Кандидати “За майбутнє”: люди Коломойського, Шестопалова та Фукса

Зображення завантажується

Новий політичний проект олігарха Ігоря Коломойського, який очолив його “найкращий друг” Ігор Палиця,  дістався і Запоріжжя. Тут олігарх має надійну базу – у вигляді Запорізького феросплавного заводу, робітники якого частково заповнили список запорізького “За майбутнє” у міськраду. 

Проте обличчям цієї партії і рушійною силою, яка має принести такі бажані для будь-якої партії відсотки, впізнаваність та місця у раді, є відомі у Запоріжжі активісти та бізнесмени.

Частину “За майбутнього” також склали вихідці з “Радикальної партії Олега Ляшка” та “Батьківщини”, впливовими кандидатами від яких були Геннадій Фукс та Ірина Лєх – нинішні кандидати від “За майбутнє”. Є в списку й оточення бізнесмена Бориса Шестопалова – одного з керівників компанії “Хлібодар”.

На кого ж цих кандидатів зробило ставку керівнцтво партії – можна зрозуміти за розміщенням людей в окружних списках. І тут треба зупинитися детальніше. 

На прийдешніх місцевих політичних перегонах виборець має проголосувати не лише за партію, а й окремо за кандидата на окрузі. Так, найкращі шанси на обрання є в кандидатів з першої десятки загальноміського списку і вищих позицій в “окружних” списках (детальніше про виборчі нововведення ми писали тут). Якщо коротко, люди з першої десятки загальноміського списку проходять на місця у раді, якщо сукупно партія долає 5-відсоткової бар’єр, а щоб кандидат поза десяткою вирвався вперед, йому треба набрати 25% виборчої квоти. Якщо базуватись на показниках місцевих виборів 2015 — то це приблизно 900 голосів. А перший номер в окружному списку може розраховувати на подолання виборчої квоти за рахунок тих виборців, які не переймаються прізвищами, та просто голосують за партійний бренд.   

Такі привабливі місця в окружних списках партії займають: Віталій Сиволап (завідувач кафедрою в медуніверситеті), Геннадій Фукс (депутат облради), Олег Буряк (депутат облради), Ірина Лєх (активістка), Володимир Москаленко (депутат міськради), Олег Ільїн (депутат облради), Юлія Вовк (керівниця ОСББ), Максим Остапенко (директор заповідника “Хортиця”), Руслан Шиханов (помічник депутата Геннадія Фукса), Віталій Трюхан (працівник “Дніпроспецсталь”), Володимир Бобро (голова районного Товариства сприяння обороні України), Олексій Пучков (керівник компанії “Урожай”), Володимир Михайлов (підприємець), Володимир Тимошенко (один з директорів “Хлібодар”).

А тепер, розглянемо кандидатів від партії “За майбутнє” детальніше. Для зручності погрупуємо їх за сферами діяльності, але спочатку коротко розповімо про перший номер списку та кандидатку від партії на посаду міського голови Запоріжжя – Олесю Крамаренко. У довідці ЦВК її місцем роботи вказується – голова ГО “Дзиґа” (діяльність у сфері захисту навколишнього середовища). До списку співзасновників цієї організації також входить кандидатка від партії “За майбутнє” Ірина Пірогова. Олеся Крамаренко – помічниця депутата Запорізької міськради від партії “Самопоміч” Віктора Пріта – власника взуттєвої компанії “Міда”. На початку робочої кар’єри працювала у структурі Запорізької ОДА, також була речником голови Запорізької ОДА Євгена Червоненка. У 2019 році балотувалася в нардепи від партії “Самопоміч”. Зараз її головна справа – громадська діяльність в екологічній сфері, це низка грантових проектів зі встановлення датчиків, підвищення екологічної свідомості. 

Більш детально про цього кандидата ми розповімо у загальному тексті про кандидатів у мери Запоріжжя, тому зараз перейдемо до решти кандидатів у списку партії “За майбутнє”. 

Бізнес

Геннадій Фукс (*** – тут і надалі зірочками відмічатимуться кандидати, які займають перші місця в окружних списках) – директор україно-американсього спільного підприємства “Інтрейд. Раніше він співволодів “Віннер Форд Запоріжжя/Інтрейд груп” (Віннер Форд – дистриб’ютор автомобілів, а Інтрейд володіє торговими комплексами та мережею аптек). Ця фірма отримала низку дрібних підрядів на 500 тис. грн. Головний бізнес Фукса – операції з нерухомістю, і навіть не в Запоріжжі, а в сусідньому Дніпрі.  

Також Геннадій Фукс – це депутат Запорізької облради від партії “ВО Батьківщина” (до цього два роки був депутатом Запорізької міськради) . Чотири роки поспіль працював заступником голови Запорізької ОДА, також був депутатом Запорізької облради від Партії регіонів. Фірма колишньої менеджерки Фукса – ТОВ “Свіг-бізнес” – назбирала підрядів від сільських рад на 8 млн грн.   

Сергій Орлов – комерційний директор ТОВ “Логістик Фокстрот”. Цією фірмою співволодіє дружина Геннадія Фукса – Людмила Самойленко та його мати – Ніна Фукс.

Ірина Лєх (***) – фізична особа-підприємець, голова ГО “Комітет громадського контролю в Запорізькій області” (задекларована мета – об’єднати ГО для контролю влади). Була радницею голови Запорізької ОДА Валерія Баранова (зараз він теж балотується від партії “За майбутнє” у мери Бердянська). Вказується співзасновницею та заступницею голови бізнес-союзу “Порада” (задекларована місія організації – об’єднувати та захищати бізнес). На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Радикальна партія Олега Ляшка” (першим номером) та була головою обласної організації цієї партії. 

Ігор Кірпа – директор ТОВ “Хортицькі лінії” (фірма займається пасажирськими перевезеннями), на місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Від цієї ж партії балотовувалася й інша кандидатка “За майбутнє” – Ірина Лєх. На своїй сторінці у Фейсбук Ігор Кірпа вказав: “ Почему от партии «За майбутнє”? От этой партии идет много моих коллег по Бизнес союзу «Порада», которых я хорошо знаю и доверяю им.” Заступником голови правління цього бізнес-союзу також є Ірина Лєх. 

Володимир Тимошенко (***) – директор з економічної безпеки компанія “Хлібодар” (виробництво продуктів харчування – здебільшого хлібобулочні вироби). Це підприємство входить до бізнес-союзу “Порада”, де заступником голови є Ірина Лєх. На місцевих виборах 2015 року Володимир Тимошенко балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Вказувався директором з безпеки ТОВ УК “Агросервіс 2000” (входить у групу компаній разом з “Хлібодар”). До ради директорів компанії “Хлібодар” входять відомі бізнесмени Борис Шестопалов та Сергій Чекальський. Підприємство контролює значну частину хлібного ринку регіону. Борис Шестопалов у 2014 році балотувався у нардепи від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (нині “Європейська солідарність”), до цього очолював обласну організацію партії Арсенія Яценюка “Фронт змін”. Батько Сергія Чекальського – Юрій Чекальський був депутатом Запорізької облради від “Блоку Юлії Тимошенко” (нині “Батьківщина). Сам Сергій Чекальський був помічником нардепа Юрія Артеменка. 

Максим Козій – директор ТОВ “Ес Бі Бі Ай груп” (купівля майна, консультація, фінансові послуги). Засновником цієї фірми значиться Борис Шестопалов – керівник компанії “Хлібодар”. Особа з ПІБ Козій Максим Володимирович також керує спільним українсько-німецьким підприємством “Саксонія ГМБХ”, де кінцевим бенефіціаром вказується мати нардепа Володимира та депутата Запорізької обласної ради Сергія Кальцевих – Євгенія Кальцева. Максим Козій також входив до керівництва газети “Мрія” (зі структур Бориса Шестопалова). Борис Шестопалов також схвалював будівництво ТРЦ структурами Кальцева у центрі Запоріжжя. 

Олексій Пучков (***) – директор українсько-іспанське товариство з обмеженою відповідальністю “Урожай” (займається виготовленням хлібобулочної продукції). Фірма отримала низку підрядів від запорізьких бюджетних установ на 10 млн грн. Підприємство “Урожай” входить до бізнес-союзу “Порада”, окрім цього партнер Олексія Пучкова по цьому бізнесу – Віталій Івахов просуває кавовий бренд “Isla”, який теж входить до бізнес-союзу “Порада”. Заступником голови цього бізнес-союзу є Ірина Лєх (також кандидатка від “За майбутнє” до запорізької міськради, раніше представляла “Радикальну партію Олега Ляшка”). Олексій Пучков був довіреною особою Ірини Лєх на виборах народних депутатів. Також на місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”. Окрім цього, Олексій Пучков керівник ГО “Купуй запорізьке” та однойменної програми (яка нібито мала на меті підтримати регіональних виробників). Цю програму, зокрема, підтримувала Ірина Лєх.

Євген Коваленко – директор ТОВ “Консалтингове бюро “Партнер” (юридичні та бухгалтерські послуги, супроводження бізнесу), юрист займається корпоративним та конкурсним правом. На сторінці бюро є інформація про співпрацю з бізнес-союзом “Порада”.

Сергій Кирик – заступник директора “Південно-Східний Енергохолдінг”. На Фейсбук сторінці партії Сергій Кирик вказувався ветераном АТО, волонтером, членом кадрової комісії ГУ НП в Запорізькій області.

Ірина Пірогова – фізична особа-підприємець, еко-активістка, заступник директора ТОВ НВК “ПІНТ”. Помічниця депутата Запорізької облради від “ВО Батьківщина” Геннадія Фукса, була помічницею депутатки Запорізької міської ради Катерини Константинової. Разом з першим номером “За майбутнє” та кандидаткою у мери Запоріжжя Олесею Крамаренко співзаснувала ГО “Дзиґа”.

Руслан Буханець – директор меблевої фабрики “Тріумф“.

Володимир Михайлов (***) – фізична особа-підприємець. Особа з ПІБ Михайлов Володимир Володимирович керує низкою ОСББ: “Радіоприлад-9”, “Чумаченка 41-а”, “Автомобіліст-3”, “Олімпійська 18-а”, “Європейська 28-а”, “Олімпійська 16”, “Європейська 17”, “Європейська 15”, “Європейська 9”.

Олег Буряк (***) – фізична особа-підприємець. Депутат Запорізької обласної ради від партії “Опозиційний блок” ( Мелітополь та Мелітопольский район). Раніше працював головою правління на ТОВ “Мелітопольська трикотажна фабрика “Надежда”. Суд накладав на нього штраф за несвоєчасне повідомлення у декларації про придбання нерухомості вартістю 543 тис. грн. 

Тетяна Фоменко – директорка ТОВ “Джиєсай” (надання майна в оренду, виробництво одягу, аксесуарів, взуття). Ця фірма належить батьку депутата Запорізької облради від “Опозиційного блоку” Олега Буряка  – Миколі Буряку. Тетяна Фоменко вказувалася помічницею Олега Буряка. 

Олексій Швачко – фізична особа-підприємець, отримав декілька дрібних підрядів – загалом на 70 тис. грн. Його дружина – начальник відділу у Департаменті екології та природних ресурсів Запорізької ОДА. Особа з ПІБ Швачко Олексій Олександрович входить до ГО “Товариство ветеранів АТО Запоріжжя”, разом з депутатом Запорізької міськради від партії “Укроп” Олегом Коломойцем (нещодавно увійшов до групи “Єднання” Володимира Буряка, від неї ж і балотується до міськради).

Ольга Квон – фізична особа-підприємець.

Денис Квон – фізична особа-підприємець.

Феросплавний завод Коломойського

Перед початком розгляду кандидатів цієї групи варто зазначити, що акціонерне товариство “Запорізький завод феросплавів” належить низці кіпрських фірм і входить до умовної групи “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. 

Олег Ільїн (***) – заступник голови первинної організації профспілки металургів і гірників АТ “Запорізький завод феросплавів”. Депутат Запорізької облради від партії “Укроп”, нещодавно увійшов до міжфракційної депутатської групи “Єднання” Володимира Буряка. У ЗМІ публікувалася інформація про виділення Олегом Ільїном грошей зі свого депутатського фонду дружині свого однопартійця.  

Юлія Петренко – керівниця контрольно ревізійного бюро АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Олена Дячко – начальник відділу збуту АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Олена Кітайчук – начальниця відділу АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Леонора Ліхобіцька – заступниця технічного директора з охорони навколишнього середовища АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Євген Павловський – майстер цеху з ремонту металургійного устаткування АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Сергій Ляховець – начальник відділу матеріально технічного забезпечення АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Євген Бринер – начальник служби зв’язку АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Олексій Маковецький – виконуючий обов’язки начальника мереж та підстанцій АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Тетяна Демченко – шихтувальниця АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Наталія Пельо – юрисконсультка 2-ї категорії АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Тетяна Колесникова – начальнця бюро з планування та організації праці АТ “Запорізький завод феросплавів”.

Медицина 

Віталій Сиволап (***) – завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини, променевої діагностики та променевої терапії Запорізький державний медичний університет. Вказувався керівником обласної організації “За майбутнє”. 

Олена Рудова – завідувачка відділенням КП “Запорізька обласна дитяча клінічна лікарня” Запорізької облради. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Нова політика” (з орбіти “Мотор січ” В’ячеслава Богуслаєва). 

Наталя Коломоєць – логопедка КНП  “Міська дитяча лікарня -5” Запорізької міськради.

Володимир Тропешко – пластичний хірург медична компанія “Олівія“.

Олена Чакмазова – асистентка кафедри педіатрії та неонатології з курсом амбулаторної педіатрії ДЗ “Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України”.

Ірина Базаря – заступниця головного лікаря з медичних питань КНП Стоматологічна поліклініка №1 Запорізької міськради.

Яна Костюшина – медична сестра у діагностичному центрі “Медлайф-Біо“. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Батьківщина”. Особа з ПІБ Костюшина Яна Юріївна керує ОСББ “Космічна 5-а”.

Освіта

Руслан Шиханов (***) – доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету. Непублічна професія – політтехнолог. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”, був помічником декількох народних депутатів. Також вказувався помічником депутата Запорізької облради Геннадія Фукса.  

Світлана Крюкова – фахівчиня відділу міжнародних зв’язків КНЗ “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія”.

Світлана Лохманюк – вчителька української мови та літератури вищої категорії Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 87 Запорізької міської ради Запорізької області. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Батьківщина”. Особа з ПІБ Лохманюк

Світлана Володимирівна вказувалася керівником ОСББ “Калнишевського 10-а”, “Курузова 11-а”, № 344 “Дніпроспецсталь-21”. Від останнього отримувало підряди ПП “Мадест” (загалом на 274 тис. грн) – з орбіти депутата Запорізької міськради Олега Афанасьєва.

Віра Прилепська – заступниця директора Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 Запорізької міської ради.

Яна Дрига – провідна фахівчиня у Національному університеті “Запорізька політехніка. Особа з ПІБ Дрига Яна Юріївна значиться керівником ОСББ “Парамонова-10”, “Говорухи-20”, “Говорухи-22”. 

ОСББ

Юлія Вовк (***) – за інформаційною довідкою ЦВК – голова правління ОСББ “Запорізька Фортеця” (хоча керівником у реєстрі вказується інша особа). На місцевих виборах 2015 року балотувалася від “Партії пенсіонерів України”, вказувалася приватним підприємцем. Також вона значиться керівником ТОВ “Чисте місто-Запоріжжя”, де власником є Максим Дрозденко. Останнього у деяких ЗМІ називали “запорізьким рейдером №1” і за звинуваченням у рейдерстві за допомогою неправомірних рішень третейських судів він навіть кілька років перебував у слідчому ізоляторі. На одному з тендерів фірми Дрозденка ТОВ “Чисте місто-Запоріжжя” та ТОВ “Бізнес-офіс №6” дискваліфікували через пов`язаність. 

Юлія Вовк також вказується керівником ПП “Офіс-інвест № 9”. Співзасновником цієї фірми є ТОВ “Омега Фінанс”, яким співволодіє Борис Шестопалов – входить до ради директорів компанії “Хлібодар”.  

Артур Нікітенко – голова правління ОСББ “Козача 5”, яке замовляло роботи ТОВ “Руф білдінг” (було зареєстроване за однією адресою з вказаним ОСББ – вул. Козача, 5, кв.42). ТОВ “Руф білдінг” розігрувало тендер на ремонт ОСББ та загалом отримало підрядів на 5 млн грн (здебільшого ремонт ОСББ).

Нікітенко був помічником депутата Запорізької обласної ради Сергія Грачова (Партія Регіонів) та активістом молодіжного крила Партії регіонів. Після втечі Януковича Нікітенко змінив політичну позицію, заявив, що згадування його імені в зв’язку з Партією регіонів вважає образою і став радником “післямайданного” голови Запорізької ОДА Валерія Баранова.

Ще на початку 2020 року Артур Нікітенко володів ТОВ “Керуюча компанія “Наш дім” (нині ТОВ “Строй-опт макс”), яка отримала підрядів на 23 млн грн (здебільшого на ремонт ОСББ). Також Артур Нікітенко значиться керівником ОСББ “Звенигородька 18-а, яке замовляло ТОВ “Керуюча компанія “Наш дім” ремонт мереж за 730 тис. грн. 

Тетяна Лазаревич – голова правління ОСББ “Радуга-2016”. Це ОСББ отримало з бюджету міста 7 млн грн на ремонти. Замовлення на 2 млн грн отримало ТОВ “Лєкса”, яким володіла Вікторія Дідух, її чоловік зараз балотується до Запорізької міськради від партії “Опозиційний блок”. 

Людмила Цупрова – голова правління ОСББ “Товариська”.

Інші

Володимир Москаленко (***) – журналіст ТОВ Газета “МИГ”. Депутат Запорізької міськради, учасник бойових дій, був членом депутатської групи “Ветерани АТО”. Раніше працював у Запорізькій обласній державній телерадіокомпанії, газеті “Улица Заречная”, “Регион-экспресс”, “МИГ”.

Віталій Трюхан (***) – начальник юридичного управління ПАТ “Електрометалургійний завод “Дніпроспецталь” – контроль над яким, за даними ЗМІ, здійснює умовна бізнес-група “Приват” Коломойського та російська VS Energy. 

Володимир Бобро (***) – голова Шевченківської районної організації Товариства сприяння оборони України. Воно займається “патріотичним вихованням членів організації, підготовкою спеціалістів для Збройних Сил України”. Бобро тривалий час намагався змістити керівника обласного осередку Павлєя, який фігурував у кримінальній справі щодо незаконного виведення майна організації на 3 млн грн, і добився арешта виведеної нерухомості. Бобро, більш відомий під ніком “Владимир Мир” в запорізькому сегменті фейсбука, є одним з активістів “Демократичної сокири”, яка цього року йде на вибори по Запорізькій області лише в Кушугумі. Як раніше оголошував її місцевий очільник Олександр Лебідь, Бобро разом з іншими активістами, які вирішили балотуватись від інших партій, написали заяву на вихід з Демсокири. 

Максим Остапенко (***) – директор “Національного заповіднику Хортиця”, входить до виконавчого комітету Запорізької міськради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” (нині “Європейська солідарність”).  

Олена Целепкова – заступниця начальника комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю у Всеукраїнській громадській організації Спілка громадських організацій “Народна Рада”.

Наталя Заболотна – голова правління ГО “Народний захист” (задекларована мета – захист прав громадян), була головою Громадської ради при Запорізькій ОДА. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Батьківщина”. Володіє приватним підприємством “Ігуана” (торгівля паливом).

Аслан Куразов – військовий, військова частина 3029 Національної гвардії України.

Олександр Сергач – керівник управління безпеки АТ комерційний банк “ПриватБанк”. Особа з ПІБ Сергач Олександр Іванович на початку 2000-них була керівником Комунарської райадміністрації. Також керує ОСББ “Південь-1”, яке замовило ТОВ “Спеціалізоване підприємство “Сансет ліфтсервіс” (з орбітиМотор січ”) робіт на 4,4 млн грн. 

Ірина Порвіна – директорка відділення Моторобудівне АТ комерційний банк “ПриватБанк”. 

Варто зазначити, раніше “Приватбанк” входив до умовної групи “Приват” олігарха Ігоря Коломойського. 

Олексій Слєсарь – адвокат, Національна асоціація адвокатів України. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Спільна дія”. 

Аліна Ашурбекова – головна спеціалістка відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА. Її чоловік Аскад Ашурбеков був кандидатом на посаду голови Токмацької районної державної адміністрації. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Нова політика” (з орбіти “Мотор січ”), вказувався викладачем у Класичному приватному університеті. 

Сергій Матвієць – майстер дільниці комунальне підприємство “Водоканал”. Відповідно до декларації, його дружина отримувала зарплату від одного з ОСББ (не вказане).  

Юрій Борисов – провідний інженер концерн “Міські теплові мережі”. Особа з ПІБ Борисов Юрій Тимофійович вказувалася головою Шевченківської районної організації партії “Нова політика”.

Андрій Горшков – пенсіонер. На місцевих виборах 2015 року балотувався від “Радикальної партії Олега Ляшка”, вказувався начальником  чергової частини штабу ГУ МВС України в Запорізькій області. Особа з ПІБ Горшков Андрій Володимирович керувала ОСББ “Звенигородська 18-а”, де головю нині значиться ще один кандидат від “За майбутнє” – Артур Нікітенко. Окрім цього Андрій Горшков входить до ГО “Асоціація середнього класу”, де головою є  ще один кандидат від “За майбутнє” – Олексій Слєсарь. Також Андрій Горшков подавався на посаду директора територіального органу Державного бюро розслідувань.

Людмила Рослякова – тимчасово не працює. Особа з її ПІБ була довіреною особою кандидата у Президенти України Олега Ляшка. 

Всеволод Тімченко – тимчасово не працює.

Михайло Торопов – тимчасово не працює. У 2014 році балотувався самовисуванцем у народні депутати України, вказувався головою правління благодійного фонду “Галар”. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Сила громад”, вказувався директором ТОВ “Інститут розвитку місцевого самоврядування ім. Пилипа Орлика”, який отримав незначний підряд від Широківської сільради. 

Тож, у списку партії “За майбутнє” чисельно відчутна група кандидатів з підприємства Ігоря Коломойського – Запорізького феросплавного заводу. Але тільки два менеджери з бізнесу Коломойського мають пристойні шанси на перемогу, якщо зважати на їхні місця, іншим відведена роль “наповнювача”. Більш вигідні позиції отримали представники місцевого бізнесу і ОСББ, слабко пов’язані з нинішньою владою. Насамперед це оточення Геннадія Фукса, Ірини Лєх, і, несподівано, Бориса Шестопалова, про якого в місті згадують все рідше. 

Олег ШЕМЧУК

Читайте також: Запорізькі кандидати від “Слуги народу”: богуслаєвські, боговінські, ахметівські та інші

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі