Каплиця у парку Трудової слави: брати Кальцеви, політика і бюджет Запоріжжя

Каплиця у парку Трудової слави – місце, за яким стоїть ще одна історія із запорізької політики. 15 років тому брати Кальцеви обіцяли звести тут храм висотою більше ніж 5 поверхів. Все закінчилося невеликою капличкою і пам’ятним знаком. Чому так сталося? Скільки зеленої зони насправді орендовано в одному з центральних парків міста? Що отримує від цього міський бюджет? Розповідаємо
Колись на цьому місці був старий літній кінотеатр. Приблизно у 2007-2008 роках ділянку отримала Свято-Володимирівська релігійна громада. А коли запорізьким архієпископом став Іосіф, лояльний регіоналу Володимиру Кальцеву, то оголосили про будівництво великого храму на проспекті, неподалік від будівлі мерії.
Ви можете підтримати нашу роботу і підписатися на щомісячний донат!
Постійний кандидат у запорізькі мери, Володимир Кальцев особисто презентував проєкт і запрошував на його презентацію київських архиєреїв.
Про храм розповідали і показували, що він буде величезний. На старому ескізі видно, що він десь вдвічі вищий за п’ятиповерхові будинки поряд. Маленька будівля зліва – це та капличка, яку тільки й встигли збудувати.
Чого тільки не наплануєш, коли за рік хочеш балотуватися в міські голови. Фактично храм мав би зайняти собою всю частину парку між Південноукраїнською вулицею та алеєю. Невеликий огороджений простір за парканом, до якого всі звикли – це набагато менше, ніж насправді виділено землі під забудову.
Фактично релігійній громаді віддали отакий шматок парку, від вулиці до алеї і від проспекту до вигину Південноукраїнської. Це півтора гектари землі.
Втім, у 2010 році Кальцев програв на виборах Олександру Сіну. На цьому плани великого храму закінчилися: все так і обмежилося капличкою рівноапостольної княгині Ольги.
Ділянка і досі перебуває у користуванні релігійної громади. Втім, її зв’язок із родиною Кальцевих досить очевидний: юридична адреса громади – пр.Соборний, 63, Alexander-Hall, один із активів Володимира Кальцева.
Скільки екс-регіонал чи його менеджери від імені релігійної громади сплачують за чималий шматок землі в центрі міста? Влада не відповідає. Але, за непрямими ознаками, не дуже багато.
Релігійні громади користуються пільговими ставками оренди, лише 1% від вартості ділянки. А право користування на землю оформлене ще старим державним актом, які видавали в нульових роках. Відтоді новий договір користування разом з переоцінкою ділянки не робили. Тобто і сама земля оцінена ще за дуже старими розцінками, і платять (якщо платять) за неї лише символічний відсоток.
Таким чином, величезний шматок одного із центральних парків і досі опосередковано перебуває в оренді у родини Кальцевих. Гроші за нього платять символічні, якщо платять взагалі. Втім, якби ділянку не орендували, доходів бюджету вона б взагалі не давала.
Вам також буде цікаво:
- Ресторан «Росія» у Запоріжжі: від зразкового ресторану та фарци до «смотрящіх» і занепаду
- Запоріжжя може викупити будівлю Народного дому
- Конячий тупик на Хортиці
- «Новий берег» Дніпра, загублені історії та екологічна недбалість: шукаємо джерела цементних відкладень у головній річці Запоріжжя
- Запорізьке відновлення: ігри з документами і «самочинна відбудова» на Соборному, 151
Обговорення