Депутат облради і директор КУ замовив послуг і досліджень на пів-мільйона у свого компаньйона

Зображення завантажується

Комунальна установа «Агенція регіонального розвитку Запорізької області» під керівництвом Аскада Ашурбекова замовила досліджень, тренінгів та іншої інтелектуальної продукції майже на пів-мільйона у Фелікса Хрустальова, партнера Ашурбекова по соціологічному бізнесу.

За даними з бази державних закупівель Prozorro, усі замовлення відбулись протягом майже одного місяця.

Дисклеймер: ГО “Запорізький центр розслідувань”, задля усунення і попередження  можливого конфлікту інтересів, згідно прийнятих внутрішніх політик і загальних галузевих стандартів, повідомляє, що влітку 2021-го року також була замовником послуг в ФОП Фелікса Хрустальова. Послуги з проведення фокус-груп та формування аналітичних звітів на їх базі були виконані вчасно і прийняті без зауважень. 

Агенція регіонального розвитку Запорізької області з’явилась п’ять років назад для впровадження реформи місцевого самоврядування та підвищення спроможності територіальних громад. Цю неприбуткову установу заснували Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька обласна рада і асоціація «Регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад Запорізької області».

У лютому 2021 року директором Агенції був призначений токмачанин Аскад Ашурбеков – депутат обласної ради від партії «За майбутнє». Новий керівник майже одразу приступив до реалізації проекту «Розвиток мережі екотуризму у регіоні Чорного моря» і до розробок стратегій розвитку та інвестиційних паспортів громад. В рамках цих заходів установа замовила і оплатила ряд послуг у підприємця Фелікса Хрустальова.

16 липня на порталі Prozorro Агенцією було оприлюднено звіти про закупівлю послуг з проведення онлайн тренінгів та тренінгу з адміністрування панелі веб-порталу вартістю 30600 та 14000 гривень відповідно.

12 серпня Агенція прозвітувала про закупівлю у пана Хрустальова одразу п’яти послуг. За 47000 гривень – послуги з розробки методологічних інструментів для стратегічного планування громад, а також з розробки дизайну та макетів стратегій. За 48000 – послуги з організації засідань робочих груп; з проведення якісного дослідження в форматі фокус-групових дискусій і з проведення соціологічного опитування населення в громадах та районі.  

Наступного дня в Prozorro з’явилась інформація про закупівлю ще чотирьох послуг у ФОП Хрустальова. Це розробка методологічних інструментів з розробки інвестиційних паспортів громад та районів; розробка дизайну та макетів п’ятнадцяти інвестиційних паспортів громад; проведення консультаційних заходів в громадах та редагування текстів інвестиційних паспортів. Порядок цифр нам вже знайомий: перша – 47000, три останні – 48000 гривень.

Таким чином за неповний місяць Фелікс Хрустальов отримав в Агенції регіонального розвитку Запорізької області 473 тисячі 600 гривень. Це 45% від усіх залучених Агенцією бюджетних коштів у поточному році. Усі закупівлі відбувались без проведення торгів – за спрощеною процедурою.     

Жодному з інших контрагентів Агенції подібного не вдалося – найближчий результат на відмітці 236 тисяч у постачальника велосипедів.

Фелікс Хрустальов є давнішнім бізнес-партнером депутата Ашурбекова по «Independent Researching Group» – компанії, що спеціалізується на соціологічних дослідженнях. На головній сторінці сайту IRG вони зазначені, як співзасновники та «команда».

Крім того, з лютого поточного року Фелікс Хрустальов був помічником депутата Ашурбекова і залишив цю посаду в середині квітня – за два тижні до старту розробки інвестиційних паспортів громад.

Директор Агенції вважає, що його давній партнер є найкращим виконавцем і шкодує, що не може взяти його в штат, аби той робив те ж саме, як робітник Агенції, а не підрядник «зі сторони»:

«Ми ці закупівлі зробили до 50 тисяч гривень і процедурно запустили таким чином, щоб була допорогова закупівля. Хрустальов запропонував найкращі умови, сумніваюся, щоб хтось це міг зробити якісніше і дешевше. Це було раціонально з точки зору часу. Я хотів набрати команду проекту в штат, але обласна адміністрація не дозволила нам піти таким шляхом» – коментує Ашурбеков.

На питання, хто саме працює в команді Хрустальова, посадовець відповів, що «там не Фелікс Хрустальов – там цілий колектив людей», однак не став уточнювати, хто саме.

 Олександр Пилипенко, голова ГО «Платформа суспільної взаємодії»

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі