Запорізька влада продала нерухомості на 8,9 мільйона через Прозорро.Продажі

Зображення завантажується

У 2021 році, Запорізька влада продала через Прозорро.Продажі нерухомості на 8,9 мільйона гривень – в 2,4 рази більше від суми стартових цін. На деяких лотах ціну вдалося підняти на декілька мільйонів. 

В період з січня по жовтень 2021 року, в Запоріжжі реалізували 7 приміщень на суму майже в 9 мільйонів гривень. Всі вони були продані, через майданчик Прозорро. Продажі.

“Прозорро.Продажі” – система онлайн аукціонів з продажу та здачі в оренду майна. Майданчик допомагає державним та міським органам продати нерухомість, що не використовується. Тобто “висить” на балансі, однак не приносить прибутку, і навіть навпаки – вимагає витрат на комунальні послуги. А завдяки Прозорро про таку нерухомість можуть дізнатися більше підприємців, купити його або взяти в оренду, а відтак принести не тільки прибуток місту, але й користь для бізнесу. 

Всього за рік органи влади виставили на аукціон – 7 лотів. Серед них нежитлові  приміщення, переважно підвального і першого поверхів. Ось їх перелік:   

  • Приміщення підвального поверху по вулиці Жаботинського Леоніда, 41. Стартова ціна складала 319 тисяч гривен , а реалізували приміщення  916 тисяч. Тобто різниця в 597 тисяч.
  • Частина приміщення, що на проспекті 40-річчя Перемоги, 11. Стартова ціна – 388 тисяч,  а кінцева майже на 11 тисяч більше.
  • Приміщення підвального поверху по вулиці Кияшко, 42. Аукціон почався з 168 тисяч, а продали його за майже за 170 тисяч.
  • Приміщення підвального поверху по вулиці Перемоги, 52. Стартова ціна 122 тисяч гривень, а кінцева ціна 225 тисяч. Тобто різниця складає 133 тисяч.
  • Приміщення першого поверху за адресою вул. Космічна, 124/ вул.Чумаченка,1. Почали з 899 тисяч гривень, а реалізували лот за 4,3 мільйона, що на 3,4 мільйона більше.
  • Частка приміщення першого поверху у складі приміщень по вулиці Новокузнецька, 12. Його стартова ціна складала 1,96 мільйона гривень, а зупинилися на 2,97 мільйона, а це більше на мільйон. 

Виходить, що початкова ціна усіх лотів була 3,7 мільйони, продали усе за 8,9 мільйонів,  і сумарна позитивна різниця склала 5,1 мільйона гривень на всіх лотах – в 2,4 рази більше!

І хочу майданчик не вирішує всіх проблем, однак він сприяє підвищенню прозорості і гарантує безпечність угоди для продавця і покупця. 

Також читайте: МАНІПУЛЯЦІЯ про “нову” заборону на дискримінацію в описах вакансій та штраф

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі