14,8 мільйонів на ремонти лікарень у Запоріжжі за “ковідні кошти”
Медичні установи за півтори роки, використовуючи “ковідні закупівлі”, закрили договорів пов’язаних із ремонтом приміщень на 14,8 мільйонів. Серед робіт на самі будівельні роботи було витрачено 9,1 мільйонів, решта 5,7 мільйонів пішли на проєкти реконструкцій, послуги із нагляду за будівництвом та інженерні роботи.
У березня 2020 року Кабмін запровадив тимчасові зміни до процедури проведення закупівель пов’язаних із запобіганням COVID-19. Постанова дозволила лікарням та іншим бюджетним установам купувати товари та послуги з переліку без торгів і обмежень по сумі, тобто за прямими угодами. Ця можливість створена для пришвидшення боротьби з коронавірусом, проте це ж стало ризиком, бо закупівлі не мають конкуренції. На порталі “Prozorro” кожна закупівля проведена за спрощеною “ковідною” процедурою відзначена спеціальною позначкою.
Ми проаналізували вже повністю завершені закупівлі та визначили, які лікарні намагались максимально використали можливості спрощеної процедури станом на вересень 2021 року.
Топ-5 лікарень, які замовляли будівельні роботи за ковідні кошти
Найбільше закупівель, пов’язаних із будівельними роботами, провела Вільнянська багатопрофільна лікарня. Загальна сума договорів складає 7,3 мільйони гривень. Лікарня комплексно закривала за ці кошти питання по ремонту терапевтичного відділення. Сюди входила розробка проєктних та кошторисних документацій, будівельні експертизи, технічний нагляд, монтаж систем сигналізації, реконструкції кисневої мережі та самі ремонтні роботи.
Друге місце посідає КНП “Міська лікарня №9” Запорізької міської ради із сумою в 3,2 мільйони гривень. Всі ці кошти вона витратила на ремонт систем киснепостачання.
КНП “Мелітопольський міський пологовий будинок” із сумою витрат в 1,3 мільйони гривень займає третє місце. Кошти пішли на комплексну реконструкцію системи постачання кисню, включаючи проєктно-кошторисну документацію, експертизу, технагляд та будівельні роботи.
Також мелітопольська КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» витратила 551 тисяч “ковідних” гривень для ремонту кисневої системи та налагодження електричних мереж.
П’яте місце належить КНП «Бердянському територіальному медичному об’єднанню». Лікарня також витратила 544 тисячі гривень на комплексний ремонт систем киснепостачання у приміщеннях.
Читайте також: Монополіст, “улюбленець” мерії, фігурант кримінальних справ: ТОП-5 постачальників по закупках Covid-19
Обговорення