ДАСУ проігнорувало підтасовки у закупівлі на дитячий майданчик у сквері Маяковського

Державна аудиторська служба завершила перевірку закупівлі на поточний ремонт скверу Маяковського. Під час ремонту частину скверу хочуть переоблаштувати під дитячий майданчик. Аудитори виявили порушення – але лише незначне. При цьому ДАСУ проігнорувала інформацію про суттєві підтасовки у даних, яку надав ЗЦР
Повідомлення про завершення моніторингу оприлюднене 2 червня. У результатах перевірки вказано єдине виявлене порушення. Календарний графік робіт у договорі суттєво відрізняється від того, який від початку надав єдиний претендент – ТОВ «Сайн Індастріз».
Ви можете підтримати нашу роботу і підписатися на щомісячний донат!
У поясненні від замовника, КП «УКБ», вказано, що помилку помітили. Але поставилися до неї як до технічної.
Аналогічно поставилося до неї і ДАСУ: у приписі аудиторів є вимога відправити винних на додаткове навчання протягом 5 днів. Це – єдиний запит ДАСУ за підсумками перевірки.
Нагадаємо, до цього аудитори вимагали надати обгрунтування, за яким роботи у сквері оцінили у 34 мільйони гривень. А також довести, що це обгрунтування було заздалегідь оприлюднене на сайті замовника.
У відповідь КП «УКБ» надало документи із ознаками підтасовок: згідно з метаданими файлів, їх створили тільки після запиту ДАСУ, а не перед закупівлею. Крім того, метадані свідчать, що файли було створено після дати, коли їх нібито було опубліковано на сайті запорізького Департаменту освіти та науки.
На запит ЗЦР юристка Аліна Родіна надіслала до ДАСУ скаргу із інформацією про ймовірні підтасовки. Але у результатах моніторингу вона не врахована. Офіційну відповідь аудиторів ЗЦР має отримати до 24 червня.
Наразі ЗЦР вивчає інші можливості вплинути на ситуацію.
Сподобався текст? Підтримайте команду ЗЦР!
Зробіть донат
Або скористайтеся карткою
5169330531391628
Призначення: «Благодійна допомога»
Дякуємо за підтримку!
Вам також буде цікаво:
- Дитячі майданчики у Запоріжжі за 82 мільйони: історичний ареал, кошторисник-екстрасенс і ознаки корупції. Частина перша
- Дитячі майданчики у Запоріжжі за 82 мільйони. Головний підрядник: від піцерії до мільйонів на тендерах. Частина друга
- Держаудитори почали перевірку декількох тендерів на нашумілі дитячі майданчики у скверах Запоріжжя
- У Запоріжжі дитячий майданчик за 34 мільйони робитимуть за документами з ознаками підробки
- Обіцянки і маніпуляції запорізької влади: дитячий майданчик на Бочарова. Колонка Вікторії Чикалової
Обговорення