Маніпуляція пропаганди про те, що українці нібито залишили німців без Різдва

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Мало на що не здатні українці в уяві російської пропаганди. Вони підривають Північний потік, намагаються атакувати російські АЕС, а надвечір, аби розвіятись, – лишають німців без Різдва. Але от що не ми, то не ми. Чим зманіпулювали пропагандисти, аби перекласти провину росії на українців – читайте далі.

Одна заява представника німецького бізнесу плюс одна ангажована німецька політикиня. Саме стільки потрібно РІА “Новости”, щоб написати текст із гучним заголовком: “Україна позбавила німців Різдва”.

Можемо уявити, як боляче було автору уже наступним реченням спростовувати самого себе. Виявляється, не Україна, а те, що на росії називають “конфликт на Украине” (мовою оригіналу). Та й Різдво німцям залишили – просто деякі із них відмовляються від передсвяткових покупок.

То про що ж ідеться у цих пропагандистських манівцях? Голова Німецького об’єднання роздрібної торгівлі Штефан Ґент в інтерв’ю газеті “Frankfurter Allgemeine” заявив, що підприємці очікують падіння передсвяткових продажів на 5-6 %.

Тенденції неприємні для бізнеса, який перед найбільшим святом року очікує на пік прибутків, але про скасоване Різдво мови немає. Сам Штефан Ґент називає те, що відбувається, “помірними різдвяними витратами серед німецьких користувачів”. Трагедія? Не схоже.

Ба більше. Підприємець не вказує причиною падіння безпосередньо Україну. На його думку, це “бойові дії, що тривають в Україні, конфлікт на Близькому Сході та політичні рішення”. Як бачимо, ідеться про загальнополітичну обстановку, а не про підступних українських диверсантів із бензопилами, які покрали усі ялинки і відібрали у німців гроші на подарунки.

І не забудьмо головне. Хто винен у тому, що в Україні тривають бойові дії? Відповідь – росія. Тож пропаганда маніпулятивно переклала відповідальність за розв’язану війну на іншу сторону.

Крім того, пропагандисти РІА “Новости” присмачили усе це улюбленим наративом – “Санкції не працюють”, тільки вже у більш скромному варіанті. Згадали висловлювання такої собі депутатки Бундестагу Сари Ваґенкнехт, яка бідкалася, що санкції проти росії завдали найбільше шкоди Німеччині. До цього членкиня Лівої партії Німеччини неодноразово виступала проти фінансової допомоги Україні, називаючи її “бездонною бочкою”.

Завершили усе це оптимістичним: “У росії неодноразово заявляли, що країна впорається із санкційним тиском”. Як бачимо, уже навіть пропагандисти не пишуть прямо “санкції не працюють” – тільки про те, що хтось у росії заявляв, що із ними впораються.

Не дивно. За день-два до виходу тексту про “обезріздвлянених” німців з’явилося одразу дві новини за темою. По-перше, з’ясувалося, що росії довелося виділити 12 млрд доларів на допомогу своїй постраждалій від санкцій авіагалузі. А ще – що заходи США зірвали постачання газу з нового російського СПГ-заводу в Арктиці. Китайським покупцям доводиться просити у Штатів про пом’якшення.

У таких умовах просте “санкції не працюють” уже якось не пишеться. Але головне – німці без Різдва! Навіть якщо вони самі про це не знають…

ВИСНОВКИ

Пропаганда продовжує шукати, де жити гірше, ніж на росії. Цього разу – в Німеччині, бо нібито Україна залишила її без Різдва.

Насправді це маніпуляція: ідеться про те, що через тривожну загальну обстановку німці не збільшили, а трошки зменшили рівень покупок перед святами. Навіть самі бізнесмени називають це “помірними рідзвяними витратами”, а не трагедією і відміною свята.

До чого тут Україна? Серед інших причиною страхів німців назвали і продовження бойових дій у нашій країні – поруч із іншими проблемами. Винна у продовженні бойових дій росія – але пропагандисти маніпулюють і не вказують цього. На додачу докидають пару маніпулятивних тверджень, що німцям через санкції гірше, ніж комусь іще – і готова різдвяна казочка для росіян.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі