Маніпуляція-”подарунок” від ізраїльського прем’єра російським пропагандистам про українську зброю

Зображення завантажується

Вчергове відповідаючи на незручне запитання – обмежену допомогу від Ізраїля Україні – прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху зробив російським пропагандистам шикарний “подарунок”. Через слизьке формулювання він фактично легалізував російський міф про те, що передана Заходом Україні зброя “губиться” у терористичних державах. Звісно, пропагандисти не втратили свій шанс. Що саме сказав ізраїльтянин – читайте далі.

Інтерв’ю із можновладцем вийшло у газеті “The Jerusalem Post” 22 червня (http://surl.li/ijhln). Власне, журналіст видання зауважив, що нинішній уряд Ізраїля дещо більше допомагає Україні, зокрема, щодо системи попередження про ракетні удари. Інтерв’юера цікавило, чому відбулися зміни, і чи буде допомога зростати далі. 

Нетаньяху у відповідь зробив акцент на тому, що Ізраїль у дещо іншій позиції, ніж Польща, Німеччина або Франція, адже ізраїльські пілоти літають поруч із російськими у небі Сирії. Але цим прем’єр не обмежився. 

Другою причиною “збалансованого шляху”, яким іде Ізраїль у цьому конфлікті, Нетаньяху назвав побоювання, що системи, які будуть передані Україні, буде використано проти самого Ізраїлю, бо вони можуть потрапити до рук іранців. 

“І це, до речі, не теоретична вірогідність. Це насправді відбулося із західним протитанковим озброєнням, яке ми зараз знаходимо на наших кордонах. Тож ми маємо бути дуже обережними у цьому питанні”, – сказав прем’єр, після чого висловив скорботу щодо трагедії, яка відбувається в Україні. 

Цитата Нетаньяху – хитра маніпуляція. Спочатку він говорить про зброю, передану Україні, а вже у наступному реченні – про західне антитанкове озброєння, яке виявляють у іранців. Але чи йдеться саме про передане Україні озброєння? 

Цього прем’єр не каже – і навряд чи міг би сказати. Важко уявити спосіб, у який ізраїльські спеціалісти могли б ідентифікувати умовні “джавеліни” як саме ті, що були передані українській армії, без відома і без допомоги країн, які їх передали. А ті жодного разу не заявляли про те, що українська зброя потрапляла до рук терористів – навпаки, підкреслювали високий контроль над нею. 

Тож Нетаньяху і не говорить прямим текстом про те, що іранці мають саме українську зброю – але робить все, щоб саме так його цитату прочитала аудиторія. Це стає чудовим виправданням для того, щоб мінімізувати допомогу Україні. Натомість політик натякає, що через свою “особливу ситуацію” Ізраїль може у майбутньому опинитися у позиції, яка допоможе “завершити цей конфлікт”. Для цього, звичайно, доведеться зайняти чергу за африканськими парламентарями, про що ізраїльський прем’єр забуває сказати.

Звісно, така маніпулятивна цитата, що підтверджує улюблений російський наратив про “втрачену” Україною західну зброю, не могла лишитися непоміченою.  Зранку 23 червня новину із витягом з інтерв’ю опублікувало РІА “Новості” (http://surl.li/ijhvy),  після чого вона розійшлася російськими медіа. Вийшов чудовий подарунок від ізраїльського прем’єра російській пропаганді – додаткових маніпуляцій майже не потрібно.

ВИСНОВКИ:

  • Щоб обґрунтувати обмежену допомогу від Ізраїля Україні, прем’єр Біньямін Нетаньяху зманіпулював: спочатку сказав, що боїться, що надана Україні зброя буде використана Іраном проти Ізраїлю, а потім повідомив, що біля кордонів Ізраїлю вже знаходять західне протитанкове озброєння.
  • Прем’єр не вказав прямим текстом, що виявлене протитанкове озброєння потрапило до Ірану з України. Швидше за все, він і не міг цього сказати, адже ідентифікувати конкретні одиниці зброї без допомоги країн, які їх надали, малоімовірно. Але через слизьке формулювання читач майже неодмінно вирішить, що до іранців потрапила саме зброя з України.
  • Російські пропагандисти скористалися подарунком ізраїльського прем’єра і поширили інтернетом новину, у якій вже прямим текстом написали, що біля кордонів Ізраїлю – західна зброя для ЗСУ.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі