Двох запорізьких депутатів з забороненої ОПЗЖ занесли в корупціонери

Зображення завантажується

Два депутати Запорізької міськради потрапили в Реєстр корупціонерів через адміністративні порушення, пов’язані з конфліктом інтересів

Орджонікідзевський райсуд Запоріжжя визнав винним депутата Запорізької міської ради восьмого скликання. Посадовець два рази виписав матеріальну допомогу своєму помічникові – людині з інвалідністю. Перший раз допомога склала тисячу гривень, другий раз – 10 тисяч гривень. Такі дії депутата – це конфлікт інтересів та порушення ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Попри те, що обидва випадки сталися у 2021 році, суд розглядав матеріали справи у поточному. І постановив стягнути з депутата штраф у розмірі 3400 гривень. Окрім цього, він потрапив до Реєстру корупціонерів

Номер судової справи дав можливість журналісткам “Запорізького центру розслідувань” дізнатися ім’я депутата. Це – Зарва Валентин Михайлович, керівник місцевої спілки ветеранів Афганістану, на момент обрання його депутатом був помічником нардепа Володимира Кальцева. Пройшов до міськради від ОПЗЖ, а зараз – безпартійний. Раніше ми розповідали про те, як він потрапив до списку депутатів.

Той самий суд розглянув справу ще одного депутата Запорізької міської ради. 1 червня 2022 року чинний депутат ЗМР виписав своєму помічникові з депутатського фонду 8 тисяч гривень – на лікування.

Депутат пояснив в суді, що консультувався з колегами щодо можливості надання фінансів, проте про будь-які обмеження щодо одержання матеріальної допомоги помічниками депутатів йому не було відомо. Про наявність конфлікту інтересу він не знав. Результат – штраф 3400 гривень та потрапляння до корупційного реєстру.

Ім’я цього депутата також не таємниця: Домбровський Олег Едуардович, безпартійний. За посиланням – подробиці про цього депутата, який вказувався керівником Запорізької міської організації “ОПЗЖ”. 

Обидва депутати, про яких йде мова у матеріалі, вирішили не подавати на апеляцію. 

За що можна потрапити до Реєстру корупціонерів?

В реєстр найчастіше потрапляють за невеличкі порушення, де легше визнати провину і відбутися штрафом. Відзначимо, що після такого рішення порушники не втрачають роботу, адже це адміністративне правопорушення. 

Але є низка інших обмежень — наприклад, фірми з директором-порушником не можуть брати участь в публічних закупівлях. Або особа з реєстру не може претендувати на посаду, яка має “підвищені корупційні ризики”. На місцевому рівні це заступники міського голови, секретарі міськради, голови бюджетних комісій. На загальнодержавному — можете подивитись за посиланням.

Читайте також: Премія собі, премія родичу: огляд запорізьких посадовців, яких засудили за корупцію

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Запорізький суд виніс вирок військовому, який неодноразово виписував винагороди синові – Громадське Місце Запоріжжя
01.11.2023 10:29

[…] “Запорізький центр розслідувань” розповідав, що таке Реєстр корупціонерів та як до нього […]