Маніпуляція і брехня пропагандистів і колаборантів про «рейдерські атаки» на церкви Запоріжжя

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Знають, що брешуть, але брешуть: колишні запоріжці, що втекли до Росії, лякають своїх читачів можливими рейдерськими атаками на церкви УПЦ МП у місті. Кажуть, вже складено перелік… і його дійсно складено. Але не для рейдерства. Що прочитали пропагандисти і як викривили – читайте далі.

Першоприводом для істерики на московії став текст “Запорізького центру розслідувань”, у якому ми поетапно розібрали способи впровадження у життя законопроекту 8371. За проектом, який ще навіть не пройшов друге читання у Верховній Раді, забороняється діяльність тих релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться на території держави-агресора.

Але для того, щоб кожну релігійну громаду, яка відноситься до УПЦ МП, ідентифікували як керовану з Москви, потрібні роки. До того храми, придомові церкви, каплиці та інші об’єкти московського патріархату, яких у Запоріжжі близько 50-ти, продовжать працювати як завжди. Хіба що місцева влада ускладнить їм життя фінансово, позбавивши надмірних пільг, якими вони користуються зараз.

Аби запоріжці знали, до якої саме церкви вони ходять і, можливо, підтримують грошима, ми склали мапу об’єктів УПЦ МП у Запоріжжі і закликали читачів поділитися нею зі знайомими. Саме це і стало “джерелом натхнення” для колишніх наших земляків, які втекли на Росію і тепер старанно працюють на її пропаганду.

Колишній запорізький священик Олександр Овчаренко ще минулого року був прес-секретарем Запорізької єпархії УПЦ МП. Втім, у серпні 2022-го його вивели за штат єпархії, а вже у грудні він з’явився безпосередньо у Москві – був зачислений протоієреєм Патріаршого подвір’я храма св. князя Алєксандра Нєвского при МДІМВ (російською – МГИМО) МЗС Росії. Тобто за кілька місяців потрапив до одного із найбільш авторитетних закладів путінської церкви. Але цікавість до новин рідного Запоріжжя, вочевидь, не втратив.

Прочитавши статтю ЗЦР, колишній запорізький священник опублікував гнівний допис на своєму телеграм-каналі. У ньому він натякнув на переслідування “верующих второго сорта” (мовою оригіналу), також замислився над тим, навіщо була створена мапа церков УПЦ МП. Прямо про будь-які загрози не писав, але багатозначно натякнув: “Думаю совсем для других целей…” (мовою оригіналу).

Тим, хто не злякався, натякнули відвертіше. Зробив це широко відомий у вузьких колах сайт “Антифашист.ру” і такий собі Максим Ісаєв – нібито мешканець Слов’янська. Він послався на Овчаренка та ще одного колишнього запоріжця, Павла Волкова. Цього “журналіста” у 2019-му не змогли засудити за держзраду попри публіковані ним репортажі з позицій сепаратистських збройних угруповань.

“Колективний розум” трьох колаборантів народив трагічний текст про страшні репресії київської влади у Запоріжжі. До “страшних репресій” віднесли, по-перше, рішення розносити повістки від військкоматів поквартирно, а, по-друге, нашу карту об’єктів УПЦ МП. Перелік назвали “списком особых целей”, ввічливо дали на нього посилання (щоб репресувати було простіше?), а далі прямо збрехали:

“Они предлагают не «играть в долгую», а расправляться по-своему, делая так называемые «походы» в эти «вражеские церкви», то есть, иными словами, намекают на рейдерские захваты. Ведь, как пишет этот самый «центр расследований», «даже если отдельную религиозную общину запретят, то права собственности именно на здание её этот запрет не лишит»” (мовою оригіналу).

Звісно, до жодних “походів” ми не закликали. Ба більше, наприкінці статті прямо зазначили, що іншого шляху, ніж законного, довжиною у декілька років, немає. Але ж читати першоджерело – не для російського “антифашиста”. Тож дописи Овчаренка, Волкова та “Антифашиста” розійшлися по трьох десятках локальних спільнот в “одноклассниках” та “вконтактє” – в тому числі, орієнтованих на окуповані території.

Читачі, втім, не злякалися. У коментарях до одного з дописів автора прямо спитали “Навіщо про це писати?”. У відповідь почули “Можете не читать”. Здається, росіянам не надто цікаві проблеми московських священиків у Запоріжжі.

І дійсно, навіщо писати про переслідування УПЦ МП у Запоріжжі, якщо насправді її об’єкти і досі користуються міською землею за пільговими цінами, а єдине, що поки що зробила місцева влада – це не продовжила з декількома із них договори оренди? Відповідь банальна – гроші. За тексти проти Батьківщини, вочевидь, непогано платять…

ВИСНОВКИ

Аби налякати мешканців окупованих районів, російська пропаганда продовжує писати про “страшні репресії” на вільних територіях. Так, до звичної вже казки про облави від військкоматів додали переслідування “віруючих другого ґатунку” УПЦ МП. Фактів навести не змогли – довелося прямо брехати.

Вигадки належать двом колишнім запоріжцям, які, як ніхто інший, знають, що насправді об’єкти УПЦ МП і досі користуються у Запоріжжі землею за пільговими цінами і лишаються непокараними за зловживання із нею.

Як привід збрехати використали голий факт складення мапи церков УПЦ МП у Запоріжжі. Хоча інформація знаходиться у вільному доступі, пропагандисти твердять, що перелік потрібен для “рейдерських атак” на церковні об’єкти. Насправді ж запоріжці часто навіть не знають, що абсолютна більшість церков у їх місті – московські. Мапа була створена, щоб інформувати їх про те, що вони можуть підтримувати своїми грошима ворога – тобто для того, щоб хоча б зменшити його фінансування, а не захопити його майно.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі