Добудуємо інфраструктурні об’єкти: маніпулятивне відео кандидата в мери від Слуги народу
Віталій Тишечко, кандидат на посаду міського голови, 29 вересня опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук агітаційне відео з ознаками маніпуляції. Запорізький центр розслідувань проаналізував це відео.
“Привіт, мене звати Віталій Тишечко, мені 41 рік, я народився в Запоріжжі. Мої батьки і діти теж живуть у Запоріжжі. У мене три вищих освіти. Після закінчення ХІ я пішов на перше робоче місце на “Мотор Січ” звичайним інженером-технологом, зробив там кар’єру. Там я став депутатом Запорізької міської ради, приймав участь у соціальних проектах. А нещодавно мене призначили на посаду заступника голови Запорізької державної адміністрації. Але час рухатись далі. Я люблю Запоріжжя, але у мене болить за те, що світло вночі – це свято, що ремонт дороги – це подвиг, а ті речі, які мають бути звичайними, місцева влада видає, як досягнення. Щоб змінити ситуацію я вирішив балотуватися у мери Запоріжжя від команди президента.
На посаді мера я буду контролювати виконання завдань, котрі перед місцевою владою поставив президент України. Ми добудуємо інфраструктурні об’єкти, налагодимо роботу комунальних підприємств, а Запоріжжя стане доглянутим та безпечним містом для кожного мешканця.
Тільки перемога на місцевих виборах команди дасть змогу остаточно змінити країну. Зробимо цей крок разом, бо Запоріжжя – це ми”.
Теза: На посаді мера я буду контролювати виконання завдань, котрі перед місцевою владою поставив президент України. Ми добудуємо інфраструктурні об’єкти (на відеоряді показують недобудовані мости через річку Дніпро)
Вердикт: Маніпуляція
Доказ: Агітаційний відеоролик кандидата на посаду голови Запорізької міської ради Віталія Тишечко побудований на кадрах з містом Запоріжжя та самим кандидатом.
Окрім кадрів, де показують Віталія Тишечко за роботою та місто Запоріжжя, також є кадри з недобудованими мостами через річку Дніпро. І на цьому моменті кандидат на посаду голови Запорізької міськради говорить: “Ми добудуємо інфраструктурні об’єкти”. Це маніпуляція. Чому?
По-перше, хоч Віталій Тишечко і не каже саме про мости, однак на цьому моменті мости з’являються на відеоряді, що дає глядачу чітке розуміння про що саме мова. Тому склавши 2+2 глядач отримує 4, тобто “добудуємо інфраструктурні об’єкти” = добудуємо мости. А це дає глядачу хибне уявлення про те, що обравши Тишечко на посаду голови міськради, мости нарешті будуть добудовані і ця болюча для місцевого населення проблема буде вирішена.
По-друге, контролювати будівництво мостів мер чи місцева влада не може, це просто не в їх компетенції, бо недобудовані мости підпорядковуються Службі автомобільних доріг в Запорізькій області. Це можна доказати, подивившись на замовника тендеру “Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі) ( І черга будівництва))”, яким є Служба автомобільних доріг. Тобто дорога, яка буде проходити через недобудовані мости, є автомобільною дорогою загального користування державного значення, що перебуває на балансі Служби автодоріг. Тобто місцева влада на будівництво мостів просто не має ніякого впливу.
Висновок: У агітаційному відео кандидата на посаду міського голови Віталія Тишечко присутня маніпуляція. Глядач, слухаючи слова кандидата і дивлячись на відеоряд, проводить паралель і думає, що якщо вони оберуть мером Тишечка, то мости добудуються і нарешті ця проблема перестане існувати. Однак це не так, бо мости знаходяться у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг в Запорізькій області, тобто ними опікується держава, а не органи місцевого самоврядування.
Ця стаття була представлена “Запорізьким центром розслідувань” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Обговорення