Шелтери і волонтерів поки не будуть виселяти з запорізьких підвалів

Зображення завантажується

Суди довкола рішення міськради «підвали за одну гривню» заходять на нове коло. ЗЦР розбирався в судовій історії й також склав перелік тих, кого вона стосується   

Що відбувається в судах?

Влітку 2023 року міська рада прийняла рішення, яке істотно розширило перелік громадських організацій, що мають право на символічну «оренду за 1 гривню» комунальної нерухомості. За версією міськради, отримати підвал чи якусь підсобку могли вже гуманітарні, волонтерські, ветеранські, працюючі з ВПО організації. Тобто – майже всі.

На початку 2024 року прокуратура подала позов, вимагаючи визнати це рішення незаконним. Прокурори посилались на українські закони, які більш жорстко визначають перелік «пільговиків» – спортивні організації, ГО, що борються з ковідом, та організації, які у співпраці з владою втілюють різні програми у сфері молодіжної політики.

Як ми вже писали в нашому телеграм-каналі, прокуратура наприкінці літа виграла позов в Запорізькому адміністративному суді. Міська рада пішла до апеляції, і 16 жовтня апеляційний адмінсуд вирішив, що цей спір більше стосується майнових відносин, а не рішення міськради. Через це тяжба взагалі не підлягає адміністративному судочинству, і позов прокуратури повинен розглядати господарський суд. Тому суди можуть тягнутись ще до літа мінімум.    

Хто зараз у підваженій ситуації?

Ми витягли з сайту мерії повний перелік організацій, які отримували площу без аукціону за останні півтора року. У ньому ми не вказали численні організації ветеранів, «чорнобильців», «афганців», які мають районні підрозділи та вже багато років отримують за аналогічним механізмом невеличкі приміщення по 40-50 квадратних метрів.   

ГО, ЄДРПОУПлоща, кв.м.Адреса
«Надійні», 4422969885,8Металургів, 1
Запорізьке обласне товариство болгарської культури, 13626868262, окрема будівляНаукове містечко, 8 
«Захист жінок України»680,3Олімпійська, 26-б
БФ «Солдатські матері», 39354504470 разомБульвар Центральний, 20
«Волонтери Запорізького краю», 45001203250Чумаченко, 30
«Світанок-2022», 44905046236Гоголя, 145
БФ «Посмішка ЮА»82,4Незалежної України, 2а
«На крилах надії Запоріжжя», 44759391111,7Рубана, 7
БФ «Допомога нації»526Харчова,5
БФ «Артак разом до мрії», 44756830225Поштова, 55

Переважна частина цих ГО – саме гуманітарні, які займаються облаштуванням шелтерів та хабів для ВПО. Єдине виключення – Товариство болгарської культури, про поточну діяльність якого в цій галузі за два роки вторгнення нічого не знайшлось.  

Навіщо приймали таке рішення? Давня історія

Найбільш наочна відповідь – так, в місті зараз є багато людей, які потребують допомоги, і є низка організацій, які здатні допомагати. Але їм треба місце, де це можна робити стало.

Друга частина відповіді – ці приміщення для влади є «валізою без ручки» через жадібність попередників.

Десятки чи навіть сотні необлаштованих старих приміщень перебуває на балансі у КП «ВРЕЖО-7» по всьому місту. Так сталось, бо під час переходу будинків до ОСББ у 2018-2020 роках міська влада не захотіла віддавати нежитлові приміщення у власність ОСББ. Втім, за ці роки «комерційних» покупців чи орендарів на цю нерухомість знайти не вийшло, привести до ладу немає грошей і людей, а комуналку за них все одно доводиться сплачувати. Ціна питання – десь до 13 мільйонів гривень з бюджету щороку на всю цю нерухомість.

Якщо передати проблемні приміщення громадським організаціям, то комунальні платежі та наведення порядку стають проблемою вже для інших.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі