У Запоріжжі будинок після обстрілу почали відновлювати без дозволу на роботи

Зображення завантажується

Капітальний ремонт будинку по Соборному, 151 почали, не отримавши дозвіл на проведення будівельних робіт. Детальніше про це розповідає «Запорізький центр розслідувань», посилаючись на Реєстр будівельної діяльності

Напередодні нового року Анатолій Куртєв повідомив, що на проспекті Соборному, 151 роботи стрімко просуваються. У грудні почали ремонт квартир, що розташовані у вже відновленій частині будинку.

«В них укладають ламінат і плитку, монтують мережі водопостачання та каналізації, встановлюють міжкімнатні двері. Триває монтаж архітектурних елементів фасаду та благоустрій прибудинкової території. Наступного тижня роботи з благоустрою будуть виконані на 70 %» — зазначив в. о. мера.

Відтак прописані в першій черзі будівельні роботи вже йдуть. Водночас ми виявили, що забудовник не зміг отримати дозвіл на проведення будівельних робіт. У Реєстрі зазначено, що в дозволі відмовлено.

Нагадаємо, у вересні 2023 уклали договір на роботи першої черги, що вартували понад 138 млн грн. Виконує роботи луцька фірма «Українські інвестиційні технології». Загалом на відновлення будинку потрібно близько 340 млн грн.

Скріншот з Реєстру будівельної діяльності

Що це за дозвіл?

Це документ, що дає право замовнику на виконання підготовчих, будівельних, реставраційних та інших робіт. На етапі отримання дозволу подаються відомості про кваліфікацію та досвід спеціалістів, проєктну документацію, договори тощо. Тобто відбувається додаткова перевірка наявності всіх необхідних складових для якісного виконання робіт.

Чому відмовили?

По-перше, замовник не надав рішення про затвердження проектної документації. По-друге,  річ в тому, що в міської влади Запоріжжя існує сталий алгоритм дій, який у цій конкретній ситуації суперечить закону.

Уже багато років великі і складні роботи за бюджетний кошт замовляє і менеджує комунальне підприємство «Управління капітального будівництва». Відбудова Соборної, 151 не стала виключенням.

Але за законом замовником таких робіт може бути лише той, хто має право власності або право користування на саму будівлю або на землю під нею. КП «УКБ» не відповідає жодній із цих вимог: будинок належить ОСББ, а земля під ним — комунальна, тобто належить громаді, а не конкретному КП.

Є юридичні проблеми і з визначенням замовника. За вимогами «відбудовчих» норм, замовником повинен бути той чи інший виконавчий орган. Але комунальне підприємство ним не є: виконавчі органи — це саме департаменти й управління. У нашому випадку правильним замовником був би Департамент з управління житлово-комунальним господарством.

Тому фактично відбудова проходить із порушенням законодавства.

Що буде далі?

До завершення будівництва уряд або Міністерство відновлення мають «унормувати» цю ситуацію, скоригувавши положення закону. Інакше будинок просто не можна буде здати в експлуатацію, навіть через декілька років.

Читайте також: У Запоріжжі мережа продмагів зафіксувала збитки від РФ на 84 млн грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі