МАНІПУЛЯЦІЯ І БРЕХНЯ пропаганди про «звірства» проти угорців на Закарпатті
Російськими ЗМІ шириться повідомлення про чергові українські “звірства”. Цього разу відшукати їх пропагандистам допоміг держсекретар Міністерства закордонних справ Угорщини Тамаш Менцер. Що саме стало приводом для звинувачень, читайте далі у матеріалі.
Шокуючі заголовки “Угорщина вимагає від Києва припинити звірства проти ентічних угорців на Закарпатті” з’явилися одразу у низці російських ЗМІ, включно із РБК ( http://surl.li/emmuh ), “Комерсантом” ( http://surl.li/emmul ), ТАСС ( http://surl.li/emmus ).
Приводом для них став пост на фейсбук-сторінці угорського держсекретаря Міністерства закордонних справ Тамаша Менцера ( http://surl.li/emmuz ), який сам по собі є маніпуляцією.
Не вказуючи, про що йдеться, Менцер повідомляє про антиугорські дії у Мукачеві, називає їх неприпустимими, закликає припинити “звірства проти угорців”, відмінити “протиугорські рішення” і зробити все можливе, щоб зберегти стабільність на Закарпатті попри війну. До всього, Менцер притягує до теми війну “України проти Росії”, що також є маніпуляцією.
Російські ЗМІ вдаються до традиційних прийомів, зводячи цей пост в Фейсбуці до рангу загальної позиції Угорщини – враховуючи посаду автора, цього разу у них для цього більше підстав, ніж зазвичай.
“Журналісти” роблять акцент на всіх маніпулятивних моментах публікації, включно із узагальненням про постійну травлю нацменшин (подається мовою оригіналу):
В Будапеште заявили, что «постоянная и систематическая травля и лишение прав национальных меньшинств недопустимы» ( http://surl.li/emmuh )
Вони услід за Менцером роблять загальне “твердження ні про що” щодо того, що
“если Украина хочет стать членом Евросоюза, то продолжающиеся и систематические притеснения и лишение права голоса национальной общины неприемлемы” ( http://surl.li/emmus )
Що ж саме Тамаш Менцер, а разом із ним і російські пропагандисти, вважає “звірствами”? Посадовець подає посилання на повідомлення угорських ЗМІ, у якому повідомляють: із державних установ закарпатських сел Форнош та Дерцен (дитсадки і школи) зняли угорські прапори, які висіли разом із українськими.
За повідомленнями місцевих медіа, в тому числі пов’язаних із угорською громадою, із сільської ради Форноша прапор знімала муніципальна поліція. Причому його акуратно згорнули і поставили біля виходу ( http://surl.li/emnaf ). Крім того, пишуть про звільнення директора однієї зі шкіл, але підтвердження цього факту поки немає.
Таким чином, жодної події, яка могла б бути кваліфікована як “звірства”, на Закарпатті не відбулося. Не йде мова і про систематичне позбавлення прав нацменшин.
Останній інцидент із угорськими прапорами в регіоні відбувся у 2017 році, коли під час маршу представники “Карпатської Січі” зняли угорський прапор із мерії Берегова. Тоді за цим фактом поліція почала кримінальне провадження за хуліганство ( http://surl.li/emnbi ).
Прапор повернувся на місце, а у січні 2018 року Берегівська міськрада навіть розмістила на своїй будівлі посилання на нормативні акти, якими обґрунтовує угорську символіку на держустанові. Однозначного формулювання, яке б дозволяло розміщувати прапори інших держав саме на будівлях держустанов, вони не містять, тож міськрада ухвалила своє окреме рішення про припустимість таких дій ( http://surl.li/emnce ).
А от Мукачеві такого рішення не ухвалювали, тому із початку року зняли з держустанов декілька прапорів в окремих населених пунктах. В інших, за твердженням тих же місцевих медіа, угорська символіка продовжує використовуватися.
Обговорення