Ексмайор Нацполу оскаржує своє звільнення в українському суді і одночасно розповідає в росмедіа про «теракти від Києва»

Зображення завантажується

Майор Сергій Туревський, який очолював в Мелітополі сектор кримінальної поліції, не зміг оскаржити наказ начальника обласного ГУНП про своє звільнення. Адміністративний суд на початку жовтня вирішив, що його обґрунтовано звільнили за прогул. Під час розгляду справи і до сьогодні Туревський перебуває в окупованому Мелітополі і дає коментарі російським медіа про те, що його звільнили за відмову від «проведення терактів».


04 квітня тодішній очільник запорізької Нацполіції Микола Лушпієнко видав наказ, що усі працівники поліції, які ще перебувають на окупованих територіях області, мають прибути у Запоріжжя і стати там на облік. 18 квітня в ГУНП склали перелік тих, хто не встиг, по Туревському створили дисциплінарну комісію, яка через місяць прийшла до висновку, що він порушив Наказ, і 18 травня його звільнили за прогул. Весь цей час майор поліції ще перебував на окупованій території і лишається там донині.


Влітку Туревський подав позов, в якому стверджував, що до нього цей наказ не доводився, і про його існування він дізнався лише з наказу про своє звільнення 18 травня. Також, його не покликали перед цим на Дисциплінарну комісію, щоб він на ній надав свої пояснення, а на самій комісії не перевірили, чи докладав він зусиль до виїзду з окупованої території. І що ще наприкінці березня він намагався виїхати з зони окупації, але його не випустили через відсутність паспорту, який в нього перед цим забрали російські військові.
Представники головного управління Нацполу в суді відповіли, що ще до 04 квітня з окупованих території до Запоріжжя прибуло і стало на облік 774 поліцейськіх, а до 05 липня, коли справа почала розглядатися в суді, тільки з мелітопольських підрозділів до Запоріжжя прибуло 181 службовців. І що Туревський не зміг надати детальних доказів, чому саме він, у порівнянні з іншими колегами, не зміг виїхати.


Також мелітопольські поліцейські засвідчили, що цей наказ Лушпієнка був поширений по месенджерах і в групі Телеграму, в якій перебувають всі працівники поліції. А проводити дисциплінарну комісію в умовах воєнного стану можна і «заочно», в спрощеному режимі, повідомляючи її фігуранта в месенджерах, що вони і зробили, коли на початку травня надіслали йому усі необхідні документи по вайберу та іншим застосункам.
У підсумку, суд став на бік ГУНП і визнав звільнення Туревського законним, зазначивши, що в першій половині квітня майже кожен день працювали гуманітарні коридори, через які з окупованих територій виїздили тисячі людей. Відтак, в поліцейського були всі можливості і дізнатись про накази керівництва, і покинути зону окупації.


Коли ще рішення у справі не було винесене, в середині вересня, Сергій Туревський неочікувано став спікером для російських медіа. Він почав розповідати, що в травні його поліцейське керівництво з Запоріжжя почали вимагати від нього, перебуваючого в Мелітополі, координати російських військових та окупаційної адміністрації, для нанесення по ним ударів та «проведення терактів». І що звільнили його саме за те, що він не погодився це робити.

Читайте також: ФСБ, Росгвардія, авіаполк Путіна – від кого в РФ Богуслаєв отримав 400 мільйонів

”Солдати забрали його і викинули на кладовищі”: історія жінки, яка через окупацію втратила чоловіка і дім

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі