Брехня та маніпуляція окупаційної влади про ціни на ТОТ Запорізької області
Окупаційна влада знов намагається імітувати турботу про звичайних жителів тимчасово окупованих територій. Цього разу роблять вигляд, що борються із завищеннями цін. Чи допомагає це звичайним людям і хто з пропагандистів сам спростував “нормальність” розцінок на ТОТ – читайте далі
Окупаційний Мінпромторг регулярно проводить так звані перевірки цін в магазинах, про що потім переможно пишуть у мережі пропагандистських каналів. З власниками магазинів та аптек підписують такі собі меморандуми про неперевищення роздрібних цін. По всій тимчасово окупованій частині Запорізької області таких меморандумів підписали вже щонайменше 500. Але чи дало це результат?
За твердженням пропаганди – так. Нещодавно ціни перевіряли в Василівці, “Куйбишевському районі” та Кам’янці-Дніпровській.
Моніторинги практично щоразу “демонструють”, що життя на ТОТ нібито недороге. Ось, наприклад, в Кам’янці-Дніпровській особливих порушень не знайшли. Так, дрібниці: незначне перевищення цін на деякі товари. Навіть якщо зависокі ціни знаходять, то намагаються створити враження, що швидко виправили ситуацію. Підприємці нібито миттєво реагують і виправляються. А вказані порушення “не критичні” та “не носять системного характеру”.
Але яка ситуація насправді? Коментарі жителей ТОТ свідчать про те, що турбота ця показова. Ціни на продукти – захмарні, а перевірки проводяться формально, “для галочки”.
Тут традиційно вкажемо, що перевірка реальної ситуації на ТОТ ускладнена відсутністю вільного доступу до офіційних даних РФ та їхньою імовірною фальсифікацією. Тому ми орієнтуємося на повідомлення та коментарі самих місцевих мешканців. Хоча вони можуть бути заангажованими, але дають уявлення про реальний стан речей.
Тож що відбувається насправді? Жителі ТОТ кажуть, що підприємці під приїзд комісії міняють цінники. Комісія їде – цінники знов міняють на старі, із завищеннями. Перевірки стають не більш ніж формальністю.
Несправжність звітів комісій підтверджують навіть самі ж російські пропагандисти. Найвідоміший з них у Запорізькій області, так званий голова комісії Общєствєнної палати РФ із питань суверенітета Володимир Рогов, стверджує: перевірки перевірками, а, наприклад, цукру в деяких магазинах немає взагалі.
В мережі магазинів “Мера” цукор відсутній вже декілька тижнів. Цінники показують: він коштував 71 рубль (33,04 грн.). Насправді ж реальна ціна продукту на ТОТ зараз – 122 рублі 50 копійок (57 грн.), твердить той же Рогов. Тим часом безпосередньо в Росії ціна продукта – 60 рублів за кілограм (27, 2 грн.).
В Україні середні ціни на цукор, за даними Мінфіну, становлять 30 грн 07 копійок за кіло. Враховуючи всі ці цифри, можемо сказати, що реальна вартість цукру на ТОТ відносно українських цін у півтора рази більша. То про яке покращення життя на ТОТ іде мова?
Зрозуміло, що це чергова спроба пропагандиста заробити собі бали у прагненні до влади. Але не тільки це. Рогов постійно знімає негатив з центральної влади. Створює враження, що це “перегиби на місцях”. Але в цілому нібито в Росії добре, і якщо ці “перегиби ліквідувати, то під Росією можна шикарно жити”, бреше пропагандист.
Це класична російська пропаганда “для внутрішнього споживання”. Якщо десь на Рязанщині або в Туві є проблема, то офіційна влада також проводить перевірки. А наближена до влади особа, такий собі “офіційний громадський діяч”, пише ніби з іншого боку, що проблема все одно залишається. Всі про щось звітують, і в підсумку у громадян створюється враження, що з негараздами якось борються.
От тільки ціни – незмінні.
ВИСНОВКИ
1. Окупанти, як і завжди, намагаються створити враження, що турбуються про жителів тимчасово окупованих територій. Для цього вони нібито проводять перевірки цін і борються із завищеннями. Але насправді тільки створюють картинку для внутрішнього споживача. Самі жителі ТОТ говорять, що від перевірок комісії Мінпромторгу нічого не змінюється, тому не бачать сенсу в існуванні таких комісій.
2. Порівнюючи ціни на цукор на ТОТ та в Україні, можемо стверджувати, що реальна вартість цукру на ТОТ відносно цін в Україні у півтора рази більша. То про яке покращення життя на ТОТ йде мова?
3. Все частіше окупаційну владу починають критикувати і самі колаборанти. Але в реальності це популізм, а не турбота про простих жителів ТОТ. Крім того, такі пропагандисти постійно знімають негатив з центральної влади. Створюють враження, що проблеми – це “перегиби на місцях”, але в цілому в Росії “добре”.
Обговорення