«Реставрація» БК Металургів у Запоріжжі: куди піде третина мільярда і що дивного купують? 

Зображення завантажується

Зовні – реставрація фасаду. За нею – повна заміна усіх систем будівлі на сучасні і дорогі. Багато засобів зв’язку і непоганий охоронний периметр. При цьому безбар’єрності та інклюзивності в описі робіт майже не видно. ЗЦР уважно прочитав дві тисячі позицій технічного завдання з реставрації БК «Запоріжсталі» і розповідає, за що можуть віддати третину мільярда

ДП «Місцеві дороги Запорізької області» оголосило тендер на повну реконструкцію БК Металургів. Очікувана ціна робіт – 331 мільйон гривень. Повна назва – «Реставрація з пристосуванням під багатофункціональний громадський простір та частковим відновленням історичного фасаду будівлі «Клуб-їдальня (зараз – будинок культури заводу “Запоріжсталь”)». 

Будівлю та землю під нею ще у 2021 році передали на баланс області. Тому і фінансування реставрації також проведуть з обласного бюджету, яким зараз розпоряджається військова обласна адміністрація. 

Станом на 22 травня пропозиції з кошторисами від підрядників на сторінці закупівлі ще не з’явилися. Але вже зараз можна подивитися на саме технічне завдання і зрозуміти, що замовляють.  

Спочатку – просто дорогі речі. У будівлі, здається, не залишиться нічого старого, крім самої “коробки”. Міняють всі комунікації. Тільки після демонтажу старої системи опалення планують вивезти близько 14 тонн металобрухту –  це 2 з лишком кілометри залізних труб плюс 142 радіатори. 

Нова система опалення включатиме, зокрема, три агрегати для створення теплової повітряної завіси з водяним нагрівом. Замінюють електрику, вентиляцію, встановлюють дві двері з електромагнітними замками.

Також встановлюють автоматичні системи контролю загазованості, протидимного захисту, блискавкозахисту, газового пожежогасіння. Остання передбачає, що пожежі будуть гаситися взагалі без участі людей: у приміщеннях облаштовують модулі із газом, який за натиском кнопки або автоматично буде знижувати вміст кисня у повітрі і запобігати горінню.

Енергонезалежність теж буде високого рівня: передбачені і «смарт»-котельні, і автономне електроживлення. 

Укриття будинку культури підсилюють бетоном, армуванням і металоконструкціями. У підсумку з рангу найпростішого його підвищують до захисної споруди з властивостями протирадіаційного укриття – тобто до найвищого рівня захисту. 

Імовірно, саме щоб перевозити людей до укриття, для триповерхової будівлі закупають і встановлюють три ліфти. Судячи з розрахунків, ліфти матимуть по 4 зупинки – будинок триповерховий.

Найцікавіший розділ – про зв’язок і комунікації. Саме тут з’являються речі, не лише дорогі, але й дивні.

Розділ «СКСТ – структуровані кабельні системи та телефонія» передбачає серверну на 41 комутатор різних типів, 4 термостати, 4 вентилятори, купу дротів, поличок, панелей, блоків живлення, акумуляторів, розеток. На всю будівлю передбачено 65 точок доступу вай-фай, хоча для громадського простору могло б вистачити і 10. 

Ви можете підтримати нашу роботу і підписатися на щомісячний донат!

Також у технічному завданні зазначено 60 IP-телефонів, захищених від зовнішнього прослуховування чи білінгування. І мінімум 6 пультів оперативно-телефонного зв’язку з підсилювальним пристроєм і стативом. 

Пульт оперативно-телефонного зв’язку – це те, що ми бачимо на різних прохідних, пропускних пунктах чи в приймальнях і кабінетах серйозного керівництва. Виникає питання, навіщо 6 таких пунктів у громадському просторі?

Безпекова система у тому вигляді, як її описує технічне завдання, теж дещо засувора для будинка культури. 

Відеоспостереження передбачає 115 відеокамер, 4 відеомагнітофона та 4 монітора. В систему контролю та управління доступом вписали 2 електромагнітних замка, 2 зчитувачі і 30 ключів Touch Memory. Плюс датчики руху, відкриття дверей, розбиття скла тощо.

При цьому в технічному завданні на третину мільярда не знайшлося позицій, які б нагадували саме про громадський простір. Не згадується облаштування локацій для дітей, немає вирівнювання підлог, облаштування санвузлів та інших робіт, які зробили б стару будівлю більш дружньою для маломобільних людей. 

Також не зазначено придбання меблів, проєкторів та іншого обладнання для заходів. Хоча ці ці речі можуть бути надані донорами та користувачами простору.  

Кошторис із цінами на устаткування і матеріали від підрядника має з’явитися на Prozorro вже наступного тижня, і перевіряти його ми будемо окремо. Тому очікуйте на продовження. 

Сподобався текст? Підтримайте команду ЗЦР!
Зробіть донат
Або скористайтеся карткою

5169330531391628

Призначення: «Благодійна допомога»
Дякуємо за підтримку!

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі