«Водяний» колапс у Бердянську. Що буде далі?

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Тимчасово окупований Бердянськ у ці дні перебуває на межі комунального колапсу. Відсутність води, світло за графіком, зруйнована інфраструктура все більше наближають колись благополучне місто до «стандартів життя» російської глибинки. Попри оптимістичні звіти пропаганди, водопостачання у Бердянську так і не може вибратися з кризи. Що відбувається з водою на курорті насправді, читайте далі

Бердянці вже звикли до щоденних оголошень про відключення води у пропагандистських телеграм-каналах.

Проблема водопостачання є своєрідним маркером, який визначає стандарт життя в окупації. Наразі централізована подача води у Бердянську практично відсутня.

Про це розповів під час стріму «Запорізькому центру розслідувань» заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов:

До повномасштабного вторгнення в Бердянськ приїздило багато переселенців з Донецької та Луганської областей. Від них ми розуміли ситуацію, яка склалася в цих областях після окупації. Світло і водопостачання за графіком в Донецьку, колись розвинутому місті. Прикро, але Бердянськ зараз також дійшов до цих «російських стандартів». Причин, чому в Бердянську практично відсутнє водопостачання, декілька. Перша і наймасштабніша – зовнішня: це теракт окупантів на Каховській ГЕС. Більш ніж за 180 кілометрів тягнулася система постачання дніпровської води в Бердянськ. Це було єдине джерело прісної води, яка більш-менш відповідала стандартам. Зараз же основного джерела водопостачання немає, залишилася  тільки річка Берда та Бердовське водосховище, які не можуть забезпечити необхідний обсяг води.  

Віктор Дудукалов, заступник голови Бердянської районної ради

Друга, не менш масштабна проблема, – халатність окупаційної влади та некомпетентність колаборантів. Як каже Віктор Дудукалов, з ТОТ виїхало близько половини населення. Вочевидь, були серед них і професійні комунальники. В результаті бердянський водогін працює без профілактики та якісного ремонту. Після того, як місцеві «професіонали» не змогли впоратися з проблемою власними силами, вони покликали на допомогу «шефів» – «Тверь Водоканал».

Втім, шефська допомога не рятує. Ситуація з водопостачанням у місті не покращується.

То труби не того діаметру. То після ремонту окупанти  урочисто заявляють,  що тепер все буде працювати, але на завтра – знов аварія на тому самому місці. Домоволодіння на центральному проспекті Азовському майже по тижню живуть без води. А жителі четвертих, п’ятих, шостих поверхів і вище через низький тиск взагалі забули, що у кранах повинна бути вода.

Віктор Дудукалов, заступник голови Бердянської районної ради

А ось що пишуть місцеві мешканці:

Відсутність води на верхніх поверхах місцеві мешканці також підтверджують у численних коментарях до публікацій в пропагандистських телеграм-каналах.

Цікаво, що слово «вода» деякі коментатори привчилися писати через крапки. Причина – нашестя російських ботів. Вони приходять на згадування найбільш поширених місцевих проблем і публікують по 3-4 коментарі про те, що насправді «жити стало краще».

Проблеми з водою у Бердянську не нові. Але раніше у випадку аварій її розвозили за адресами, де не було водопостачання. Тепер так не роблять. «Бердянськ Сьогодні» пише: ще у минулому році окупаційна влада нібито отримала від шефів з Твері цистерну для забезпечення мешканців водою. Цистерною хвалилися: вона була об’ємом 10 кубічних метрів, зроблена з нержавіючої сталі, з двома насосами для закачки та відкачки води, і нібито навіть могла підігрівати воду в холод.

На практиці розвезення води «модною» цистерною бердянці так і не побачили. 

Бездіяльність комунальників у тимчасово окупованому Бердянську має низку причин. Одна з них – борги. Дев’ять із десяти так званих державних підприємств у Бердянську мають заборгованості за всіма напрямками: від заробітної плати до податків.

За наявними даними, на серпень бердянський «Водоканал» мав заборгованість у 140 мільйонів російських рублів. Працівники по два місяці не отримують заробітну плату. Є борги за електроенергію, інтернет, оренду. Окупанти вводять підприємство практично в стан банкрутства.

Віктор Дудукалов, заступник голови Бердянської районної ради

І поки жителі тимчасово окупованого Бердянську дивуються, чому окупаційна влада ніяк не налагодить підвоз хоча б технічної води, спеціалісти  прогнозують: якщо нічого не робити, то за 2-3 місяці Бердянськ залишиться  зовсім без водопостачання. Стратегічних заходів для вирішення проблеми не вживають. Тож після руйнування системи постачання дніпровської води до міста Бердянськ ще довго залишатиметься на межі постійного ризику зневоднення.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі