Що таке “батальйон імені Судоплатова”, який створили окупанти в Мелітополі

Зображення завантажується

У вересні 2022 року російський інформаційний простір почали заповнювати повідомлення про новоспечений добровольчий батальйон, який має ім’я радянського вбивці сталінських опонентів родом з Мелітополя – Павла Судоплатова. Чим займаються новоспечені вояки в псевдобатальйоні та чи дійсно там служать запоріжці – у нашому матеріалі

Історія створення

Найперша “офіційна” згадка про батальйон імені радянського вбивці з’явилася в Телеграм-каналі гауляйтера Євгена Балицького – “губернатора Запорізької області” (екснардеп, депутат Запорізької облради, обраний від партії “Опозиційний блок”, у травні 2022 року отримав підозру за статтею про держзраду, – ред.), який звертається до запоріжців із закликом вступати в батальйон, щоб “побороть фашизм” та “защітіть нашу зємлю”. Очевидно, що цільова аудиторія цього заклику – чоловіки, що проживають на т.о. частинах Запорізької області.

Цікаво, що “ідею” створення подібних формувань приписує собі воєнкор російської “Комсомольської правди” хтось на ім’я Дмітрій Стєшин. У своєму матеріалі, присвяченому поїздці в Мелітополь, він висловив думку про те, що “асвабаждьонниє далжни памагать”:

Загалом, у вересні-жовтні росіянці періодично присилали до Мелітополя своїх пропагандистів, аби створити видимість того, що батальйон має попит серед жителів Запорізької області, а також вчергове підкреслити, що Росія бореться із “фашизмом і націоналізмом”.

Чим займаються, як набирають та хто служить  

Слово “батальйон” у назві цього формування – вже є брехнею та маніпуляцією, і ось чому: за заявою Євгена Балицького, чисельність так званого батальйону складає близько 200 людей, яких навчають протягом місяця-двох. В сучасному війську чисельність батальйону коливається в межах між 400 до 800 людей.

Після проходження навчання частина “судоплатовців” у складі ВС РФ відправляється на передову, частина – залишається “слідкувати за порядком” у Мелітополі. Хоча, за заявою у росЗМІ, батальйон створювався виключно для охорони правопорядку Запорізької області.

На самому початку піар-акції батальйону імені вбивці Судоплатова позиціонувався як формування для жителів Запорізької області. Але, судячи із подальших заяв, добровольців із пропискою в Запорізькій області не назбиралося. Саме тому в, так би мовити, офіційному Телеграм-каналі (який нараховує трохи більше 700 підписників) почали постити інформацію про те, як можна вступити в батальйон жителям російських регіонів та як їм дістатися до Мелітополя:

Як під копірку, в російських ЗМІ почалися тиражуватися статті про підготовку “судоплатівців” до бойових дій. На різних ресурсах публікувалася однакова інформація про те, що до військового формування вступають жителі Херсонщини, Криму та Уралу. 

За заявою Балицького, учасником батальйону став навіть його син, Олександр. Щоправда, ніяких доказів цього немає.

Два комічних моменти: учасників батальйону намагалися набирати навіть через платформу онлайн-оголошень OLX, обіцяючи зарплатню від 50 до 120 тисяч гривень на місяць. Як контактний номер залишили номер телефону мелітопольської комендатури:

І другий забавний момент: зрадник Є.Балицький намагався затягнути мелітопольців до лав батальйону… за допомогою свого обличчя. Мовляв, він вже готовий захищати “расію будущєго”:

Про тих, хто служить у батальйоні, відомо небагато. За увесь час функціонування цього формування нам показали лише двох “щасливих учасників”. Нас запевняють, що вони обидва – мелітопольці, втім перевірити це неможливо: їхні обличчя приховані (в одному випадку чоловік виступає перед камерою у бафі, в іншому – обличчя заблюрили).

Балицький та російські ЗМІ гарно розповідають про те, що добровольчий батальйон оснащено на найвищому рівні: “Батальон оснащается одеждой высокого качества, вооружением и техникой. Есть и грузовые машины, есть и легковые: пикапы, джипы. Есть бронированные машины, разнообразное вооружение. Есть все, что необходимо для быстрого реагирования на поставленные задачи“, – розповідає так званий заступник губернатора з оборони Запорізької області із позивним “Терек”.

«Батальон оснащен новым вооружением, техникой. Есть грузовые машины, пикапы, джипы. Все то, что необходимо для выполнения поставленных боевых задач. У нас есть бронированные машины. Вооружение разнообразное. Есть ночные оптические прицелы. В основном нас снабжает военно-гражданская администрация региона. Много помощи поступает от волонтерских организаций», — повторює уже в іншому ЗМІ хтось, хто називає себе командиром роти на позивний “Метис”.

А Балицький особисто привозив воякам спорядження та одяг, чим похизувався у Телеграмі.

Але що ж насправді? У мережі опублікували скріншот переписки батька зі своїм сином, який потрапив на гачок та пішов “служити” в так званий батальйон імені Судоплатова. У своїх повідомленнях вояка жаліється батькові на те, що екіпірування – немає, а Балицький – обманщик.

То, що ж таке “добровольчий батальйон Судоплатова”

Створення добробатів для Росії – не нова практика. Так, “Нова газета. Європа» нарахувала 52 батальйони у 33 російських регіонах. Тож чому “новоприєднані” регіони повинні бути виключенням? Тому в Мелітополі оголосили набір у цей батальйон, а, починаючи з жовтня 2022 року, рашисти почали готуватися до повномасштабної мобілізації чоловіків на окупованих територіях Запорізької області – заявляє мер Мелітополя Іван Федоров.

Всі ознаки типового російського добробату у формуванні імені Судоплатова є: добровольці підписують короткострокові контракти з міноборони РФ; відповідальність за забезпечення ділять між собою міноборони та регіональна влада. Від добровольців на Росії, як і від майбутніх “судоплатовців”, потрібні стандартні вимоги: вік від 18 років, без особливо страшних болячок, проходження раніше військової служби не обов’язкове, але вітається.

Кремль, вирішуючи, яке ж ім’я дати новому добробату, обрав Судоплатова – уродженця Мелітополя, який є вбивцею першого керівника ОУН Євгена Коновальця. Використовувати гучні імена, аби маніпулювати думкою тих, кого можна відправити воювати на смерть за “рускій мір”, теж не новаторська ідея росіян. Так само вони вчиняють, наприклад, в Башкортостані, де центральним символом мобілізації місцевих жителів на «спецоперацію» став Мінігалі Шаймуратов – радянський генерал і уродженець колишньої Уфимської губернії, який загинув на Донбасі під час війни 1941-45 років.

Тож батальйон імені Судоплатова – це лише ще один спосіб відправити на фронт гарматне м’ясо, приправивши це все казкою про “фашистов, нацистов, бєндєровцєв і націоналістов”. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі