Російські “лялькодепутати” в окупованому Бердянську—хто вони

Зображення завантажується

Російські окупанти поступово намагаються закріпитися на тимчасово захоплених українських територіях. Ще восени 2023 вони провели незаконні “вибори” у Запорізькій області. На них балотувалися понад 700 кандидатів — від російських військових до українських священиків. “Запорізький центр розслідувань” дослідив, хто зараз працює як “депутат” Бердянської міської ради і ухвалює “владні” рішення 

На сьогодні десятки “депутатів” і голів пішли у владу під керівництвом окупантів. Найбільше росіян і місцевих, що перешли на сторону ворога, пройшли до рад від пропутинської партії “Єдина Росія”. 

Саме ця партія є основною у всьому регіоні і має монобільшість в ухваленні незаконних рішень. У свою чергу, після “обрання влади” росіяни видалили результати так званих виборів у Запорізькій області, щоб приховати їх особистості.

Бердянська міська рада 

У Бердянській міськраді тепер 18 “депутатів-єдиноросів” та 3 від інших російських партій. Попри видалення інформації, ми знайшли на проросійському інформаційному каналі графік прийому громадян “депутатами”. Частина з них – це “освітяни”. 

Олександр Сауленко

Одним з найактивніших прихильників росіян залишається Олександр Сауленко, що став не просто депутатом, а головою адміністрації міста Бердянськ. Окрім того, він є секретарем місцевого відділення партії “Єдиная Росія”. 

Наразі він веде активну “політичну” діяльність і звітує про це публічно. Наприклад, тільки на початку лютого 2024-го Сауленко провів зустріч щодо курортного сезону, нагородив переможців конкурсу “кращий двір”, показав Палац спорту, що буде відповідати всім “російським стандартам”.

А загалом, використовуючи незаконно надані йому владні повноваження, чоловік створював  позитивний образ «русского мира». Також Олександр Сауленко займався кадровими питаннями та іншими організаційно-розпорядчими функціями під пильним наглядом російських військових та ФСБ. За його підписом виходили документи, які визначали або порядок реєстрації підприємців, або порядок в’їзду та виїзду до Бердянська.

Сауленко допомагав росіянам вивезти понад 650 тис тонн українського зерна. У 2023-му чоловіку навіть винесли заочний вирок – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Проте він і далі продовжує доповнювати список своїх злочинів. 

Тетяна Дубинська

Однією з “депутаток” є Тетяна Дубинська. Раніше жінка була викладачкою української мови і літератури в школі №6. У неї навіть був блог про українську мову, де вона заохочувала школярів до чистої української мови без суржику. Одним словом, Дубинська вела активну діяльність – і продовжує її вести. Проте тепер на стороні ворога.  

Після того, як жінка погодилась співпрацювати з окупаційною адміністрацією, вона отримала крісло директорки Бердянської школи №1. Незабаром встигла зʼїздити на семінари у Підмосков’ї і стати обличчям конкурсу “Лидеры возрождения” –  націленого саме на залучення кадрів для посилення окупаційної влади у регіонах, які Росія незаконно “приєднала”.

Ми також розказували, що Тетяна Дубинська займається русифікацією українських дітей на захоплених територіях, а тепер буде голосувати й за рішення у “міськраді”.

Наприклад, у лютому 2024 року Дубинська у ролі депутатки розказувала про відкриття гуртожитку Мелітопольського багатопрофільного коледжа Володимиру Путіну (щоправда, по відеозвʼязку).

Юлія Ваченкова

Не втрачає можливості побути у центрі уваги і Юлія Ваченкова. У січні 2024-го російська адміністрація привітала її у ролі депутатки з Днем російського друку, бо жінка багато років працювала ведучою на телеканалі “ТВ-Бердянськ”. Після окупації вона погодилася співпрацювати з ворогом – зараз керує командою на ТРК “Свободный Бердянск” та знімає сюжети для “Актуально.Бердянск”.

Окрім пропаганди, жінка виступає як співачка на російських концертах, присвячених “Кримской весне”, “Дню побєди”. Її навіть прозвали прифронтовою артисткою, бо вона їздить на фронт до росіян.

Світлана Калініченко 

Наступна менш публічна виконавиця російських настанов – Світлана Калініченко. У мережі Інтернет інформації про жінку майже немає. У ролі депутатки вона рідко зʼявляється на публічних заходах, проте у раді все ж голосує. Про це свідчить її присутність на так званих сесіях.

Раніше вона була головою комітету мікрорайону “Колонія-Макорти”. А також представляла партію “ОПЗЖ” як депутатка районної ради Бердянська.

У 2021-му році жінка підтримувала святкування 9 травня і публікувала це на сторінці у Фейсбуці.

Повний список “депутатів”

Незаконні вибори — воєнний злочин 

Так звані вибори на тимчасово захоплених територіях є воєнним злочином. Таким чином росіяни встигають охопити багато сфер життя тих, хто з тих чи інших причин залишається під окупацією. Ці так звані “політики” допомагають державі-агресорці створювати “картинку”, що все відбувається “законно”. 

Нагадаємо, голосування на тимчасово окупованих територіях пройшло у вересні 2023-го року. За його результатами обрали депутатів у міські, окружні ради та до “Законодательного собрания”. А також мерів і губернаторів. 

Мова йде про Бердянськ, Токмак, Василівку, Якимівку, Приморськ, Михайлівку, Енергодар, Мелітополь тощо. Головні рішення росіяни транслюють з Мелітополя, який зробили обласним центром, та Бердянську.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Читайте також: Укриття в прифронтових Запоріжжі й Харкові – які та нащо?

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі