“Запоріжжяобленерго” розіграло тендерів на 150 мільйонів гривень для підключення СЕС

Зображення завантажується

За три роки “Запоріжжяобленерго” розіграло тендерів на 150 мільйонів гривень на підключення сонячних станцій. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував, які СЕС підключають і як це пов’язано с споживачами. 

В період з 2017 по 2020 роки “Запоріжжяобленерго” розіграло 24 тендери для проведення будівельних та ремонтних робіт, що потрібні для підключення нових СЕС. Загалом на це піде 150 мільйонів гривень. Саме стільки знадобилось грошей, щоб створити або реконструювати лінії в Запоріжжі та області і підключити станції до загальної мережі.

Деякі тендерні договори вже були оплачені, водночас інші мають реалізовати до кінця 2021 року.

На території міста підключають станції, що належать фірмам “Солар Парк Девелопмент”, “ВЕЗ”, “Солен Енерджі”, “Широке Солар Парк” – на це витратили майже 35 мільйонів гривень.

Чому це важливо для кожного з нас? Тому що тариф для населення включає в себе кілька складових: оплата за послуги розподілу енергії, її передачу і диспетчеризацію. Якщо тариф на електроенергію для населення складає 1,68 гривні за 1 кВт·год, то близько гривні йде до “Запоріжжяобленерго” за розподіл, а інша частина на послуги Укренерго (передачу та диспетчеризацію). Так само в тариф враховують й інші витрати, що пов’язані з джерелами відновлюваної енергетики, наприклад, підключення нових станцій до мережі. Тобто впливають на тариф в сторону його збільшення.

Нагадаємо, що фірми “Солар Парк Девелопмент”, “ВЕЗ”, “Солен Енерджі”, “Широке Солар Парк” належать до групи Руслана Божка та Ростислава Шурми — ексгендиректора “Запоріжсталі”.
Руслан Божко, власник ТОВ «Астра Капітал Груп» й співвласник ТОВ «Токмак Солар Енерджі», у 2019 році був 12-м серед ТОП-50 власників відновлюваної енергетики за обсягом виробництва.

Окрім того, що в Запоріжжі під СЕС виділили 245 гектарів землі фірмам Божка-Шурми, міська рада надала власні пільги на використання цих територій. У 2018 році вона втричі зменшила орендну плату за землю для альтернативної енергетики — до 1% від нормативної грошової оцінки. Це додаткова економія для бізнесу. Але, водночас, бюджет міста отримує менше грошей. 

Також читайте: Кальцев старший продает участок за 4 миллиона гривен на Великом Лугу

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олег
Гість
Олег
09.09.2021 19:36

Это фейк, провокация или некомпетентность. Тариф на электроэнергию формируется абсолютно не так.