Маніпуляція та брехня пропаганди: як заводи ТОТ Запорізької області довели “розвитком” до абсурду

Зображення завантажується

Вітро-та сонячна електрогенерація, бердянський порт та десятки інших підприємств. Все це захопили окупанти на півдні Запорізької області, і регулярно “відкривають”, “створюють” та “дарують” захопленим районам. Один з об’єктів, який “розвивають” – Бердянський завод олій та мастил АЗМОЛ. До чого “дорозвивалися”, читайте далі

Окупанти мають своє специфічне розуміння розвитку. Для цього вони вирішили повернути підприємству назву БОНМЗ (Бердянський дослідний нафтомастилозавод), яка була за часів  Радянського  Союзу. 

Втім, звітують і про щось більш предметне. Один із представників окупаційної влади Олег Толкайлов також  повідомив, що на базі заводу  відкрили найбільшу на Донбасі та Новоросії лабораторію хіманалізу. Лабораторія нібито може проводити близько 100 різноманітних досліджень: як нафто- та агрохімічної продукції,  так і грунту, води, забруднення атмосфери.

Звучить як справжній прогрес. Але насправді про розвиток підприємства не йдеться. Як пише Бердянськ Сьогодні, лабораторія працює на викраденому обладнанні,  яке було придбано заводом до повномасштабного вторгнення. Тож “досягнення” окупантам не належить і реальним розвитком не є. 

Ну  а повернення до радянської назви взагалі реальних результатів підприємству не дає. 

Результат такого “розвитку” від окупантів  виявився несподіваним. На “Азмолі” таки відкрили нове виробництво. От тільки не мастил, які мав би виробляти завод, а газованої води. Про це розповів “Запорізькому центру розслідувань” під час стріму журналіст Центру журналістських розслідувань Сергій Старушко.

Дійсно, окупанти запустили на базі “Азмолу” та “Агрінолу” нове виробництво. На базі “Азмолу” виготовляють російський аналог “Кока-коли”. Ну а на “Агрінолі” зараз виробляють контрфактні цигарки, які продають на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Сергій Старушко, журналіст Центру журналістських розслідувань

Бердянець зазначає: виробництво, найімовірніше, напівпідпільне, адже в російських реєстрах про нього немає даних. Загалом це звичайний нелегальний бізнес, який ведеться під дахом окупаційних “смотрящих”.

При цьому, як зазначає Бердянськ Сьогодні, до приходу рашистів «AZMOL British Petrochemicals» був найбільшим виробником мастильних матеріалів в Україні. У 2020 році на базі підприємства було відкрито міжнародний дослідницький центр європейського рівня, який не мав аналогів в Україні. В лабораторії було понад 200 найменувань обладнання для проведення аналізів. Наприклад – унікальний для України атомно-емісійний спектрограф.

Ну а тепер окупанти пишаються відкриттям лабораторії, яка уже була на підприємстві, а також поверненням йому радянської назви. 

ВИСНОВКИ:

1. Окупанти “віджали” все, що було на ТОТ Запорізької області до повномасштабного вторгнення, а тепер видають це за власні здобутки. Ця доля спіткала усі великі підприємства тимчасово окупованої території.

2. Конкретно на “Азмолі” окупанти зруйнували виробництво мастил і так і не можуть його відновити. Замість цього підпільно випускають газовану воду. Але регулярно звітують про розвиток і досягнення – “відкриваючи” вкрадене в України.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі