Громадська рада при запорізькому виконкомі: хто всі ці люди? Частина третя

Зображення завантажується

Чи здатна оновлена Громадська рада принести зміни для міста? Відповідь потребує часу. Проте придивитися до організації та її нових членів варто вже зараз. «Запорізький центр розслідувань» продовжує знайомити вас з представниками, що увійшли до складу дорадчого органу 

Громадська рада – об’єднує активістів, експертів і представників різних організацій, які працюють над тим, щоб «голос» громади був почутий у міській раді. Сьогодні ми розглянемо представників соціальної сфери, які стали частиною Громадської ради.

«Запорізька обласна організація «Аутизм. Свідоме батьківство»

Співзасновниця та голова організації Наталія Острогляд пройшла довгий шлях до громадської діяльності. Вона починала з кар’єри бухгалтерки та отримала досвід у банківській сфері. Її донька Вікторія має розлад аутичного спектра. Це стало рушійною силою для Наталії у створенні спільноти людей.

Наталія Острогляд, голова Запорізької обласної організації «Аутизм. Свідоме батьківство». Фото: Запорізький міський портал

На сьогодні діяльність організації розвивається у двох напрямках. Перший – через співпрацю з благодійним фондом «Карітас Запоріжжя», який надавав приміщення для живих зустрічей. Тут організація проводить заняття для дітей з розладом аутичного спектра, психологічною підготовкою батьків, а також проводить гуртки для всебічного розвитку.

Другий напрям – фейсбук-спільнота. Спочатку група була створена для мешканців Запоріжжя та області, а тепер перетворилася на важливий інформаційний ресурс для багатьох сімейі.

ГО «Гуманітарно-інформаційний центр»

Віктор Федоряк – громадський діяч, волонтер та співзасновник центру. Його громадська діяльність розпочалася у Долинській сільській раді, де у 2017 році він створив групу «Громадський контроль». Платформа зосередилася на контролі діяльності адміністрації та захисту інтересів місцевих жителів. 

Після початку повномасштабної війни Віктор зосередився на волонтерстві та очолив «Запорізький гуманітарно-інформаційний центр». Організація стала хабом для координації роботи волонтерів, підтримки місцевих і вирішення гуманітарних проблем.

У 2023 році організація надала гуманітарну допомогу понад 30 тисячам людей. Додатково організація забезпечила 146 тонн продуктів та залучила 12 складських баз. А також передала ЗСУ, ТРО й СБУ матеріальну допомогу вартістю понад 730 тисяч гривень.

Максим Федоряк, співзасновник ГО «Гуманітарно-інформаційний центр». Фото з особистого архіву Максима Федоряка

ГО «Спільно HUB»

Організація реалізує масштабні проєкти, спрямовані на підтримку громад і зміцнення безпекової інфраструктури. Одним з важливих напрямків хабу є розвиток сталої мобільності та підвищення безпеки дорожнього руху в громадах – як під час війни, так і після деокупації територій.

Представляє організацію Тетяна Воскобойнікова, комунікаційна менеджерка «Спільно ХАБ». Минулого року разом із командою вона передала нове обладнання для рятувальників ДСНС у Запорізькій області. 

Тетяна Воскобойнікова, комунікаційна менеджерка ГО «Спільно ХАБ». Фото з особистого архіву Тетяни Воскобойнікової

Команда хабу регулярно проводить освітні заходи для дітей щодо вивчення правил дорожнього руху. Під час зустрічей волонтери безоплатно надають учасникам та їхнім батькам світловідбивачі (флікери) для одягу. Це робить пішоходів помітнішими на дорозі та підвищує їхню безпеку під час блекаутів.

ГО «Територія розвитку особистості «Інтеграція»

Ольга Велика – лідерка та голова організації. Одним із ключових проєктів організації став «Центр підтримки сім’ї». Волонтери надають допомогу постраждалим родинам, а дітям мають особливі освітні потреби. 

На базі центру діють групові заняття для дошкільнят, які включають логопедичну, психологічну та дефектологічну підтримку. Організація проводить творчі майстер-класи, заняття з лікувальної фізкультури та театральної майстерності. Також центр пропонує простір для підлітків і дорослих, які захоплюються настільними іграми, робототехнікою чи програмуванням.

Також є і English Speaking Club, який допомагає волонтерам та представникам громадських організацій удосконалювати знання англійської мови. Організація має й спільний проєкт з ГО «Свідоме батьківство» – студія соціалізації молоді з  розладом аутистичного спектра. 

Ольга Велика, голова ГО «Територія розвитку особистості «Інтеграція». Фото: ZPRZ.CITY

БФ «Рубікон волі»

Фонд створений для ветеранів, їхніх родин та людей, які пережили полон під час війни. Зокрема, надає їм комплексну допомогу – від юридичних консультацій до психологічної підтримки. Частина команди фонду також займаються фізичною реабілітацією військових. Однією з таких фахівчинь є Олена Твердохліб. З 2020 року вона працює у міській лікарні екстреної допомоги і викладає на кафедрі фізичної терапії ЗНУ.

Одним із ключових проєктів фонду є «Рубікон HUB» – унікальний простір для ветеранів у Запоріжжі. Хаб функціонує завдяки ініціативі та фінансовій підтримці самих ветеранів, без залучення державних коштів. Волонтери надають юридичні та реабілітаційні послуги, а також створюють можливості для неформального спілкування.

У квітні 2024 року міська влада підписала меморандум про співпрацю з організацією, визнавши її важливу роль у підтримці ветеранів.

Олена Твердохліб, фахівчиня з фізичної реабілітації БФ «Рубікон волі». Фото: Запорізький національний університет

ГО «Ротарі клуб Запоріжжя-Хортиця»

Олена Сопіна працювала журналісткою та головною редакторкою газети «Улица Заречная». З 2016 до 2019 року була заступницею директора Генеральної дирекції «Укрпошти». А вже через два роки здобула ступінь кандидата наук з державного управління у Класичному приватному університеті.

Тим часом у 2020 році Олена очолила «Ротарі клуб Запоріжжя-Хортиця». Під її керівництвом організація забезпечує військових турнікетами, тепловізорами та медичним обладнанням. Команда також допомагає переселенцям, а саме облаштовує тимчасове житло та шелтери. Одним із ключових досягнень організації стала передача машини швидкої допомоги для порятунку військових на передовій.

Олена представляла країну на щорічній конвенції міжнародного «Ротарі клубу» в Австралії.


Олена Сопіна, президентка «Ротарі клуб Запоріжжя-Хортиця». Фото з особистого архіву Олени Сопіної

ГО «Фортеця.ЮА»

Олена Шугай – громадська діячка та заступниця голови організації. Також вона є заступницею виконавчого директора Запорізького обласного союзу підприємців «Потенціал».

З початку повномасштабної війни Олена стала одним із ключових організаторів гуманітарних проєктів. Вони були спрямовані на допомогу військовим, ветеранам та цивільним особам, які постраждали від бойових дій. Завдяки співпраці з міжнародними партнерами наразі організація реалізує ініціативи з відновлення економіки та інфраструктури.

Особливу увагу приділяють підтримці ментального здоров’я, соціалізації та реабілітації військових і ветеранів. Співпраця з Національним університетом «Запорізька політехніка» дозволила втілити ініціативи з розвитку підприємництва, що сприяють економічному відновленню регіону.

Олена Шугай, заступниця голови ГО «Фортеця.ЮА». Фото з архіву ГО «Фортеця.ЮА»

БФ «Молодь майбутнього»

Історія фонду розпочалася з лютого 2022 року. Тоді директорка Центр культури ЗНУ Юлія Янько виступила з ініціативою створення Волонтерського центру. Пропозицію підтримали в. о. ректора ЗНУ Микола Фролов. А також проректор з наукової роботи та депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук. Для підвищення прозорості та ефективності роботи центру ініціатори заснували БФ «Молодь Майбутнього».

На початку організація зосередила свою допомогу на забезпечені ЗСУ, територіальній обороні, лікарнях і військовому шпиталі. Надалі змінила фокус на підтримку внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні завдяки зусиллям команди вони продовжують отримувати одяг, продукти, ліки та засоби гігієни.

Микита Астахов долучився до роботи фонду від самого початку. Наразі він є волонтером організації і помічником депутата Геннадія Васильчука. Додатково працює юрисконсультом у Запорізькому професійному ліцеї залізничного транспорту.

Микита Астахов, волонтер БФ «Молодь майбутнього». Фото з особистого архіву Микити Астахова

БФ «Джерело єдності»

Фонд надає допомогу людям, які зазнали втрат через бойові дії: від продовольчої та медичної підтримки до одягу та психологічної підтримки. Особливу увагу приділяють евакуації людей з небезпечних районів і відновленню пошкодженої інфраструктури. Наразі діяльність фонду зосереджена на допомозі постраждалим у Запоріжжі, Харкові та прилеглих областях.

Денис Шуть – голова молодіжного напрямку БФ та заступник координатора ГО Let’s do it Ukraine. Як і Микита Астахов, працює помічником депутата Геннадія Васильчука. Окрім цього, Денис і сам є депутатом. Але міської молодіжної ради при Запорізькій міській раді.

Денис Шуть, голова молодіжного напрямку БФ «Джерело єдності». Фото з особистого архіву Дениса Шутя

Отже, головний виклик для оновленого складу – знайти баланс між підтримкою інтересів громади та побудовою комунікації з владою. Чи впораються нові члени з цим завданням – покаже лише час.

Читайте також: Громадська рада при запорізькому виконкомі: хто всі ці люди? Частина друга

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі