Грошей в бюджеті немає, але їх розподілили: за що проголосували депутати під час 19-ї сесії Запорізької міськради
В Запоріжжі, як завжди, без проведення прямої трансляції пройшло 19-те пленарне засідання міськради. Які рішення підтримав депутатський корпус – читайте в огляді від “Запорізького центру розслідувань”
Порядок денний мав 69 основних питань та 34 – додаткових. На сесії зареєструвалися 45 депутатів із 64 обраних.
УПЦ МП
Однією з найскандальніших тем у Запоріжжі є питання функціонування церков Московського патріархату. Частка містян обурюється тому, що запорізькі депутати не припиняли для УПЦ МП права користування земельними ділянками, як це почали робити в інших містах України.
Так, під час останнього проведеного пленарного засідання Запорізька міська рада прийняла рішення про припинення взаємовідносин з релігійними організаціями Української православної церкви Московського патріархату.
Це дещо суперечливе рішення, але ідеального в цій ситуації немає. Адже на кожен шматочок землі чи на кожне приміщення укладено окремий договір оренди чи користування з окремою особою – релігійною громадою, на честь якогось Іллі чи Акакія.
Ок, а яке подальше життя цього рішення, яке, попри все обурення Луки та інших священників, саме по собі трішки “ні а чьом”?
На підставі цього рішення міськради в.о. міського голови вже має надавати розпорядження Департаменту управління активами йти до суду і розпочинати окрему тяжбу по кожному шматочку міського майна. Якщо посадовці будуть ставитись до цього хоча б трішки грунтовно, виявляти порушення і приходити в суд та казати, що ось, ця релігійна громада не виконує договір оренди/користування – то шанси влади на перемогу в суді будуть. А якщо посадовець прийде в суд і скаже, що ми просто хочемо розірвати договір на підставі ось цього рішення міськради, то суддя подивиться в Господарський кодекс, подивиться на цього посадовця, як на бовдура, і все буде, як було.
Також було затверджено Звернення депутатів Запорізької міської ради до Верховної Ради щодо внесення змін до законодавства, яке має на меті заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні.
Депутати закликали священнослужителів та парафіян УПЦ МП покинути цю церкву та почати переговори з Православною церквою України.
Гроші на оборону
В міську Програму підтримки обороноздатності та забезпечення безпеки й правопорядку в місті Запоріжжі на 2023 рік внесли зміни, які передбачають додаткове фінансування в розмірі понад 8,3 мільйона гривень. Ці додаткові кошти будуть використані для реалізації ряду заходів, зокрема:
- Закупівля двох позашляховиків для Національної гвардії України.
- Виконання ремонтів для однієї з військових частин, що забезпечує забезпечення безпеки міста.
- Підтримка правоохоронців.
Таким чином, загальний обсяг фінансування програми з бюджету міста збільшився і складає понад 230 мільйонів гривень.
Депутатські фонди стали більшими
Посадовці також проголосували за збільшення депутатських фондів на 500 тисяч гривень кожному (на початку цього року кожен депутат мав 1,5 млн грн депутатського фонду. З них 50% депутати зобов’язані виділяти на матеріальну допомогу населенню, інші 50% – на матеріальне забезпечення: ОСББ, школи і так далі).
Проте, наразі таких коштів у бюджеті немає, і за словами тимчасового виконуючого обов’язки міського голови та секретаря міськради Анатолія Куртєва, це питання буде вирішено наприкінці року під час перегляду бюджету.
Медична галузь
Депутати Запорізької міської ради затвердили збільшення видатків на 216 мільйонів гривень в рамках програми “Охорона здоров’я міста Запоріжжя”. Зазначено, що з цієї суми 212 мільйонів гривень будуть спрямовані на заробітну плату медичним працівникам комунальних закладів відповідно до постанови Кабінету Міністрів, що передбачає збільшення мінімальної зарплати лікарів у зоні бойових дій, і зарплати зростуть в середньому на 20%.
Додатково, понад 2 мільйони гривень будуть спрямовані на ремонт асфальтного покриття в пологовому будинку №4, а 1,7 мільйона гривень використають для поточного ремонту пожежної сигналізації в лікарні №9.
Приблизно 32 мільйони гривень виділять на медикаменти для поранених, апарати зовнішньої фіксації, металоконструкції для лікарні №9 та лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги, а також на поточний ремонт та реконструкцію деяких медичних закладів.
Окрім того, понад 1,8 мільйона гривень будуть спрямовані на реконструкцію інженерних мереж, а понад 820 тисяч гривень будуть використані для закупівлі медичного обладнання — хірургічного лазера для лікарні №3 та аудіометра-тимпанометра для дитячої лікарні.
Проте варто зазначити, що департамент фінансової та бюджетної політики заявив про відсутність необхідних коштів на всі ці зміни в бюджеті. Посадовці планують очікувати надходження коштів за перше півріччя і коригувати бюджет згідно з ними. Це означає, що виконання затверджених збільшень видатків буде залежати від наявності фінансових ресурсів у міському бюджеті після першого півріччя поточного року.
Комунальні питання
Депутати Запорізької міської ради також виділили 21 мільйон гривень на охорону та інвентаризацію активів комунальної власності. Ці кошти будуть використовуватись протягом 3-х років.
Зазначено, що планують залучити ці кошти на проведення інвентаризації та експертної грошової оцінки земельних ділянок, розроблення технічної документації, а також витрати на сплату судового збору за подання позовних заяв, що становитиме приблизно 4 мільйони гривень.
Запоріжжя отримало понад 75 мільйонів гривень додаткової дотації з держбюджету. Ці кошти будуть спрямовані на виплату заробітних плат працівникам дошкільної освіти.
Також урядом України виділено Запоріжжю субвенцію з державного бюджету на суму майже 85 мільйонів 400 тисяч гривень для реалізації проєктів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. Місто додатково виділить понад 22,7 мільйона гривень. Ці кошти будуть спрямовані на капітальний ремонт школи №53 та Міського палацу дитячої та юнацької творчості.
Додатково, понад 47 мільйонів гривень спрямовано на ремонт найпростіших укриттів у школах. З них майже 28 мільйонів гривень — це державна субвенція, а понад 19 мільйонів гривень — кошти міста.
В бюджеті міста зарезервовано понад 47 мільйонів гривень для виплати заробітних плат працівникам мистецьких шкіл, бібліотек, будинків культури, театрів.
Також виділено 416,5 тисяч гривень на виплату матеріальної підтримки запорізьким спортсменам-кандидатам на участь в Олімпійських іграх в Парижі, а також молодим студентам-викладачам запорізьких дитячо-юнацьких спортивних шкіл, чиї вихованці досягли значних успіхів у спорті, посівши призові місця на Чемпіонатах, Кубках України, Європи та світу.
Собака на сіні, себто підвалі
І, теж на тему “майже-укриттів”, а простіше — всіх підвалів по місту. Дуже філософська і показова історія. В 2018-19 роках, як в місті масово почали створюватись ОСББ, то влада “відпускала” будинки в ОСББ, майже завжди залишаючи підвал будинка на власності міста, і передаючи на баланс ВРЕЖО-7. Бо це ж нерухомість, це ж гроші, його можна в оренду здати!
Втім, майже завжди виходило, що в цей підвал ще треба вкластись, аби зробити його придатним до оренди. Грошей на це одпочатку не було, підвали “висіли” на балансі ВРЕЖО тягарем, і за них треба було ще й платити. І за опалення, яке “розкидувалось” на весь будинок, і робити внесок на ОСББ, бо деякі з них пішли до суду, вимагаючи від міста “скидуватись” на утримання будинку, як співвласника чималої його частини.
І от зараз депутати, серед іншого, проголосували за виділення з бюджету додаткових 15 мільйонів, щоб ВРЕЖО-7 сплатило борги за тепло по усіх цих підвалах, що їх йому скинули на баланс. А якби одпочатку влада не вирішила зіграти в “собаку на сіні”, а віддала їх новоствореним ОСББ, аби ті самі вирішували, що з цими “катакомбами” робити — то сьогодні цих витрат не було б.
Перейменування
І наостанок – про декомунізацію та позбавлення “російського сліду”. Депутати прийняли рішення про перейменування деяких об’єктів на території міста. Зокрема:
- Сквер “Індустрія” буде перейменований на сквер “Запорізьких стрільців”;
- Вулиця Таганська змінить назву на вулицю імені Антона Незоли, (полеглого за незалежність України захисника).
- Площа Пушкіна буде перейменована на майдан В. Вернадського.
- Вулиця Волгоградська отримає ім’я Володимира Грищенка.
- Вулиця Волзька змінить назву на вулицю Андрія Лободи.
Зміни назв об’єктів у місті будуть введені в дію після необхідних процедур та офіційних затверджень.
Читайте також: Громадськість Запоріжжя підписала скаргу до Запорізької міської ради щодо “хоббітхаусів”
Обговорення