хижацьких цілях, і напхано його чимало. От тільки “суперхижаком” це його не робить: уже наступний підрозділ тексту присвячений тому, що ЗСУ тільки з 12 по 16 червня збили 2 “алігатори”. Втім, цей уривок російські пропагандисти “чомусь” вирішили пропустити.

Вочевидь, американський текст написано до ще більш врожайних вихідних: у зведеннях Генерального штабу ЗСУ за останній тиждень фігурує 5 знищених гелікоптерів (http://surl.li/ifcqw). Таким чином, “перевага у повітрі”, про яку пише Міноборони Великобританії, лише за 7 днів встигла зменшитися на чверть. Цей факт РІА “Новості” у своєму повідомленні також оминули увагою.

Але є ще одне “але”, про яке не згадують ані американський оглядач, ні, тим більше, російські пропагандисти. Чому взагалі знадобилося відправляти до Бердянська 20 дорогих гелікоптерів, які ЗСУ одразу почали збивати? На думку багатьох українських коментаторів, причина цьому – катастрофічні втрати в артилерії, яку прицільно “виносили” весь останній місяць (http://surl.li/ifcut, http://surl.li/ifcvl). Дорогими і невідновлюваними гелікоптерами просто намагаються закрити діру у фронті. Натомість втрачають і їх. 

“Суперхижак”? Або “супермішень”?

ВИСНОВКИ:

  • Твіт Міноборони Великобританії та кілька відео від російських пропагандистів дали привід дописувачу американського сайту зробити огляд на гелікоптер КА-52. У ньому він використав гру слів “Хижак, що полює на верхівках / “концентрований” хижак”. Втім, вказав, що ЗСУ цього “хижака” збивають.
  • Російські пропагандисти вирішили підбадьорити своїх читачів на тлі українського контрнаступу, тож зманіпулювали текстом: зробили вібирковий переклад кількох позитивних абзаців та дібрали гучний заголовок про те, що у США налякані “суперхижаком”.
  • Ані американський, ані російський сайти не вказали, що лише за останній тиждень ЗСУ збили щонайменше 5 (за іншими джерелами – 6) таких гелікоптерів.
  • Ані американський, ані російський сайти не вказали, що армія рф змушена використовувати дорогі і невідновлювані гелікоптери, бо ЗСУ “винесли” на півдні велику кількість російської артилерії, яку міннападу рф тепер намагається замінити хоча б з повітря. 
  • Таким чином, велику проблему російських окупантів пропагандисти вчергове виставили як “переможеньку”.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі