Фейк роспропаганди: втрати ЗСУ вирішили підтвердити… футбольними матчами
Російські пропагандисти відчайдушно намагаються довести, що втрати ЗСУ значно перевищують втрати російської армії. Вигадавши для себе “чарівну” цифру у 300 тисяч, цього разу вони вирішили обґрунтувати її за допомогою… футбольних матчів. Звідки пішла мода приписувати Україні саме цю кількість загиблих, і до чого тут футбол — читайте далі.
Втрати українських військових – тема, щодо якої роспропаганда створює величезну купу маніпуляцій. Не дивно: необхідно вчергове доводити аудиторії, що росія “тільки виграє”, а Україна близька до поразки. Не відстають так звані “псевдоексперти” зі США, пов’язані із пропутінськими рухами. Саме вони у березні 2023 року ввели в інфопростір інформацію про те, що втрати ЗСУ нібито сягнули 300 тисяч осіб. Чи це кількість загиблих, чи загальні втрати, включно із полоненими та пораненими – залежить від того, якого “експерта” читати.
У будь-якому разі, вигадка виявилася надзвичайно зручною для роспропаганди. Вже вдруге за місяць її намагаються роздмухати Z-канали і, зокрема, колаборант Ілля Ківа (http://surl.li/hbkmc). Цього разу на підтвердження вигаданих втрат пропагандисти змонтували відео нібито від імені Української Асоціації Футболу. Ролик анонсує 3 матчі “при порожніх стадіонах” на честь “300 тисяч палих за Україну героїв”.
Відео миттєво стало точкою уваги для спортивних оглядачів України. Крім очевидного ляпу перекладу “павший” у “палий” замість “полеглий”, спортивні сайти зацікавилися обіцяним у ролику розкладом матчів. Дати двох із трьох зустрічей у ньому зсунуті на півтора тижні і припадають на вівторок і середу, тоді як український чемпіонат традиційно проходить у вихідні. Ще цікавіша ситуація із третім матчем: у ньому нібито мають грати “Минай” та “Олександрія”, які у цьому сезоні взагалі вже не зустрінуться на полі (http://surl.li/hbkuq).
Втім, ролик не проходить найпростішу й найочевиднішу перевірку. На жодному із каналів Асоціації футболу у соцмережах він не опублікований.
Таким чином, маємо чергову топорну підробку, яку пропагандисти зробили, аби закріпити у свідомості неймовірно завищену кількість українських втрат у війні. Але ж звідки взялася ця цифра?
Першоджерело конкретно цієї вигадки – такий собі екс-радник Пентагона Дуглас Макгрегор, один із постійних пропагандистів – стверджує, що кількість загиблих солдатів ЗСУ складала станом на березень 250 тис. осіб (http://surl.li/hbkfv). Ще один улюбленець російських ЗМІ, екс-розвідник Скотт Ріттер, стверджує, що 250 тис. – це ті, хто загинув точно, але ж іще 85 тис. осіб нібито зникли безвісти, і з них щонайменше 60 тис. також, швидше за все, померли (http://surl.li/hbkgt).
Обидва “колишні експерти” не вважають за потрібне вказати хоч якісь правдоподібні джерела своїх вигадок, хоча Ріттер стверджує, що такі цифри назвав нібито сам Валерій Залужний у бесіді із головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі. Звісно, жодних підтверджень цьому Ріттер не надає.
Нарешті той самий Ілля Ківа, розповідаючи про втрати ЗСУ, посилається на кандидата у Президенти США Роберта Кеннеді-молодшого, який, як ми вже писали, називає завищені цифри заради привернення уваги та дискредитації Джозефа Байдена (http://surl.li/hbkya).
ВИСНОВКИ:
- Російська пропаганда відчайдушно намагається приписати ЗСУ значно перебільшені втрати, аби підбадьорити свою аудиторію, дати їй надію на швидке закінчення війни та довести, що в армії рф все не так погано.
- Пропагандисти активно просувають вигадку американських псевдоекспертів та екс-армійців, які приписують ЗСУ то 250 тис., то 310 тис. загиблих.
- Цього разу пропаганда намагалася приписати вигадану цифру вже українським джерелам, тож змонтувала ролік від Української асоціації футболу. Але у відео назвали розклад матчів, який не має жодного стосунку до реальності. Сторінки УАФ у соцмережах такий ролик не містять. Тож пропагандистські канали поширюють костурбату підробку, яка не має жодного стосунку до реальності.
Читайте також: Кадирівський батальйон, який захоплював Маріуполь, несе службу на Запорізькому напрямку
Обговорення