Брехня   роспропаганди про курортний сезон на узбережжі Азовського моря: в провалі винна… сіль у морі

Зображення завантажується

Курортний сезон на ТОТ таки провалився, попри усі обіцянки колаборантів. Тепер їм доводиться шукати причини. Знайшли найбільш неочікувану.

“Запорізький центр розслідувань” у червні писав про курортний сезон на тимчасово окупованій території  Запорізької області.  Тоді російська пропаганда активно  рекламувала узбережжя Азовського моря як рай для туристів. Колабораційна влада в унісон обіцяла місцевим мешканцям все кращий і кращий туристичний сезон.

Щоб створити картинку розвитку туристичної галузі, окупанти наввипередки розповідали про 120 закладів для розміщення туристів – на 70% більше порівняно із 2023 роком. Очікували туристичний потік у 100 тис осіб – 23% більше, ніж у 2023 році. “Відкривали” аквапарки, дельфінарій і зоопарк.

Бердянський гауляйтер Сауленко  озвучував взагалі космічні цифри. Він стверджував, що цього літа тимчасово окупований Бердянськ відвідають аж 500 000 туристів – в першу чергу із так званих ДНР та ЛНР.

Літо майже закінчилось. І що? Курортний сезон феєрично провалився. Про це свідчать багаточисельні відео в соцмережах, які публікують місцеві, де видно пусті пляжі. І це зовсім не характерно для серпня, так званого “бархатного сезону” на узбережжі Азовського моря.

Про провальний курортний сезон в Бердянську “Запорізькому центру розслідувань“ раніше розповів журналіст “Центру журналістських розслідувань” Сергій Старушко.

У Бердянську в основному відпочивали люди з ДНР, ЛНР, були відпочиваючі з Росії. Але їх дуже мало. Немає туристичного потоку, порожні пляжі. На вихідних можна побачити збільшення туристів, але незначне. Це не йде в ніяке порівняння навіть з найгіршими  курортними сезонами до окупації.

Сергій Старушко, бердянець, журналіст “Центру журналістських розслідувань”

У курортній тимчасово окупованій Кирилівці ситуація не відрізняється від ситуації з туристами в Бердянську. Сезон там теж провалився. Про це “Новинам Приазов’я” розказав селищний голова Кирилівки Іван Малєєв:

У Кирилівці до окупації протягом курортного сезону відпочивали понад 2 млн людей. Зараз селище – пусте. Туристичні об’єкти, ймовірніше, заселятимуть жителями Курської області. Балицький пропонує приїжджати на курорти Приазов’я: людей немає, бази пустують. Вони закликають, щоб приїжджали люди з Курської області. Бачив «репортаж» Балицького, думаю, що це просто піар-компанія.

Іван Малєєв, селищний голова Кирилівки

Судячи з усього, піар-компанія колаборантів провалилась. І, щоб виправдати свій провал у туристичній галузі,  так званий губернатор Запорізької області Є.Балицький вирішив звинуватити у всьому… сіль у морі.  

Балицький зазначив, що рівень солоності Азовського моря досяг 17 проміле, а норма 7. Це призвело до того, що у морі з’явилася велика кількість медуз. І винна в цьому, на думку Балицького,  українська влада, яка нічого не робила у сфері екології. 

Зауважимо, що солоність Азовського моря завжди залежала від напливу води із малих і середніх річок Приазов’я. У періоди, коли річки пересихають, солоність моря різко підвищується. Шалена спека 2024 року призвела до змілення водойм, тож солону Азовську воду просто ніщо не розбавляє.

Але чи тільки у солоності води справа? Адже спекотні періоди були і раніше. Тим не менше, до окупації курорти узбережжя Азовського моря процвітали. Їх відвідувала велика кількість туристів, і солоність води та наявність медуз цьому не завадили. “Запорізький центр розслідувань” вже писав, що  до окупації  тільки Бердянськ приймав щороку понад 1 млн відпочивальників. Кирилівку щосезону відвідувало близько 2 млн туристів. 

Реальна причина провального сезону – окупація, яка зробила Азовське узбережжя недоступним для українців, а також війна, яка відлякує для росіян.

ВИСНОВКИ:

1. Окупаційна влада на початку туристичного сезону  обіцяла  збільшення притоку відпочиваючих. Це виявилося черговою пустою обіцянкою. Насправді, окупація завдала непоправної шкоди галузі і окупанти не спромоглися її відновити. 

2. Аби виправдатися, окупанти посилаються на підвищену солоність води, звинувачуючи в ній Україну. Насправді солоність залежить від річок, які впадають у море. Через спеку вони пересохли, що і підвищило солоність.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі