Півмільйона гривень, знайдені у підозрюваного в хабарях викладача, виявилися тещині
Орджонікідзевський районний суд ухвалив зняти арешт з 21 662 доларів, вилучених під час обшуку у викладача Запорізької політехніки Василя Доненко. Як повідомляє Запорізький центр розслідувань з посиланням на реєстр судових рішень, ухвалу було прийнято за клопотанням тещі викладача, якого підозрюють в поборах зі студентів.
У серпні, через пів року після затримання, до суду звернулася теща підозрюваного в отриманні хабаря викладача. За її словами, тієї зими вона лікувалася на стаціонарі в лікарні, вдома у неї не було системи сигналізації, і заощадження від занять бізнесом вона віддала дочці – дружині Василя Доненко – на зберігання.
А через деякий час, в лютому 2021-го року, коли Доненко затримали, поліція провела ряд обшуків на його роботі і вдома. І вдома у завідувача кафедри слідчі вилучили системний блок комп’ютера, всередині якого вони виявили чорний пакет, в якому було 21 622 долари. За поточним курсом це 580,6 тисячі гривень. Гроші долучили до речових доказів і наклали на них арешт.
На підтвердження того, що це її долари, а не зятя, жінка надала суду свої банківські виписки, як фізичної особи-підприємця, за останні три роки, згідно з яким вона могла заощадити таку суму. Дочка підтвердила її слова, але не стала пояснювати, чому гроші вони зберігали всередині системного блоку.
Суд перевірив доходи Василя Доненко і його дружини, вказав на те, що викладача підозрюють в отриманні хабарів від студентів загальною сумою на 34 тисячі гривень, і прийшов до висновку, що пакет з 21 622 доларами не може бути причетний до можливого злочину, а правоохоронці з боку звинувачення не змогли довести зворотного. У підсумку, суд постановив зняти арешт з грошей та віддати їх тещі викладача.
Нагадаємо, що ще в лютому 2021-го поліція затримала завідувача кафедри будівельного виробництва Запорізької політехніки (колишній ЗНТУ) Василя Доненко. Поліція заявила, що зловила на отриманні хабаря в 4 500 гривень зі студента одного з його колег, що побори на кафедрі були системні, і всього тамтешні викладачі зібрали з учнів близько 200 тисяч гривень за хороші оцінки на іспитах і захист курсових без проблем.
Читайте також: В Запоріжжі екс-депутат міськради від “Регіонів” забудував самовільно захоплену ділянку: прокуратура хоче повернути доступ
Обговорення