“Золоті” огорожа та щебінь: завищення цін на Палаці творчості у Запоріжжі сягнуло 3 мільйонів

Зображення завантажується

Завищення в півтора-чотири рази виявила аналітикиня “ЗЦР” Катерина Звєрєва у кошторисі на реконструкцію Палацу творчості у Запоріжжі. Угоду на додаткові роботи за тендером уже підписали, хоча оплату ще не проводили

При цьому кошторисна документація не була додана до тендерної пропозиції – її довелося отримувати через додатковий запит. Тим часом директорка Департаменту освіти Юлія Погребняк говорить, що кошториси на об’єкті прозорі. Їх перевіряє значна кількість організацій – від техвідділу Департаменту освіти до аудиторів міжнародних донорів.

“ЗЦР” проаналізував близько половини ресурсної відомості – переліку матеріалів, які планують закупляти для реконструкції. Тільки за цими позиціями сума завищень склала 3,35 млн грн. 

Зокрема, виконавець робіт – фірма “Запорізький тепло-енерго проєкт” – вказала у кошторисі ціну за один погонний метр огорожі у 6 402 гривень. Ми відшукали ціну товару в онлайн-магазинах і знайшли аналогічний товар, але втричі дешевший. Середня ціна такої огорожі – 2 100 гривень. Підрядник заклав у роботах 89 погонних метрів конструкції. Таким чином, загальна вартість “золотої” огорожі склала пів мільйона гривень, хоча за середніми ринковими цінами могли б вкластися у суму до 200 тисяч гривень.

Переплата за щебінь склала 800 гривень на кожен кубометр. Тобто за 86,46 куб. м щебеню фракції 20-40 мм підрядник сплатить 111 882 гривень. Якщо б матеріал закупляли за ціною у 400 гривень за куб. м, ця закупка коштувала б 35 тисяч гривень.

Середня ціна електричного гусеничного сходового підйомника «JOLLY STANDARD», який призначений для пересування на інвалідному візку сходами, дорівнює 150 000 гривень. Натомість в кошторисі ми знайшли суму 200 000 гривень.

Завищення знайшли і у вартості дверей для проєкту. Ціни на троє герметичних дверей в кошторисі вищі за ринкові на 50 тисяч гривень – на кожні.

Завищення в три-чотири рази ми виявили і на інших дрібних товарах – наприклад, кабелях, поручнях, профнастилі. За рахунок великих обсягів ці закупівлі можуть скластися у великі суми нефіксованих прибутків підрядника. 

Повний текст нашого розслідування стосовно“вічного” ремонту Палацу творчості читайте тут: Палац відбудовчої і тендерної творчості в Запоріжжі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі