Чи легко вас надурити українському політику?

Зображення завантажується
0%

Оплачені за рахунок депутатського фонду подарунки для школи фінансуються з:

Correct! Wrong!

Депутатський фонд – це частина міського бюджету, який формується саме з грошей платників податків, і яким депутат може розпоряджатися – поставити нові вікна в якомусь будинку, чи нові тренажери на спортмайданчику школи, або просто дати матеріальну допомогу нужденним. Але усе одно це бюджетні кошти, гроші тих, хто сплатив податки. Так, депутат може подарити щось для школи за свої кошти, кошти рідної партії – але це буде вже не депутатський фонд

На місцевих виборах в Запоріжжі Партія Шарія обіцяла оголосити територію Запоріжжя зоною, вільною від:

Correct! Wrong!

В передвиборчій програмі Партії Шарія на Запорізьку міську раду була саме обіцянка «Оголосити територію Запоріжжя зоною, вільною від «медичної реформи» Супрун». Цікаво, що в програмі на обласну раду аналогічних планів «звільнити область від Супрун» не було.

Як депутат місцевої ради може вплинути на розмір пенсії?

Correct! Wrong!

Місцева влада може звертатись до центральних органів державної влади, офіційно, на вищому рівні, висловлюючи волю своїх виборців. Центральна влада – Кабмін, Генеральна прокуратура, інші, - мають розглянути звернення і дати аргументовану відповідь, чому «так» або чому «ні». Розмір пенсій та їхній порядок нарахування визначаються саме центральною владою – Верховною Радою, Кабміном і безпосередньо Пенсійним фондом. Місцева влада, якщо в неї є багато зайвих грошей, може встановити пенсіонерам з місцевою пропискою якісь надбавки і доплати – але це вже буде не пенсія, а місцева соціальна допомога.

На місцевих виборах в Запоріжжі «Європейська солідарність» обіцяла ухвалити рішення, яке б надавало перевагу:

Correct! Wrong!

У своїй програмі «Європейська солідарність» наполягала «щоб пріоритети в підрядах надавались місцевим підприємцям, а запоріжці отримували нові робочі місця». Що призвело б до порушення законів про закупівлі, стало приводом для нескінченних скарг в антимонопольний комітет і просто б спричинило великий скандал. Надавати перевагу місцевим кандидатам на керівні посади – це порушення законів про державну службу. І так, лише комунальні підприємства при наборі нових працівників могли б зазначити, що будуть раді бачити місцевих студентів. Але погодьтесь, це не такий вже бонус, щоб писати про нього у передвиборчу програму)))

Яку заробітну плату чи компенсацію отримують депутати міської ради за свою роботу депутатом?

Correct! Wrong!

Отримують зарплатню лише депутати Верховної ради. Місцеві депутати не отримують нічого за свою роботу. Раніше вони ще могли розраховувати на компенсацію за свій робочий час, витрачений на депутатські функції. Але ця норма виявилась такою складною і незручною у розрахунку і виконанні, що її врешті-решт скасували.

На місцевих виборах на Запоріжжі «Батьківщина» обіцяла боротись з:

Correct! Wrong!

Усі ці месіджи Батьківщина використовувала у своїй передвиборчій боротьбі. Єдиний нюанс – про приєднання до Дніпропетровщини, боротьбу з наливайками й закладками було написано у офіційніх програмах до міської й обласної рад. Про боротьбу з гральним бізнесом не було написано, але по всій країні місцеві ради там, де Батьківщина могла проштовхнути необхідне рішення, забороняли облаштування азартних ігор на комунальній нерухомості. Незважаючи на придатність цієї нерухомості до ліцензійних вимог грального бізнесу.

«Поганого депутата» можна відкликати, якщо

Correct! Wrong!

Остання редакція закону «Про статус депутатів місцевих рад» була у липні 2020 року і стосувалася змін, які дозволяють припинити функції депутата місцевої ради за народною ініціативою. Таке відкликання можуть ініціювати як виборці, так і місцевий осередок партії, від якої обирався депутат. Але якщо партії зробити це набагато простіше – провели конференцію та виключили – то прості виборці мають пройти багато етапів та зібрати повну виборчу квоту голосів за відкликання.

«Опозиційна платформа – За життя» на виборах в Запоріжжі обіцяла «забезпечити гідну оплату праці»:

Correct! Wrong!

Місцева влада може встановити різні доплати та премії усім, хто отримує зарплатню з міського бюджету. Це і посадовці, і лікарі-вчителі. І навіть робітникам комунальних підприємств можна, хоча й вони й отримують гроші не з бюджету, або не напряму з нього. Але ОПЗЖ обіцяли «гідну оплату праці» просто всім працівникам, не уточнюючи, кому саме – а значить, ще й робітникам приватних підприємств, або тим, хто отримує зарплатню з державного бюджету. Ця обіцянка не є коректною для місцевих виборів. Не робіть так, як будете самі балотуватись

Як мер може залишитись без посади?

Correct! Wrong!

Усі ці варіанти вірні. Взагалі, у 79-тій статті ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" є ще низка приводів для припинення повноважень мера, але вони більш «природні» - смерть, зникнення, заява «за власним бажанням».

Фінальне питання! Партія «УДАР» на виборах в Запоріжжі обіцяла реформувати:

Correct! Wrong!

Усі ці сфери відносяться до компетенції Кабміну, Верховної Ради, й місцеві ради не можуть займатись реформою таких галузей . Але треба обіцяти щось, що ближче до народу. Податки, мита, енергетика – це більше для бізнесу. А пересічним громадянам треба про пенсії.

Який ваш вік?

Correct! Wrong!

Дякуємо за відповідь! На це запитання не може бути невірної відповіді, але наш сайт відмовляється це визнати 🙂 Це "технічне" питання для збору статистики, ваш результат воно не погіршить!

В якому місті ви мешкаєте?

Correct! Wrong!

Дякуємо за відповідь! На це запитання не може бути невірної відповіді, але наш сайт відмовляється це визнати 🙂 Це "технічне" питання для збору статистики, ваш результат воно не погіршить!

Чи легко вас надурити українському політику?
Шлях в тисячу лі починається з одного кроку!

Цей тест - саме для вас, і ми дуже вдячні, що ви його пройшли. Ви отримали нові знання і починаєте дещо краще розумітись на обіцянках політиків. Єдине, про що ми можемо попросити - пройдіть його ще раз. Аби краще розуміти, коли вам брешуть, і як працює влада. Також, ми будемо вдячні, якщо ви заповните типову анкету, яку ми просимо заповнити всіх учасників наших заходів - https://forms.gle/YnAMocxGV4CSpCuLA. Нам НЕ ПОТРІБНІ ваші персональні дані або дані вашого профілю в Фейсбуці (які, до речі, ви лишаєте різним рекламодавцям щоразу, як проходите тест "Який ви метелик/автомобіль"). Але нашим партнерам по проекту (див.дисклеймер унизу) цікаво знати, які люди цікавляться політикою і намагаються в ній розібратися.
Гарно!

Вже непогано, ви немало чули і про вибори, і про місцеве самоврядування. Зараз ви почули ще більше - і це чудово. Сподіваємось, що ви пройдете квест ще раз)) Також, ми будемо вдячні, якщо ви заповните типову анкету, яку ми просимо заповнити всіх учасників наших заходів - https://forms.gle/YnAMocxGV4CSpCuLA. Нам НЕ ПОТРІБНІ ваші персональні дані або дані вашого профілю в Фейсбуці (які, до речі, ви лишаєте різним рекламодавцям щоразу, як проходите тест "Який ви метелик/автомобіль"). Але нашим партнерам по проекту (див.дисклеймер унизу) цікаво знати, які люди цікавляться політикою і намагаються в ній розібратися.
Ви профі!

Мабуть, ви кимось працювали на останніх виборах - або юристом, або експертом чи аналітиком, та читали усі ці програми. Або у вас дуже своєрідне почуття гумору - так добре вгадувати, яку нісенітницю в них пишуть. Також, ми будемо вдячні, якщо ви заповните типову анкету, яку ми просимо заповнити всіх учасників наших заходів - https://forms.gle/YnAMocxGV4CSpCuLA. Нам НЕ ПОТРІБНІ ваші персональні дані або дані вашого профілю в Фейсбуці (які, до речі, ви лишаєте різним рекламодавцям щоразу, як проходите тест "Який ви метелик/автомобіль"). Але нашим партнерам по проекту (див.дисклеймер унизу) цікаво знати, які люди цікавляться політикою і намагаються в ній розібратися.
Ви - автор тесту

Або проходили його десь рази три. У будь-якому разі, це добре, і ми вам вдячні)))

Share your Results:

Обговорення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *