Хворих на COVID-19 підписують маркером й тримають в коридорах | Як фейкове відео “розійшлось” по Запоріжжю

Зображення завантажується

Протягом тижні в соцмережах з’явились кадри з лікарні, де хворі на COVID-19 лежать в коридорах медзакладу з поганими умовами. Спочатку, відео поширили в месенджері Viber, як кадри відзняті в “Міській лікарні №9”. Потім інформація з’явилась на новинних сайтах Запоріжжя, в фейсбуці та навіть на сайтах інших областей. І хоча згодом деякі ресурси відео видалили, воно все одно продовжило поширюватись. Ми розібрались, що з цим з ним не так. 

МЕСЕДЖ: “У Запоріжжі “Міська клінічна лікарня №2″, яка знаходиться по вул. Брюллова, переповнена хворими на коронавірусну інфекцію. Моторошні кадри про стан лікарні: хворі лежать прямо в коридорі на лавочках, огляд пацієнтів лікар проводить теж в коридорі. Хворих підписують маркером.”

СПРОСТУВАННЯ

Новини написані на основі відео на якому жінка розповідає про другу медсанчастину якоїсь лікарні. Спочатку, інформацію розповсюджували, як ситуацію в “Міській лікарні №9”, але в ній немає другої медсанчастини. Згодом з’явилась інформація, що це “Міській клінічній лікарні №2” в місті Запоріжжя, тобто розповідь про другу медчастину перетворили на номер, вже в самій новині. 

Насправді відео немає жодного відношення не тільки до Запоріжжя, але й до України. Як з’ясувалось, на ньому відзняті кадри з лікарні в Томську, що в Росії. 

3 листопада, відеоматеріал з’явився у Твіттері видання “Настоящее время” з дописом саме про стан лікарень в Томську з хворими на COVID-19, пізніше він був поширений і на російських новинних сайтах.

В запорізьких ЗМІ посилання давали на приватно сторінку в фейсбуку, як джерело інформації, про те на ній ми допис не знайшли, інші ж журналісти посилались на колег, але згодом новини просто видалили.

ВИСНОВОК: 

  • Отже, інформація про те, що відео відзняте в лікарні Запоріжжя є фейком, текст до відео в ЗМІ є повністю помилковим

Авторка. Вероніка Хорольська

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах». За підтримки фактчек-проекту «БезБрехні»

Читайте також: Житловий фонд і комунальні послуги: що може місцева влада

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі