Більше 30 запорізьких організацій звернулися до в.о. мера із закликом враховувати думку громадськості
Чотири ключові вимоги і 36 підписантів: громадські організації Запоріжжя передали міській владі відкритий лист на ім’я Регіни Харченко щодо проблеми ігнорування громадської думки. Ідеться про майже безпрецедентне об’єднання громадських діячів міста
Лист, створений за ініціативи Ради відновлення Запоріжжя, підписали також інші екологічні, волонтерські, творчі, бізнесові, спортивні, журналістські та інші об’єднання Запоріжжя. Як ідеться в документі, його мета – захистити право громадянського суспільства брати участь у процесах прийняття рішень.
Підписанти висунули чотири пропозиції. Перша з них – затвердити оновлений склад Громадської ради при виконавчому комітеті міськради. Саме Громадська рада є основним механізмом для проведення консультацій із громадськістю. Наразі її робота заблокована через бюрократичні нюанси: на початку року до ради увійшли нові організації, але оновлений склад і досі не можуть затвердити. Відповідно, консультації із громадськістю не проводяться.
Лист також містить вимогу провести повноцінні громадські слухання щодо закриття у Запоріжжі шкіл та дитсадків. Причому пропонують обговорювати конкретні причини і наслідки закриття кожного з 14 навчальних закладів. Поки що влада проводить тільки електронне опитування щодо ставлення до навчального процесу у Запоріжжі в цілому.
Серед інших пропозицій – публікація всіх проєктів, рішень міськради та обґрунтувань до них за 10 днів до сесії. Наразі частина проєктів з’являється на сайті лише за добу до засідання: законодавство дозволяє таку публікацію, якщо проводиться позачергова сесія, а не планова. Дві з трьох сесій, що відбулися за керівництва Регіни Харченко, були позачерговими, хоча під час засідань розглядалися і поточні питання. Але позачергові сесії мають проходити для вирішення проблем, що потребують невідкладного реагування.
І тому четверте прохання громадськості – проводити позачергові сесії тільки у виключних випадках. Мета – мати доступ до проєктів рішень заздалегідь та за потреби обговорювати важливі питання.
Лист підписали такі організації: “Рада відновлення Запоріжжя” (ГО Екосенс, Національна платформа стійкості та згуртованості по Запорізькій області, ГО “Запоріжжя без сміття”, Громадська спілка “Запорізький ресурсний центр “Круг”, ГО “Захистимо парки і дерева Запоріжжя”, ГО Центр розвитку бізнес-технологій та культури, БФ “Покоління майбутнього”, ГО “Запорізький Колорит”, ГО “Центр енергоефективності та екології Запорізької області”, ГО Спільно HUB, ГС Кластер ІАМ – Запоріжжя).
Також серед підписантів ГІ “VUS” , ГО “ГероЮ”, ГО “G9”, “Запорізький центр розслідувань”, ГО “Унія Офтальміка”, ГО “Хочу вчитись”, ОБО “Планета милосердя”, ГО “Радіо на дотик”, ГО РЦ “Соціальна ініціатива “Крок за кроком”, ГО “Безбар’єрне середовище, реабілітація та параолімпійський спорт”, ГО “Клуб Ермітаж”, Міжнародний центр Євангелія, Активна Громада, ГО “Запорізька скеля”, ГО “Фортеця.юа”, ГО”Всеукраїнська Правова Країна”, БФ “Алкоголь-Стоп”, ГІ Запоріжжя без амброзії , БО “Джерело милості”, “Запорізький Центр Здорової Молоді”, ЗОВ СКПУ, ГС ЗП Платформа, ГО «Креативна платформа», БО БФ “Допомога справою”.
Формат відкритого листа не передбачає публічної відповіді влади. Втім, підписанти очікують, що Регіна Харченко розгляне його найближчим часом. Про реакцію влади мають свідчити конкретні ухвалені рішення щодо піднятих у листі проблем.
Обговорення