Хто буде лікувати хворих на ТОТ Запорізької області?

Зображення завантажується

На тимчасово окупованій території Запорізької області вже давно бракує кваліфікованих медиків. Причому досить плачевна ситуація з цим навіть у великих містах ТОТ – Мелітополі й Бердянську

Російські пропагандисти намагаються розповідати, як у них все добре з медициною та і іншими сферами, але реальна картина зовсім інша.

Кадровий голод у окупантів спостерігається майже у всіх сферах життя, але особливо в медицині. У кого є можливість та гроші, їздять за медичною допомогою до Сімферополя. Там і лікарі є, і устаткування краще.

Про це під час стріму “Запорізького Центру розслідувань” розповіла голова ГО “Мелітопольська волонтерська група “Патріот”, Ольга Леонтьєва:

В Мелітополі, як і на всій ТОТ, дуже важко з медициною. Багато лікарів виїхали на підконтрольну Україні територію, або за кордон. Тому місцеві жителі намагаються їздити лікуватися  до Криму.

Ольга Леонтьєва, голова ГО “Мелітопольська волонтерська група “Патріот”

Як зауважила О.Леонтьєва, плани окупантів збудувати ще одну лікарню, про яку ми писали раніше, – це лише “розпил” грошей на роботах, адже до неї ще потрібен кваліфікований персонал. 

Лікарів-спеціалістів бракує, а ті, що залишилися працювати в окупації, хамлять та не поспішають допомагати хворим. Про це розповідають місцеві  в чисельних коментарях в окупаційних телеграм-каналах.

Окупаційна влада, щоб якось вирішити проблему медичних кадрів (чи зробити вигляд, що намагається її вирішити), почала залучати медиків до ТОТ Запорізької області за так званими федеральними програмами “Земський лікар” та “Земський фельдшер”. За ними російським лікарям та медичним працівникам виплачують одноразову грошову допомогу. 

А вони підписують контракт, в якому погоджуються відпрацювати протягом п’яти  років в маленьких містах з населенням до 50 тисяч людей та селах.  В нашому випадку російські медики повинні відпрацювати на ТОТ. Проте виникла проблема, яку озвучила очільниця окупаційної адміністрації Запорізької області Ірина Гехт. Це – відсутність службового житла.

Джерело: пропагадистський телеграм-канал

Поки особливої черги лікарів, бажаючих п’ять років працювати на тимчасово окупованій території Запорізької області, навіть за гроші, не спостерігається.

Та сама Гехт наводить такі цифри: цього року на Запорізьку область по 2 мільйони, в рамках програми «Земський лікар», отримають 12 лікарів. Шестеро медиків середньої ланки отримають за укладення контракту в рамках програми «Земський фельдшер» по мільйону рублів.  Ще четверо кандидатів перебувають на розгляді комісії. Про це пише “РІА Південь”. Видання наголошує, що цим медикам в рамках програми доведеться працювати не у великих містах ТОТ (Мелітополь, Бердянськ, Енергодар), а там, де населення не перевищує 50 тисяч.

Ще один спосіб, яким окупаційна влада (також безуспішно) намагається вирішити проблему медицини на тимчасово окупованій території Запорізької області – це виїзні прийоми лікарів з Росії. При цьому спеціалісти приїздять з віддалених куточків країни. Так, нещодавно в Бердянську анонсували приїзд лікарів з Чувашії. Про це розповіли пропагандисти в свої телеграм-каналах.

Джерело: пропагандистський телеграм-канал

Щоправда, і тут пішло все не за планом. Бо лікарі наче й приїхали. А от и проводили вони прийоми – незрозуміло. Місцеві жителі в коментарях почали писати, що в реєстратурі лікарні про чувашських лікарів не в курсі.

Ну, а поки окупаційна влада “своїми методами” вирішує питання кадрового голоду в медицині, місцевим жителям залишається сподіватися на те, що вони не захворіють. Бо такими темпами на тимчасово окупованій території скоро будуть займатися самолікуванням старими дідівськими способами.

І це – не найгірший варіант. Адже в самій Росії  вважають, що хворих в глибинці можуть лікувати і… листоноші. Саме для цього у сільських поштових відділеннях РФ планують відкрити фельдшерсько-акушерські пункти, де працювати будуть листоноші після спеціальних медичних курсів. 

І скоріш за все, для українців в окупації така “медицинская реформа” буде втілена першими. 

Читайте також: “Велике будівництво Балицького: лікарня з нуля посеред інших лікарень

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі