Неправда і маніпуляція речниці мзс рф марії захарової про «вимирання» та «тиранію» в Україні 

Зображення завантажується

«У кого що болить, той про те і говорить». Давня дитяча приказка рапотово стала у нагоді Марії Захаровій із російського МЗС, і вона зненацька висловила сум через тиранію та зовнішні подачки. Але чомусь побачила їх в Україні, а не в росії. Чим зманіпулювала «алкодипломатеса», читайте далі.

Привід для нервового збудження представниці російського МЗС – День Гідності та Свободи, який вчора відзначали в Україні. Висловлюванням Захарової приділило неабияку увагу спеціалізоване пропагандистське видання «Украина.ру».

Аби знецінити досягнення Майдану, Захарова заявила про те, що «братський» український народ нібито змушений жити за тиранії, у колонії, яка залежить від зовнішніх подачок. На додачу назвала Україну територією, що вимирає.

Але кого ці проблеми стосуються в першу чергу – України чи росії? Маємо кілька цифр, які могли б здивувати пропагандистку.

КОМУ «ПОДАЧОК»?

Почнемо з «подачок». Хоча зараз Україна і справді критично залежить від зовнішнього фінансування – особливо у галузі оборони – чи такою сильною була залежність до початку повномасштабного вторгнення?

Дефіцит українського бюджету за 2021 рік склав близько 71,4 млн. доларів. Шокуюче? Американці із китайцями стенули б плечима. Дефіцит американського бюджету за 2020 рік склав «дещо» більше – 3,9 мільярдів доларів, китайського – 1,8 млрд доларів. Заможні Японія і Швеція також не цураються залишатися у дефіциті: у перших за 2020 рік вийшов «недобір» у майже 700 млн. доларів, у других – у 300 млн. доларів (http://surl.li/njxhf). Український дефіцит вже не шокує.

Але будьмо ще більш прямолінійними. Станом на кінець 2021 року зовнішній борг України складав 57,2 млн. доларів. А Росія навесні 2022 року входила у дефолт, маючи зовнішній борг майже у 150 мільярдів доларів. Здається, хтось набрав «трошки» більше «подачок»? У якихось 2,5 тисячі разів?

ВИМИРАННЯ І СПУСТОШЕННЯ

Щодо території, що вимирає. Дійсно, з 1992 року смертність в Україні перевищує народжуваність. У 2021 році розрив став найбільшим – дався взнаки, зокрема, і ковід. На 272 тисячі народжених прийшлося 714 тисяч померлих людей, різниця склала 442 тис. осіб.

Тим не менше, вимирання Україні не загрожує ще досить довго: за оцінкою ООН, у 2020 році на кожному квадратному кілометрі нашої держави жило в середньому 75 осіб. Це, звісно, не Сінгапур, але більше за середній показник у Європі (70 осіб на 1 кв. км).

А от для росії є погані новини. Мало того, що густота населення там – тільки 9 осіб на 1 кв. км. Темпи вимирання росіян значно більші за українські: за даними Росстату, у 2021 році померло на мільйон більше, ніж народилося, тобто вдвічі більше, ніж в Україні. До смертності слід додати і зменшення населення в наслідок еміграції через страх потрапити до армії у 2022 році.

На росії про проблему знають і стривожені. Ми вже писали про тамтешню кризу робочих рук. Ну а про боротьбу з абортами та натяки на найвищому рівні, що замість вишу краще народжувати, і згадувати не будемо. Шкода лише, що запаси «біоресурсу» у рф і досі величенькі, але тенденції правильні.

ХТО ТИРАН – Я ТИРАН?

Ну і до «десерту» – про тиранію. Здавалося б, тут і так все очевидно. Але. Прискіпливий Світовий банк має свій рейтинг навіть для вимірювання рівня свободи населення – так званий Індекс голосування та підзвітності. Він, відповідно, демонструє, наскільки населення своїми голосуваннями може впливати на свою ж владу і робити її підзвітною. Індекс вимірюють у межах від +2,5 балів (дуже добре) до -2,5 балів (дуже погано). Найвищий показник станом на 2021 рік мала Норвегія – +1,7 бали.

Тож до порівняння. Україна у рейтингу голосування та підзвітності станом на 2021 рік була на 93 місці зі 192 і мала +0,8 балів. Сусіди у нас були дещо екзотичні – африканська країна Малаві та Вірменія. А от, наприклад, Грузія та Сербія були вже нижче у списку.

А що по росії? Ще до повномасштабного вторгнення і драконівських переслідувань незгодних росія мала у цьому рейтингу 153 місце із показником в -1,1 бал. Найближчі сусіди – Ефіопія та Палестина, а от в Іраці, наприклад, все помітно краще. Ну а Україна взагалі на 60 недосяжних щаблів вище.

Тож не дивно, що Марія Захарова висловлює сум щодо проблем в Україні. Якщо вголос говорити про росію та її проблеми, то із тамтешньою «демократією» можна швиденько ще більше погіршити баланс між народженнями та смертями…

ВИСНОВКИ

На росії досі болить від Євромайдану, тож у десяту його річницю тамтешня пропаганда за всіляку ціну намагається принизити його досягнення. Україну показують росіянам злиденною, кажуть, що ми повністю залежимо від зовнішнього фінансування і вимираємо у тиранії.

Насправді кожен із згаданих пропагандою показників у росії був ще гірший навіть до того, як вона розв’язала геноцид і повномасштабну війну на території України. Скорочення населення у 2021 році на росії було більшим вдвічі, зовнішній борг – більшим в 2,5 тисячі разів, а в рейтингу підзвітності влади населенню рф відставала від України на 60 позицій.

Втім, щоб потішити росіян, які давно не отримують перемог на фронті, головне – сказати, що сусіду погано. Тоді самим вимирати веселіше.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі