260 мільйонів на “оборону”: кому і на що виділяє гроші запорізька влада

Зображення завантажується
Видатки на оборону в Запорізькому бюджеті - їх багато чи мало?

Для військових частин у запорізькому бюджету “зашито” близько 120 мільйонів, ще 140 мільйонів отримують МВС “в усіх проявах” та інші силовики. Близько 100 мільйонів з цих сум йде на капремонти.   “Запорізький центр розслідувань” розібрався у видатках чималої програми “підвищення обороноздатності”. На сайті міськради вона зараз у “засекреченому” вигляді, на що дають і кому дають замазано, але в нас опинився повний варіант

Зазначимо, ми не вказуємо, яка військова частина скільки чого отримує – лише узагальнена статистика по відомствах та видах витрат. З цих “планових” 260 мільйонів вже фактично витрачено близько 208 мільйонів. Так нам повідомили у відповіді на запит, відмовившись від деталей, через воєнний час. 

Отже, по відомствах…. 

У структурі МВС головне управління Нацполіції отримало 68 мільйонів грн, управління патрульної поліції – 7. Управлінню стратегічних розслідувань (колишній УБОЗ) дають 2 млн грн, регіональному сервісному центру – 950 тис., для ДСНС – 10 млн грн і міграційній службі – 800 тис. грн.

Тепер по структурних підрозділах Міністерства оборони: ТЦК СП (колишній військкомат) отримав 19 млн грн, зональний відділ Військової служби правопорядку – 1,5 млн грн, квартирно-експлуатаційний відділ, який опікується житлом та оплатою спожитих військовими частинами комунальних послуг – 925 тис. грн.

“Бойові” частини Нацгвардії з міського бюджету отримали 65 млн грн, військові частини Міністерства оборони 55 млн грн, а прикордонники – 300 тис. грн.

Тепер – на що дають 

З 259 мільйонів на дрони та БПЛА виділили 17 млн грн. Ще 16 млн грн на інші прилади для тренування: планшети, лазерні симулятори двостороннього вогневого контакту для навчання та вогневу споруду.

На капремонт адміністративних будівель, казарм, складів, перекриття даху та для підготовки до опалювального сезону виділили 101 млн грн. Найбільша частка, у розмірі 30 мільйонів пішла Нацполу на капремонт адмінбудівель, покупку теплових насосів та дизель-генераторів. 

Окремо – про авто. Близько 60 мільйонів гривень дають для покупки автомобілів, паливно-мастильних матеріалів, ремонту та техогляду. Найвища частка знову для поліції –- 22 мільйони гривень. На них придбають евакуатор, спецавтомобілі, радіостанції та комп’ютери. 

На велику складну оргтехніку — прожектори, системи відеоспостереження – виділено 60 млн грн.

Це багато чи мало?

Так, могло б бути більше. У порівнянні з видатками у 2020 чи у 2021 роках, до повномасштабного вторгнення, і коли в місті не було “військового ПДФО”, витрати за цією програмою були не набагато менші – десь в районі 180 мільйонів гривень на рік. І знову ж таки, ця програма формується не лише посадовцями, до її наповнення “бажаннями” повинне долучатись і командування військових частин. 

Якщо порівнювати з другими бюджетними програмами – то це трохи менше, ніж видатки з утримання і ремонту усіх міських доріг і тротуарів, включно з освітленням, зливовою системою та іншим, на які в цьому році планують витратити близько 300 мільйонів.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі