Дух добросусідства: запорізьку молодь об’єднала найбільша волонтерська організація України

Зображення завантажується

З 2019 року в Запоріжжі діє осередок всеукраїнської громадської організації “Будуємо Україну Разом”. БУР створив унікальну модель підсилення молоді через волонтерство. Як саме запорізький осередок БУР робить Запоріжжя кращим – читайте в нашому матеріалі

Руслан Безкібальний – координатор запорізького осередку. Він розповідає, що загалом діяльність проєкту “Будуємо Україну Разом” почалася ще у 2014 році як волонтерська акція Української освітньої платформи (яка на той момент мала назву Львівська освітня фундація) з відновлення будинків, знищених війною на сході України. У 2019 році волонтери започаткували осередок БУР у Запоріжжі – і Руслан доєднався до нього ще тоді.

— Мене в БУР запросили знайомі, які вже тоді займалися волонтерством, і в грудні 2019-го року я доєднався до цієї організації – і пішло-поїхало. Ми допомагали сім’ям, малозабезпеченим і внутрішньо переміщеним особам, які приїхали з Донеччини. Також в грудні 19-го року ми допомагали Запорізькому обласному центру молоді відбудовувати коворкінг для волонтерів.

Зараз цей проєкт перетворився на відбудовчу місію, яка надихає молодь брати активну участь у допомозі співгромадянам. Молодь, яка приєднується до волонтерських команд, отримує можливість не лише побачити безпосередні результати своєї праці, але й розкрити свої таланти, набути життєвий досвід і зробити позитивний внесок у свою спільноту. 

Волонтери “Будуємо Україну Разом” у Запоріжжі, в основному, допомагають малозабезпеченим родинам та внутрішньопереміщеним особам. Роблять ремонти в шелтерах для ВПО, в громадських просторах тощо. 

— Ми займаємося тим, що робимо такий ремонт, щоб люди могли просто заїхати та розуміти, що в них є дах над головою, і що місце, в якому вони зараз живуть, виглядає приємно, – каже координатор БУР Запоріжжя. – Ми у штаті маємо майстра, який розробляє кошторис, пропрацьовує план робіт, розраховує потрібну кількість волонтерів на той чи інший об’єкт – тобто у нас доволі професійно все відбувається. Хоча ми і волонтери, але ми дійсно стараємося робити все якісно.

Зараз запорізькі волонтери займаються відновленням будівлі для благодійної організації захисту жінок, яка мала фінансування та матеріали, але існувала проблема саме із людьми, які мали б змогу виконати ремонтні роботи.

Також волонтери БУР Запоріжжя періодично проводять толоки:

— Ми домовляємося з владою про те, що будем прибирати в якихось куточках міста. Ми закуповуємо матеріали, рукавички, пакети для сміття, потім збираємося і зранку прибираємо десь до обіду, вивозимо то все сміття. А потім відпочиваємо на природі, граємо, проводимо активності всі разом, проводимо культурно-освітні заходи. Ми не тільки працюємо, але й відпочиваємо разом, знайомимося, стараємось якомога більше різноманітності додати. От робили окопні свічки недавно. Є також багато ідей, що можна зробити у майбутньому, – каже Руслан Безкібальний.

В основному працює БУР вихідними, розповідає волонтер. Тому у БУРі-івців не виникає особливих проблем із тим, аби присвятити один свій вихідний день роботі для тих, кому їхня допомога конче необхідна.

Кістяк запорізького осередку складає молодь, а за Законом України молодь – це громадяни віком від 14 до 35 років. Втім, розповідає Руслан, волонтерять в їх організації й набагато старші люди – навіть 70-річні.

— Нас знаходять, в першу чергу, через так зване “сарафанне радіо”. Прийшла людина, їй сподобалося, вона підтягнула іншу і так далі. Соцмережі в нас також добре розвинені, ми є всюди на популярних платформах: Інстаграм, Фейсбук, навіть Тік-ток завели! Студентство розповсюджує інформацію про нас, також намагаємося проводити презентації за можливості, – розповідає Руслан.

За останній рік до осередку БУР в Запоріжжі доєдналося приблизно 130 нових волонтерів (всього з 2019-го року волонтерило приблизно 450 людей), втім цієї кількості все одно не завжди достатньо, аби охопити всі потреби, тому набір до команди організації триває завжди. При чому, набір стосується не лише волонтерів, які б виїздили на об’єкти саме для ремонтних робіт, а й більш творчих посад – івент-менеджерів, фандрейзерів тощо.

Після закінчення поточного об’єкта – для організації захисту жінок – волонтери БУР планують взяти невелику паузу в роботах до осені. А надалі, після проведення стратегічної сесії та розуміння того, в якому напрямку організації варто рухатися далі, продовжать діяльність.

Якщо бажаєте доєднатися до волонтерської організації “Будуємо Україну Разом”, всі подробиці ви можете дізнатися за цим посиланням. Стати часткою БУР мона з 16 років – з дозволу батьків/опікунів.

Читайте також: У Запоріжжі створили унікальний для України проєкт по психологічній підтримці дружин полеглих воїнів

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі