ФЕЙК пропаганди про те, що на льодовій арені у Дружківці «ліквідували місце дислокації ЗСУ» і 200 українських військових

Зображення завантажується

Телеграм-канали російських воєнкорів стверджують, що ракетний обстріл льодової арени у Дружковці призвів до знищення місця дислокації ЗСУ. На підтвердження канал “Colonelcassad” 3 січня о 12:25 опублікував відео від “Радіо Свобода”, де на місці видно обгорілі матраци

Інформація про враження людей всередині арени почала з’являтися на російських тг-каналах ще вранці 3 січня.

Пізніше у той же день вже російські ЗМІ почали пов’язувати льодову арену із місцем розвантаження українських військових ешелонів. У зв’язку із цим з’явилося повідомлення про те, що під час ракетного удару з такого ешелону проводилося розвантаження двох систем Himars, а також чеських Vampires та іншої техніки.

Заголовок тексту красномовно демонструє, на яких підставах російські “розслідувачі” зробили висновки про враження військових: “Матрасы выдали правду о потерях”

Уже вночі 4 січня інформація зазнала змін: РІА “Новості” із посиланням на Міноборони повторило перелік нібито знищеної техніки, але прибрало прив’язку до льодової арени.

Із оновленням інформації через дві години місце подій остаточно “перемістили” на залізничну станцію Дружківки. Втім, зросла кількість “жертв” удару: Міноборони РФ почало говорити вже про 200 вбитих українських військових.

Українські журналісти повідомляють натомість, що останнім часом льодова арена у Дружківці працювала як гуманітарний склад.

На центральній частині арени, на яку прийшовся удар, власне, і зберігалася гуманітарна допомога включно із матрацами.

ВИСНОВОК 

  1. “Новина” про знищення на льодовій арені військових ЗСУ – вигадка, яка базується на відео із гуманітарними матрасами.
  2. Щоб прикрити свою вигадку, пропагандисти спочатку “зсувають” місце події із льодової арени на залізничну станцію. Щоб остаточно відволікти увагу від розбіжностей, вони “підвищують ставки”, повідомляючи спочатку про знищення чергових Himars, а заразом і Vampires, а потім ще й збільшуючи кількість нібито загиблих військових ЗСУ спочатку до 120 осіб, а потім і до 200.
  3. У такому вигляді максимально вірогідно, що увесь інформаційний привід створено і розігнано для того, щоб відволікти увагу російської аудиторії від знищених у Макіївці російських мобілізованих, а також дати аудиторії відчуття помсти.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі